Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Hele, je ted nejaky pardon na propadnuti STK?

 

Otci konci tedka v dubnu, jako duchodci se mu tam logicky nechce, mne taky ne, tak resime, jestli tam zajit az nekdy v lete nebo ze bych prece jen sel ja.

Na STK jsem byl v úterý a za celý proces včetně emisí v servisu přes ulici jsem nebyl s nikým v blízkém kontaktu (méně než 2 metry) na dobu delší než 5 sekund. IMHO nákup v Lidlu je větší adrenalin než STK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od rána mi svítí na mobilu operátor: "O2 JE S VAMI"

 

Tak teď nevím, zda mi O2 už drží palce, páč ví na základě shromážděných dat, že jsem infikovaný a nebo mě chce jen povzbudit.

Upraveno uživatelem Sicik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od rána mi svítí na mobilu operátor: "O2 JE S VAMI"

 

Tak teď nevím, zda mi O2 už drží palce, páč ví na základě shromážděných dat, že jsem infikovaný a nebo mě chce jen povzbudit.

T- mobile svítil, Zůstaněte doma, ale už nesvítí, netuším proč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše výroba je nastavená na věci s větší přidanou hodnotou. Textilky u nás nedělají textil ale dělají cívky pro automobilový průmysl atd. Takže představa, že najednou se začnou vyrábět roušky ve velkém, je naivní. Ten výrobní proces je pružnější než před třiceti lety, ale zázraky ještě neumí. Nejvíc mě baví lidé co si myslí, že robotizace a potažmo průmysl 4.0 je za dveřmi. Manažer se jede podívat do automobilky na uzavřený okruh svařovací linky a nabude dojmu, že soudný den je neodvratný :)         

 

Ceske firmy vyrabeji velke mnozstvi TOP zdravotnich pomucek vcetne nano rousek. Napriklad Respilon dela material v Brne a pak to v log rolich posila mimo hranice, do mist kde je levnejsi vyroba (napr. Cina/Turecko). V dubnu bude instalovat dalsi vyrobni linku, protoze maji poptavky na nekolik let dopredu. Takze predstava, ze cesky prumysl nedokaze operativne zareagovat je naprosto licha. Prenastavit vyrobni linku, kdyz se nevyrabi, opravdu neni problem. Pro zacatek by stacilo, aby nekdo z vlady reagoval na nabidku spoluprace a poslal kufriky penez domacim firmam namisto krmeni cinskeho draka.

 

15.3.

Ve čtvrtek dopoledne nabídl Adler Czech státu v nouzovém režimu svou výrobní kapacitu pro výrobu roušek v našich výrobních závodech pouze za náklady, bez nároku na jakýkoli zisk. Výrobní kapacita na naší straně je až 2 miliony roušek denně. Nyní pracujeme na dostatečné dodávce vhodného vstupního materiálu. Střih a technická dokumentace jsou dokončeny. Stát ve finále musí rozhodnout, zda je nebo není pro něj nabídka užitečná. Cílem je, aby nikdo nechodil na veřejnosti bez roušky a zabránilo se tak růstu počtu nakažených jedinců a kolapsu zdravotnictví. Nakažení jedinci totiž neví, že jsou nemocní a infekční a tak šiří infekci dál. Prosím ostatní firmy i jednotlivce, aby též převzaly svůj díl odpovědnosti a pomohli dle svých možností překonat tuto kritickou situaci. Zamyslete se, jak zrovna vy můžete pomoci společnosti. Prosím nyní není čas na hrabání peněz. Každý může pomoci svým dílem. Společně to dáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak... během deseti minut vystěhuju kohokoli, kdo mi nezaplatí. Po dobrým, nebo po zlým. Pak se klidně také může domáhat čehokoli po soudech. To je jak zde postované video. Borec tam něco kňourá dva roky za dveřma a plače v zahradní boudě. Notvl., se nedivím že mu i stará radši zdrhla. :D

Pokud to udelas pujdes do vezeni, za nouzove stavu dostanes dvojnasobnou palku. V Cesku bezna zalezitost - viz vlakno Jak se zbavit neplaticicho najemnika. Nedavno jsem zaznamenal pripad kdy zoufaly pronajimatel vystehoval neplatice bez rozhodnuti soudu a soudce ho dokonce poslal na 3 mesice do vazby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě pobavilo, pro Chronomagory skvělá rada:

 

 

Prosím zůstantě doma. Pokud zemřete na COVID-19, vaše žena, nebo přítelkyně, prodá vaše hodinky za cenu, za kterou jste řekli, že jste je koupili :)

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceske firmy vyrabeji velke mnozstvi TOP zdravotnich pomucek vcetne nano rousek. Napriklad Respilon dela material v Brne a pak to v log rolich posila mimo hranice, do mist kde je levnejsi vyroba (napr. Cina/Turecko). V dubnu bude instalovat dalsi vyrobni linku, protoze maji poptavky na nekolik let dopredu. Takze predstava, ze cesky prumysl nedokaze operativne zareagovat je naprosto licha. Prenastavit vyrobni linku, kdyz se nevyrabi, opravdu neni problem. Pro zacatek by stacilo, aby nekdo z vlady reagoval na nabidku spoluprace a poslal kufriky penez domacim firmam namisto krmeni cinskeho draka.

 

15.3.

Ve čtvrtek dopoledne nabídl Adler Czech státu v nouzovém režimu svou výrobní kapacitu pro výrobu roušek v našich výrobních závodech pouze za náklady, bez nároku na jakýkoli zisk. Výrobní kapacita na naší straně je až 2 miliony roušek denně. Nyní pracujeme na dostatečné dodávce vhodného vstupního materiálu. Střih a technická dokumentace jsou dokončeny. Stát ve finále musí rozhodnout, zda je nebo není pro něj nabídka užitečná. Cílem je, aby nikdo nechodil na veřejnosti bez roušky a zabránilo se tak růstu počtu nakažených jedinců a kolapsu zdravotnictví. Nakažení jedinci totiž neví, že jsou nemocní a infekční a tak šiří infekci dál. Prosím ostatní firmy i jednotlivce, aby též převzaly svůj díl odpovědnosti a pomohli dle svých možností překonat tuto kritickou situaci. Zamyslete se, jak zrovna vy můžete pomoci společnosti. Prosím nyní není čas na hrabání peněz. Každý může pomoci svým dílem. Společně to dáme.

Rousek je uz dostatek, problem jsou ale porad respiratory a to hlavne ty FFP3, nekde i dvojky. Ty pry ale nikdo v CR neni schopen v dostatecnem mnozstvi vyrobit.

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covid a hodinky: pulírujete je nějak? Nebo jste z komba vybrali jedny, který jedete v režimu "kontaminovaný, špinavý" a nechávate je v zádveří spolu s botama atp, aby jste se po důkladným umytí resp osprchování a převlečení mohli doma potěšit s néjakejma jinejma "čistejma"? A jak to děláte, když máte větsinu komba v bezpecnostní schránce?

 

Ja aktuálně venku nosím jen Seika a doma se těším z Worldtimerů. Po ostatních se mi stýská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covid a hodinky: pulírujete je nějak? Nebo jste z komba vybrali jedny, který jedete v režimu "kontaminovaný, špinavý" a nechávate je v zádveří spolu s botama atp, aby jste se po důkladným umytí resp osprchování a převlečení mohli doma potěšit s néjakejma jinejma "čistejma"? A jak to děláte, když máte větsinu komba v bezpecnostní schránce?

 

Ja aktuálně venku nosím jen Seika a doma se těším z Worldtimerů. Po ostatních se mi stýská.

Nic ve zlém,ale to už by mi přišlo že blbnu na kvadrát. Jak ta jeptiška co si nandávala kondom pro jistotu i na svíčku  :rolleyes:

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak základem všeho je používat vhodné stroje. Je jasné, pokud je vyhlášen výjimečný stav, není možné používat žádné leštěnky a trezorovky, ale jen a pouze tooly vhodné do náročných podmínek. My co teď točíme kombinaci SKX - Fenix, jsme v pohodě a v bezpečí. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlém,ale to už by mi přišlo že blbnu na kvadrát. Jak ta jeptiška co si nandávala kondom pro jistotu i na svíčku  :rolleyes:

Beru to jako nácvik na ostrou verzi pandemie 2.0... kterou teda doufám nezažiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rousek je uz dostatek, problem jsou ale porad respiratory a to hlavne ty FFP3, nekde i dvojky. Ty pry ale nikdo v CR neni schopen v dostatecnem mnozstvi vyrobit.

 

Zajimavy clanek u Respilonu ohledne standardu FFP3.

https://www.respilon.com/news/respirators-versus-nanofiber-face-masks-how-do-they-protect-you/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak základem všeho je používat vhodné stroje. Je jasné, pokud je vyhlášen výjimečný stav, není možné používat žádné leštěnky a trezorovky, ale jen a pouze tooly vhodné do náročných podmínek. My co teď točíme kombinaci SKX - Fenix, jsme v pohodě a v bezpečí. ;-)

Pokud virus na vhodném  povrchu přežívá až 3 dny do děláš s kalhotami aktovku nebo batohem bundou případně propiskou či perem brýlemi knížkou kterou jsi ši četl případně dokumenty které jsi měl v práci a vzal si je domů sedačka v autě prakticky celý vnitřek  a tak by se dalo pokračovat dále

Nechci tím nic zlehčovat dělám pro ochranu co mohu ale usilovat o sto procentní je jako snaha o sestrojení perpeuum mobile  takže hodinky otřu jen ubsouskem na brýle a je to

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od rána mi svítí na mobilu operátor: "O2 JE S VAMI"

 

Tak teď nevím, zda mi O2 už drží palce, páč ví na základě shromážděných dat, že jsem infikovaný a nebo mě chce jen povzbudit.

No já to oznámení zprvu četl jako : CO JE S VAMI?....a zrovna jsem měl změškaný hovor...tak jsem si trochu zastihomamoval a vyzkoušel si, jaké to je být paranoidní. Nicméně to ještě neznamená, že se celýho toho šmírování pod bohulibou záminkou ochrany zdraví, nezačne zneužívat.  Nejsem paranoidní, ale je to víc jak pravděpodobné :) Všechny cesty do pekla jsou dlážděny dobrými úmysly, že...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě pobavilo, pro Chronomagory skvělá rada:

 

 

Prosím zůstantě doma. Pokud zemřete na COVID-19, vaše žena, nebo přítelkyně, prodá vaše hodinky za cenu, za kterou jste řekli, že jste je koupili :)

Já říkám, že jsem je vyměnil

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...