Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Tak okoli bych dal vedet, do prace samozrejme taky. Je otazka, jestli tim denervovat sousedy v baraku, kdyz stejne budes doma.

 

Zbytek je obcas samoska a obden metro. Jenze mobil vypinam a kartou neplatim. Navic furt nevim, jak ta "inteligentni karantena" funguje. Nakazeny vstoupi do hypermarketu, kde je v tu dobu 200 lidi, tak jdou vsichni na testy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stenly, blbé ústenky které nemocnice začátkem roku braly po velkoobchodních 50 halířích dnes stojí 25 korun.

Pokud tu "větší přidanou hodnotu" nevidíš, potřebuješ buď nové brejle a nebo odstřihnout od čínského penězovodu.

Radku já jsem hodnotil výrobu a možnosti v naší kotlině, o přidanou hodnotu roušek jsem ani náznakem nezavadil. Zajímavá transformace mého textu do tvého myšlenkového pochodu:)  Tak to je jasné, že se to vyplatí právě teď dělat. Firmy které na to můžou najet v horizontu týdnů, tak ty vydělají. Firmě které to bude trvat dva měsíce, tak je bez šance, protože ta mezera se ihned vyplní. Za dva měsíce bude stát rouška méně než před koronou. Nehledě na to, že výroba roušek, respirátorů atd. je závislá na materiálu z kterého se to dělá. Kde vezmu najednou tuny látky a tuny mikrovlákna? Čína na tom vydělá, páč je na to z podstaty věci nechtíc připravená.       

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vzhledem k tomu, že je v tuto dobu na trhu zoufalý nedostatek dezinfekčních prostředků a firma pro kterou pracuji dostala povolení od Ministerstva zdravotnictví k výrobě dezinfekce Anti-COVID požádal jsem Berta jestli sem můžu dát odkaz na e-shop.

S jeho svolením : https://www.anticovidshop.cz

Bližší info na uvedené adrese.

Tento e-shop není určen k prodeji soukromým osobám a zahraničním subjektům.

Doufám, že to někomu pomůže.

Díky. Pořešeno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se klidně přiznal. Ale předpokládám, že pokud má někdo v sobě tu odpovědnost se přiznat, tak má zároveň i tu odpovědnost, že sedí doma zavřenej na zadku a nechodí ven na procházky, tudíž ho nemůžeš někde potkat. Takže mi ten projekt nedává nějaký velký smysl.

Ten projekt podle mě smysl dává. Není to o tom že by se přiznal, nebo ne, ale o tom, že dá souhlas se zavedením dat do systému. Příklad, od čtvrtka mu není dobře. V pátek skočí do UVN, test pozitivní. Dá souhlas s použitím anonymizovaných dat. V tom okamžiku dostane operátor souhlas se zpracováním dat týdendozadu. Operátor má k dispozici přesný přehled, kde se dotyčný od minulého čtvrtku, pátku pohyboval a tyhle data vloží do aplikace. Sám pozitivně testovaný si jde lehnout podle stavu domů a nebo do nemocnice. Samozřejmě nikde necourá, a ostatní kteří se pohybovali ve stejných místech  ( jsou na to kriteria, tuším 15 minut kontakt na stejném místě - tedy stejná poloha ) dostanou info že se pohybovali ve stejný čas na místech  kde nakažený. Je to celkem jednoduché a myslím že funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim,ze koronavirus najviac ocenili borci z Prahy 6.Aspon mohli v klude odsrobovat osloboditela Prahy.

Tak za prvé to nebyl osvoboditel. A za druhé už tam neměl být od roku 1989. Kdo by se chtěl pustit do diskuze, nechť si přečte nejdřív nějakou literaturu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak okoli bych dal vedet, do prace samozrejme taky. Je otazka, jestli tim denervovat sousedy v baraku, kdyz stejne budes doma.

 

Zbytek je obcas samoska a obden metro. Jenze mobil vypinam a kartou neplatim. Navic furt nevim, jak ta "inteligentni karantena" funguje. Nakazeny vstoupi do hypermarketu, kde je v tu dobu 200 lidi, tak jdou vsichni na testy?

Ano, je to slušnost, informovat sousedy lístkem v baráku.  Otázku zda se budou nervovat nebo ne, bych nechal na jejich rozhodnutí. Minimálně může výbor SVJ s touhle informací naložit tak, že objedná desinfenci společných prostor. Všichni magoři co jeli do Italie v době pandemie, aby jim nepropadnuly kačky za lyžovačku, by měli o tom informovat lidi v domě taky. Protože mohou být bez příznaků, ale zárověň mohou být přenašeči.

Co se týká aplikace, ano pokud jde nakažená osoba do obchodu, stráví tam 15 minut a ve stejné době tam stráví uživatel aplikace také 15 minut, dostane  uživatel aplikace zpětně upozornění. Jestli se rozhodne jít na testy, je na jeho uvážení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten projekt podle mě smysl dává. Není to o tom že by se přiznal, nebo ne, ale o tom, že dá souhlas se zavedením dat do systému. Příklad, od čtvrtka mu není dobře. V pátek skočí do UVN, test pozitivní. Dá souhlas s použitím anonymizovaných dat. V tom okamžiku dostane operátor souhlas se zpracováním dat týdendozadu. Operátor má k dispozici přesný přehled, kde se dotyčný od minulého čtvrtku, pátku pohyboval a tyhle data vloží do aplikace. Sám pozitivně testovaný si jde lehnout podle stavu domů a nebo do nemocnice. Samozřejmě nikde necourá, a ostatní kteří se pohybovali ve stejných místech ( jsou na to kriteria, tuším 15 minut kontakt na stejném místě - tedy stejná poloha ) dostanou info že se pohybovali ve stejný čas na místech kde nakažený. Je to celkem jednoduché a myslím že funkční.

Pokud to tak opravdu funguje, tak bezva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cybere, řeč je o aplikaci mapy.cz.

Ano vím,  chápu to tak, že tohle je základ. A dalo by se pracovat i s nástavbou - data o platebních kartách ( protože ne všude je GPS - podzemní prodejny, atd ) a o tom je chytrá karanténa. Mapy.cz jsou už nějak funkční, ale chytrá karanténa bude používat stejná data a ještě je rozšíří.

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak okoli bych dal vedet, do prace samozrejme taky. Je otazka, jestli tim denervovat sousedy v baraku, kdyz stejne budes doma.

 

Zbytek je obcas samoska a obden metro. Jenze mobil vypinam a kartou neplatim. Navic furt nevim, jak ta "inteligentni karantena" funguje. Nakazeny vstoupi do hypermarketu, kde je v tu dobu 200 lidi, tak jdou vsichni na testy?

Pokud bude každý platit jen cash a vypínat mobil tak ten projekt-podotýkám že nevím jak dobrý  půjde rovnou do kytek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude každý platit jen cash a vypínat mobil tak ten projekt-podotýkám že nevím jak dobrý  půjde rovnou do kytek

Pokud je někdo nakažený, a bude se všemožně snažit obejít kontrolní mechanismy, tak pak bohužel. Ale od toho je zase  zákon 258/2000, právníci, a je jich tu dost skvělých, tohle asi vysvětlí lépe jak já. Pokud někdo bude riskovat odnětí svobody kvůli karanténě, tak je to idiot. Apropo, myslím že mnoho telefonů trackuje GPS i ve vypnutém stavu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano vím,  chápu to tak, že tohle je základ. A dalo by se pracovat i s nástavbou - data o platebních kartách ( protože ne všude je GPS - podzemní prodejny, atd ) a o tom je chytrá karanténa. Mapy.cz jsou už nějak funkční, ale chytrá karanténa bude používat stejná data a ještě je rozšíří.

 

Ty mapy.cz jsou dobrovolná věc. Proto jsem použil slovo "přiznal". Přimíchala se nám sem chytrá karanténa nedobrovolná pod taktovkou státu. Ale budiž, je tak jako tak řeč o nějaké technologii využívající geoinformační data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mapy.cz jsou dobrovolná věc. Proto jsem použil slovo "přiznal". Přimíchala se nám sem chytrá karanténa nedobrovolná pod taktovkou státu. Ale budiž, je tak jako tak řeč o nějaké technologii využívající geoinformační data.

Přesně tak. Technologie je daná. Karanténa není dobrovolná a nedobrovolná, ale zodpovědná a nezodpovědná.  A zodpovědný člověk neohrozí ostatní. Idiot může.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten projekt podle mě smysl dává. Není to o tom že by se přiznal, nebo ne, ale o tom, že dá souhlas se zavedením dat do systému. Příklad, od čtvrtka mu není dobře. V pátek skočí do UVN, test pozitivní. Dá souhlas s použitím anonymizovaných dat. V tom okamžiku dostane operátor souhlas se zpracováním dat týdendozadu. Operátor má k dispozici přesný přehled, kde se dotyčný od minulého čtvrtku, pátku pohyboval a tyhle data vloží do aplikace. Sám pozitivně testovaný si jde lehnout podle stavu domů a nebo do nemocnice. Samozřejmě nikde necourá, a ostatní kteří se pohybovali ve stejných místech ( jsou na to kriteria, tuším 15 minut kontakt na stejném místě - tedy stejná poloha ) dostanou info že se pohybovali ve stejný čas na místech kde nakažený. Je to celkem jednoduché a myslím že funkční.

Ano, na to jsem se před tím ptal. Jak by to mělo fungovat. Z informaci co jsem se dočetl já to vypadalo, že budou data sloužit jen jako nápověda. Ale jestli to bude fungovat tak jak píšeš....

(Vím že teď motáme dvě věci dohromady smapy a chytrou karanténu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, na to jsem se před tím ptal. Jak by to mělo fungovat. Z informaci co jsem se dočetl já to vypadalo, že budou data sloužit jen jako nápověda. Ale jestli to bude fungovat tak jak píšeš....

(Vím že teď motáme dvě věci dohromady smapy a chytrou karanténu)

Nemotáme. Spolu to úzce souvisí. Teď je jenom otázka, jak to zpracuje legislativa, ale technický řešení je víceméně hotový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...