Jump to content
African

Koronavirus a vše okolo...

Recommended Posts

Hele a není to náhodou tak, že tvou matku nevytrasovali podle jejího mobilu?

Nakažený dá souhlas se svým trasovanim. Zjistí se, že byl určitý den někde na chemo. Na základě toho ve spolupráci s "chemo odděním" obvolají všechny pacienty z toho dne.

To by nebylo OK?

to netopejr : ale třeba ano, i to je možné. I když nevím, že by třeba v nemocnici nutně museli mít mobilní čísla pacientů v evidenci...i když možné to být může. Ovšem to neřeší můj dotaz v případě obecného trasování.. Představ si, že se někde potkáš s nějakým nakaženým, který dá souhlas a oni podle  mobilů zjistí, že jsi to byl ty a zavolají ti? Jako vážně to takto bude fungovat, že sperzonalizují všechny lidi s jejich čísly ? Bez jejich vědomí? K čemu potom tedy bazírují na tom souhlasu toho prvního (nakaženého), když ostatní bez souhlasu budou vystopováni? Na to jsem se ptal ...

M10: preco by ta museli "spersonalizovat"? Proste sa zavolaju vsetky dotknute mobily.

M10: preco by ta museli "spersonalizovat"? Proste sa zavolaju vsetky dotknute mobily.

No vidíš to ? Já už jsem tak přetaženej, že tak jednoduché řešení mě nenapadlo :D  OK, díky za vysvětlení a už s tím tady nebudu otravovat.

Ono i to "spersonalizovani" není problém i obráceně, když víš jméno a tvoje číslo jsi někdy dal státní správě, tak ho má.

Příklad : kámoše odchytli benga a vzali mu doklady k sobě do auta a když se dlouho nic nedělo, tak odjel. A za chvíli mu volali. Tak se pak pídil jak na to přišli a takhle mu to bylo vysvětleno.

Pracoval jsem na benzince a když někdo ujel bez zaplacení, tak jsem volal na 158. Nahlásil jsem jim SPZ a podle ní dohledali majitele a několikrát jsem slyšel, "Máme tu na něho nějaký kontakt!?" Takže ano, stáčí jim prozradit telefonní číslo a už vás mají.

kámoše odchytli benga a vzali mu doklady k sobě do auta a když se dlouho nic nedělo, tak odjel. A za chvíli mu volali. Tak se pak pídil jak na to přišli a takhle mu to bylo vysvětleno.

To jako fakt odjel při kontrole bez dokladů, jo ? To se divím, že mu jen volali, v podobných případech střílejí nebo upalujou...

Tak to vypadá podle zpráv, že z Číňanů začíná lézt pravda jak z chlupatý deky a říkají tomu aktualizace nebo revize údajů :-)))

Tak to vypadá podle zpráv, že z Číňanů začíná lézt pravda jak z chlupatý deky a říkají tomu aktualizace nebo revize údajů :-)))

To jako fakt odjel při kontrole bez dokladů, jo ? To se divím, že mu jen volali, v podobných případech střílejí nebo upalujou...

Jo, on je občas docela střelec :-) Hlavně mu hned začali vyhrožovat, že musí dojet na služebnu. On je lehce vyfakoval, že přijede, až pojede kolem. Oni že do správka a on ať to udělají. A skončilo to tak, že mu je dovezli naproti, protože by asi oni měli zle,že ho nechali zdrhnout. Každopádně on tam čekal fakt dlouho, než mu jeblo.

Jo a byla to dopravka s dodávkou (Caravela). Ne hlídka, tam by mohlo být tóčo ;-)

Edited by DavidLC

Pracoval jsem na benzince a když někdo ujel bez zaplacení, tak jsem volal na 158. Nahlásil jsem jim SPZ a podle ní dohledali majitele a několikrát jsem slyšel, "Máme tu na něho nějaký kontakt!?" Takže ano, stáčí jim prozradit telefonní číslo a už vás mají.

Jak často se Ti to stávalo?

S.

Jak často se Ti to stávalo?

S.

Byli to lidi, kteří buď zapomněli zaplatit, nebo chyba kolegyně, ale vždy je policie kontaktovala a vše dopadlo dobře. Cca jednou měsíčně. Profesionální ujížděči si namontovali kradenou SPZ.

@M10 : ale oni nehledají dotknuté mobily.

Tu chytrou karanténu prezentují tak, že si díky vytvořené mapě nakazený vzpomene kde s kým byl.

Tzn. Ukážou mu mapu a on řekne: jasně, tady jsem byl u doktora, tady jel s Frantou v autě, a tady kupoval oběd v hospodě U netopýra, a chleba v Lidlu

Oni pak nakontaktují Frantu, hospodskýho, doktora (ten jim eventuelně dá kontakty na další pacienty ze stejného dne). V Lidlu maximálně personál, ale určitě ne anonymní zákazníky- ty nemají podle čeho = jejich telefony nesledují.

Jiná situace je, když se zapojíš třeba do systému map na Seznamu, kde toto své trasování povolíš a pak ti přijde info, že jsi byl v Lidlu v blízkosti nakazeného který je ale taky zapojen do jejich sledování.

Byli to lidi, kteří buď zapomněli zaplatit, nebo chyba kolegyně, ale vždy je policie kontaktovala a vše dopadlo dobře. Cca jednou měsíčně. Profesionální ujížděči si namontovali kradenou SPZ.

Drsné. Já jednou na pokladně u benzinky zjistil, že jsem zapomenul peněženku. Trapná situace. Paní měla pochopení, ale chtěla do zástavy moje hodinky, zrovna jsem měl Moony. Myslím, že jsem opáčil ať si nechá přítelkyni a Moony jí rozhodne nedám. Vše se vyřešilo.  :lol2:

Někomu někdy možná přijde zprava, ze možná byl někdy někde poblíž nekoho, kdo to ma a možná by se měl bát :-)

Drsné. Já jednou na pokladně u benzinky zjistil, že jsem zapomenul peněženku. Trapná situace. Paní měla pochopení, ale chtěla do zástavy moje hodinky, zrovna jsem měl Moony. Myslím, že jsem opáčil ať si nechá přítelkyni a Moony jí rozhodne nedám. Vše se vyřešilo. :lol2:

Jj,mě vezl kámoš na pumpu prachy, to samý, jen jsem neměl nikoho do zástavy :-)

Jednou jsem za kámoše platil dluh na pumpě, klasika, telefon zacvakl to a jel. Volal a pumpa že o.k. A když jsem to cáloval, tak mě to taky zajímalo, jak často a prej že zapomětlivci a pomatenci běžná praxe 8-)

@M10 : ale oni nehledají dotknuté mobily.

Tu chytrou karanténu prezentují tak, že si díky vytvořené mapě nakazený vzpomene kde s kým byl.

Tzn. Ukážou mu mapu a on řekne: jasně, tady jsem byl u doktora, tady jel s Frantou v autě, a tady kupoval oběd v hospodě U netopýra, a chleba v Lidlu

Oni pak nakontaktují Frantu, hospodskýho, doktora (ten jim eventuelně dá kontakty na další pacienty ze stejného dne). V Lidlu maximálně personál, ale určitě ne anonymní zákazníky- ty nemají podle čeho = jejich telefony nesledují.

Jiná situace je, když se zapojíš třeba do systému map na Seznamu, kde toto své trasování povolíš a pak ti přijde info, že jsi byl v Lidlu v blízkosti nakazeného který je ale taky zapojen do jejich sledování.

Tak teď v tom mám už úplný zmatek : kde vezmou číslo na Frantu? Doktor může bez svolení klientů dát někomu jejich telefonní čísla? Znovu : chápu dobře, že ten nakažený dá souhlas s tím, že ho vytrasují... ale ti ostatní Frantové , pacoši, lidlnakupující atd. nikomu žádné svolení nedali... V případě mého případu s matkou, těžko pacient věděl, jak se jmenuje, natož aby znal její číslo... a přesto ji kontaktovala hygiena, že vedle něj byla na pokoji. Tudíž mě napadá jedině, že tě prostě dle čísla mobilu z toho trasování identifikují (tzn,  operátor pustí info, komu číslo patří) a oni se schovají za nějaký  paragraf ohledně mimořádné situace, protože nemají soudní příkaz na to, aby operátor uvolnil info podléhající GDPR? Nebo  jak to tedy je? 

Omlouvám se, že s tím prudím.

Ono kolikrat staci zadat cislo do google