Jump to content
African

Koronavirus a vše okolo...

Recommended Posts

To jsem čekal. Já mám masku, přes to dvě vrstvy hadru a jedu si v klídku na elektrokoloběžce pětadvacítkou v pohodlným postoji. Dýchám zlehoučka, nefuním jak běžci.

Obrázek měl stejně sloužit k pobavení, to je doufám jasný :)

Zvažuju jet na Velikonoce na naši chalupu na Liberecko, ale otec mě odrazuje, že prý starostka nám může nařídit 14 dní karanténu, tj. zůstat v chalupě. Že prý pražáky nemá ráda (no, kdo má), takže prý to hrozí.

Kravina, ne? 

To je samo chujovina. Starostka ti nemuze naridit v tomhle smyslu nic.

Ja jsem tu chalupu taky dlouho zvazoval...neni moje, co sousedi, obchod ve vesnici atd. Ale jsme fakt na polosamote. S nikym se cilene, ba i necilene nepotkavame. Do obchodu chodi kdekdo. Nakonec uplne v pohode.

Jestli vis, ze vas starostka nema rada, no tak s tim moc nevymyslis. Rozhodne ne ted. Asi na zamysleni proc a v budoucnu na tom zapracovat.

Zvažuju jet na Velikonoce na naši chalupu na Liberecko, ale otec mě odrazuje, že prý starostka nám může nařídit 14 dní karanténu, tj. zůstat v chalupě. Že prý pražáky nemá ráda (no, kdo má), takže prý to hrozí.

Kravina, ne?

Je to blbost. Karantenu muze naridit pouze osetrujici lekar nebo krajska hygienicka stanice. Na druhou stranu cestou mimo bydliste porusujes zakaz volneho pohybu osob po CR a muzes zato dostat pokutu (cesta na chatu neni ve vyctu povoleneho cestovani) - starostka na tebe muze poslat policii, pokud bude mrcha.

Myslim ze si na nom nikto nic nenaberie, moze vzdy povedat, ze si spomenul, ze tam nechal tiect vodu alebo ze mu kotol hlasil smskou poruchu, alebo milion dalsich dovodov oreco tam "musel".

Důležitá informace: Aktivisté v USA tvrdí, že doma ušité roušky jsou rasově necitlivé. Afroameričani v nich vypadají jako delikventi a někdo je na ulici může picnout, nebo na ně blbě koukat.

Tak jsem nakonec starostce zavolal a slusne se zeptal, jestli by to nevadilo tam prijet a pry pri dodrzeni vsech bezp.opatreni OK. Nevim tedy, jestli uplne rozpoznala, ze jsem to ja :-) ne tak ty vztahy zase tak spatne nejsou, jen bratranek (chalupa je napul s pribuznymi) tak obcas pozve partu, ozerou se a vznikaji problemy.

Jinak to neni, ze bychom tam koupili chalupu, je to rodova vec, stavel ji pradeda, po vsi mame x vzdalenych pribuznych.

Je to blbost. Karantenu muze naridit pouze osetrujici lekar nebo krajska hygienicka stanice. Na druhou stranu cestou mimo bydliste porusujes zakaz volneho pohybu osob po CR a muzes zato dostat pokutu (cesta na chatu neni ve vyctu povoleneho cestovani) - starostka na tebe muze poslat policii, pokud bude mrcha.

Prosim te, jak je myslena moznost sportovat, priroda apod. v souvislosti se zakazem volneho pohybu? Jako do 10km okolo bydliste, do 30km? Je to nejak dane?

Důležitá informace: Aktivisté v USA tvrdí, že doma ušité roušky jsou rasově necitlivé. Afroameričani v nich vypadají jako delikventi a někdo je na ulici může picnout, nebo na ně blbě koukat.

A ty se jim divíš ? Píšeš to, jakoby nebylo opodstatněné a hrají na nějakou PC kartu.

Kdyby US policajti nejsou tak trigger happy a opojení moci, a nebyly již případy v minulosti, kdy byly potrestány ještě za méně. Viz zastřelení Trayvona Martina kvůli nošení mikiny

Nedělám si prdel ze zastřelenejch nevinnejch černochů. Dělám si prdel z půvabů multi-kulti soužití. V případě Ameriky si na rozdíl od Evropy sice několik prvních generací Afroameričanů nevybraly cílovou destinaci dobrovolně, ale v kontextu toho, jak se USA často dávají za příklad fungující MK společnosti, si do toho rád rejpnu. Tyhle třenice jsou totiž (mimo jiné) jednou z možných brzd působících na účinnost opatření vůči epidemii.

A ty se jim divíš ? Píšeš to, jakoby nebylo opodstatněné a hrají na nějakou PC kartu.

Kdyby US policajti nejsou tak trigger happy a opojení moci, a nebyly již případy v minulosti, kdy byly potrestány ještě za méně. Viz zastřelení Trayvona Martina kvůli nošení mikiny

Nejvíc se opájí mocí po večerech v nigga no go zónách. To je jasný že se občas s hlavou v oblacích sekneš. Opojen mocí a nedotknutelností, šáhneš pro banán a zničehonic krmíš glockem. Úplný Povídky z druhé kapsy.

azeppeline, no-go zóny přece neexistují, to jsou jen pomluvy. Známej známýho jedný známý sluníčkářky v citlivých městských oblastech byl a je to tam prej úplně v pohodě.

Jinak teda ať nejsem OT, vystoupení jednotlivých členů krizového štábu v posledních dnech mě plní pocitem marnosti, každej říká něco jiného. Doufám, že se trochu seberou. Taky by se před tiskovkama mohli třeba poradit, co budou říkat :D

Máte někdo informace o tom, případně odkaz, které sporty lze a za jakých podmínek provozovat? Známý mi tvrdí, že  plážový volejbal ve dvojici bez roušky lze, tenisová čtyřhra bez roušky rovněž, šestkový volejbal už s rouškou. Údajně o tom hovořila nějaká úřednice v TV.

P.S. Furt jezdit na kole mě už nebaví, běhání skrze artrózu omezuji, procházky se psem jsou rutina,...

Před časem už jsem to napsal jak čas pokračuje jen mi v tom vývoj utvrzuje.

Corona tu bude stále.

Postupně uvolníme tzv nerizikové kteří

se nenakazí

nakazí s lehčím průběhem

nakazí s těžkým průběhem

nedají to

a až tahle etapa skončí zbude nám značný počet seniorů diabetiků astmatiků CHOPN hypertoniků onkologických pacientů atd  kteří do té doby poslušně byli doma.

A co teď

pustíme je do ulic a pak proběhne totéž? s tím že nemocnice budou mít volnou kapacitu a tím se dopad zmírní?

budeme je držet do smrti doma ?

nebo budeme doufat že najdeme zázračný lék či vakcinu.

To je na co nikdo nezná odpověď :wallbash:

Takže vystoupení některého z krizových štábů / kolik jich máme / mě nechává klidným a vypínám ho stejně jako jalové debaty zda se má říkat promořenost nebo aby se občan nelekl-  postupná imunizace

Edited by Conrad