Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Evakuace na chalupu, dalsi vyvoj.

Vzhledem k faktu, ze ke zdarnemu preziti v divocine jsou nutne vysoke davky analgetik (cti alkoholu), uz si presne nepamatuju, kdy jsem se hlasil naposled. Nicmene nektere vzpominky boli a hlavne studi, tudis se budu tvarit, ze prvni dva dny se vubec nestaly. Zacnu tim, ze treti den uz se podarilo chalupu vytopit na snesitelnou uroven. Pravda, za cenu znacnych ztrat v kulne. Ale z ciziho krev netece. Navic na me si nikdo nic nevezme...

 

1f525d73759fdeaeef2547a32b5c5ee4.jpg

 

Takze teplo se podarilo vyresit. Co dal? Voda. Studanka / pramen je nastesti vydatny a evidentne nehrozi jeho vyschnuti. Jenze, nahazet dvacet petilitrovych barelu do auta, dojet tam, nanosit k prameni, naplnit, nanosit do auta, dojet na chatu, nanosit dovnitr... No to nemuze bavit nikoho. A prestoze ja teda vodu nepiju, decka toho spotrebujou mraky. To jsou furt naky caje, polivky, nadobi umyt, ruce si mejou, na zachod chodi. No strasny. Ale zadarilo se a vcera prijeli vodari a konecne zapojili do vrtu cerpadlo. Haleluja! Ale jenom na chvilku. Ten blbec co mi tu chatu pujcil, na zimu rozebral umyvadlove baterie a protoze se v mezidobi stehoval, poztracel tesneni z kartusi...ktere si z buhvijakeho duvodu bral domu. Takze cerpadlo zapojili, ale nemohli spustit. Proc by taky vodari meli na kseft vozit nejake tesneni. Takze zase k prameni. Po stoctyricatydesaty... Dnes dopoledne dorazil kamarad s nakoupenym tesnenim a baterie jsme uvedli do provozuschopneho stavu. Haleluja! Teda do doby, nez se s definitivni platnosti potvrdilo, ze ten bojler fakt nenajede. Takze vodu uz mame, ale jen studenou.

 

d41fa1c7600e8b63785034622e44db96.jpg

 

Takze stale nahrivame na peci. Ale posun to je, to zas ne ze ne. Na spotrebe dreva se to teda nijak neprojevilo, ale moje chyba to rozhodne neni! Kazdopadne studanko, sbohem a satecek! Vitezstvi cloveka nad prirodou. Nebo ze by ne? No, ne tak docela. Vrt byl mimo zhruba rok, pac do nej prosakovala stara jimka, ktera praskla. Ta uz je sice nova, nicmene rozbor vody jeste neprobehl. Takze z kohoutku tece zatim pouze uzitkova. Na vareni a piti musime stale vite kam. Ale lhal bych, kdybych tvrdil ze to neni posun. Je, jen mensi nez jsem doufal. Ale zatim drzime! Analgetika jsem doplnil, bonbony taky. Venku je cim dal tepleji, tak snad jeste par dni vydrzime :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková úvaha, nemyslíte, že půjde euro a celá evropská unie do kytek? A návrat k EHS?

https://www.euportal.cz/Articles/6021-chysta-se-konec-eura-nemci-pry-tisknou-nove-marky.aspx

Němci mají stále velkou zásobu marek. Aby se nestalo s korunou to, co kdysi v Německu.

https://www.penize.cz/15896-hyperinflace-v-nemecku-1923

 

Začíná to pomaličku i u nás, postupná deflace (viz cena benzínu jde dolů a zdá se, že je vše naopak lepší) a pak se to očí a za 100 tisíc korun si nekoupíš ani dvoje cigára. nebo jsem paranoidní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle myšlenkových gigantů typu Adama Bartoše jde EU (euro) do kytek už přesně 28 (21) let :-) Věřím, že když ten článek v roce 2010 psal (přebíral), tak se dle něj zařídil a je teď miliardář v těch nových markách...

 

Doporučuji vykopat si vedle studánky u Nickolasovy chaty bunkr, to nemůže nevyjít.

Upraveno uživatelem Bobisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to zapnutý. Teď ale nikam nejezdim a u nás v řepákově neni nikdo ofic. nakaženej, tak nevim zda to funguje.

Já tady a podle toho by měl být Barrandov coronafree ale věř tomu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je gol, proč se to nevyrabí u nas, když se v číně padělaji certifikaty?

https://www.cestycinou.sk/clanky/ako-sa-zaraba-na-nestasti-chaoticky-trh-so-zdravotnickymi-pomockami

 

ekonomiku by to trovchu nakoplo, kdyby české firmy mohly dodavat zdravotnikum, po dobu nouoveho stavu bych se odprostil od přílišné byrokracie 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsem mel na zimu na stodvace. Byly v nich zality nejaky kaminky a vyjelo to vse. Takovy skoro pneu s hrebikama.

 

S kamarády jsme už začali, i když ten náš tam zatím není. Nějaký Vraník z Trnavy. Taky vyrábí pneumatky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se klidně přiznal. Ale předpokládám, že pokud má někdo v sobě tu odpovědnost se přiznat, tak má zároveň i tu odpovědnost, že sedí doma zavřenej na zadku a nechodí ven na procházky, tudíž ho nemůžeš někde potkat. Takže mi ten projekt nedává nějaký velký smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se klidně přiznal. Ale předpokládám, že pokud má někdo v sobě tu odpovědnost se přiznat, tak má zároveň i tu odpovědnost, že sedí doma zavřenej na zadku a nechodí ven na procházky, tudíž ho nemůžeš někde potkat. Takže mi ten projekt nedává nějaký velký smysl.

 

Jo tohle je zcela legitimní názor a viz dále.

 

Jak priznali? Musis byt otestovany, coz neni uplne lehky se nechat otestovat. A pak, kdyz tedy te milostive otestujou a jsi pozitivni, tak jsi autmaticky doma v karantene.

 

Ano, ale až od okamžiku, kdy se to dozvíš (máš podezření) a tohle by mělo trasovat i zpětně, ne? O to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je gol, proč se to nevyrabí u nas, když se v číně padělaji certifikaty?

https://www.cestycinou.sk/clanky/ako-sa-zaraba-na-nestasti-chaoticky-trh-so-zdravotnickymi-pomockami

 

ekonomiku by to trovchu nakoplo, kdyby české firmy mohly dodavat zdravotnikum, po dobu nouoveho stavu bych se odprostil od přílišné byrokracie 

Naše výroba je nastavená na věci s větší přidanou hodnotou. Textilky u nás nedělají textil ale dělají cívky pro automobilový průmysl atd. Takže představa, že najednou se začnou vyrábět roušky ve velkém, je naivní. Ten výrobní proces je pružnější než před třiceti lety, ale zázraky ještě neumí. Nejvíc mě baví lidé co si myslí, že robotizace a potažmo průmysl 4.0 je za dveřmi. Manažer se jede podívat do automobilky na uzavřený okruh svařovací linky a nabude dojmu, že soudný den je neodvratný:)         

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...