Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

 

Já už nemůžu. Nejdřív si většina populace myslí, že roušky jsou k ničemu. Za týden si bude většina lidí myslet, ze roušky všechno spasí a budou lynčovat lidi bez roušky. Přitom je všude vcelku dost relevantních informací... Mluvím o lidech na jiných diskuzních fórech, tady to ještě vcelku jde.

Taky zacinam mit vetsi strach z lidi nez z toho viru. Za chvili si uzakonime tresty smrti bez soudu, protoze virus neaai. A lidi budou nadseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, že ta rouška chrání především okolí, tedy její použití v interiérech a MHD je jasné. Ale na co je, když venčím psa či se procházím po parku, kde skoro nikdo není? Mám pocit, že je to zase klasicky z extrému do extrému. Nejdříve roušky jsou na nic, nyní bez roušky a rukavic vůbec nevycházejte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, "skoro". Ja bych to bral jinak. Ublizi ti ta rouska, kdyz si ji vezmes i na to venceni psa? Krome toho, ze si proste rano musis vycistit zuby, coz ma dalsi pozitivni efekt...

To s vyčištěním zubů jsem zjistil dneska, asi po roce jsem to ráno nestihnul - a je to peklo! :D

 

Jinak teda ve firmě jsem nosil včera roušku. Lidi na to: proč to nosíš, vždyť to nechrání. Já: chráním vás, ne sebe. Oni: počkej, tys to chytnul?? Já: nevím, to první tejden bez testů nikdo neví. Oni: Ahaa.

 

Dneska: naivně jsem si myslel, že nás bude s rouškou víc. Ani prd. Takže jsem roušku sundal a nasadil Moldex se dvěma filtry třídy P3. Oni: co to máš? Já: serete na to, takže masku, co chrání mě a vás ne (výdechový ventil není opatřen filtrem). Oni: polovina: ty vole kdes to sehnal? druhá polovina: panikáři... dyť seš mladej a u nás na to stejně nikdo neumřel. Chřipka je horší.

 

Většina vysokoškoláci, pár středoškoláků. Buď mám smůlu na firmu/obor, nebo neumí pracovat s informacema větší masa lidí, než jsem si myslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jako létá vzduchem? Ten vir létá?

Létají kapénky s tím virem. Vir samotný může letět taky, ale bez kapénky má prd dolet i životnost. Nicméně, jestlis někdy slyšel obrat, že někdo na někoho "něco naprskal", tak to je přesně ono.

 

Neublíží navlhlá rouška?

Ublíží. Musí být vydesinfikovaná a suchá.

 

 

Mám dilema, jestli tady popisovat základní věci, které jednomu nebo dvěma čtenářům možná trochu pomůžou, a schytat od ostatních, že panikařím, straším a tapetuju, nebo se na to vyprdnout a sázet špatný fotky do "Co máte dnes na ruce", abych byl ontopic na hodinkovém fóru...

 

Disclaimer: Tak jako tak, nejsem zdravotník. Jenom celý svůj produktivní věk pracuju s daty, v různých odvětvích, když se něco děje, snažím se o tom něco si načíst, vydýchat se a pak se podle toho zařídit. Roušku jsem dosud neřešil, protože od půlky minulého týdne nelezu mezi lidi, předtím jsem měl přes hubu aspoň šálu. Nemyslím si, že bych panikařil, ale na rovinu přiznávám, že mám obavy jak o sebe, tak o svoje blízké. Ta nemoc, pokud už propuknou příznaky, podle dostupných informací fakt není nic příjemného ani s tím "lehkým" průběhem, a nevidím důvod, proč to zbytečně riskovat.

Na UK a NL "herd immunity" přístup mám silný názor, protože z toho mála, co vím já, skupinová imunita se buduje očkováním a ne neřízenou nákazou celé populace něčím, co ještě ani pořádně nevíme, čeho je schopno a jestli to nebude mít trvalé následky. Např. zdravotníci v Asii nakažení a vyléčení ze SARS mají po 10 letech pořád citelné potíže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Albert Opava - nakupujici s rouskama, u vchodu k dispozici igelitove rukavice na pecivo. Prodavacky doplnuji zbozi, vcetne nebalene zeleniny, bez rousek, bez rukavic...

Známá pracuje v Albertu a mají to zakázano.

Včera prý po nátlaku zaměstnanců dočasně povoleno na pokladnách a obsluhovaném úseku. Ale DIY roušky nebo kup si pokud máš kde.

 

Za tohle by měly v supermarketech "padat hlavy" managementu. V obchodech by měl mít roušky personál jako první.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zase bych to takhle úplně nedramatizoval. Ano nepodceňovat je správné, ale vyvolávat strach a paniku je blbě. Je spousta lidí, co virus prodělali jen s lehkými příznaky. O tom se ale nepíše, protože to  není tak zajímavé. Na druhou stranu připouštím, že tyto lidi jsou nejnebezpěčnější potenciální přenašeči.

 

Edit: to bylo k příspěvku od Filipa

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dle mého jediné rozumné řešení. Ano ekonomika dostane strašně na prdel, ale to dostane tak jako tak. Takže buď zavřeme všichni a budeme doma zdraví čekat až se to přežene. Nebo zavřeme všichni až nás to doběhne. Sympatie mám k té první variantě ačkoliv u vlády to bude ta míň sympatická varianta.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě poslala manželka pro nějaké léky do lékárny, no ty vole, to bylo větší dobrodružství než lézt s dvaceti černochama na Kilimanjaro :-) No jo, ale co na hubu a pak se mě rozsvítilo a vzpomněl jsem si že jsem nedávno stříkal pergolu... :-)

post-364-0-35365800-1584439750_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testování by evidentně šlo už před pár dny, jen by se to nesmělo řídit jako firma s vlastním prospěchem.

Tak doufejme v povolení testů a konec téhle politické komedie (kdopak ví proč mohou být otevřeny květinářství ;)? )

 

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/jeden-krok-a-laboratore-mohou-otestovat-za-par-dni-vsechny-tvrdi-lekarka-40316971?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...