Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

@kuncák7 CHAOS = před médii řešit zpřísňování opatření v den, kdy ty dříve přijatá měla teprve začít platit. 

To bohužel neindikuje nic jiného, než že (stejní lidi) byli nekompetentní buď před týdnem, nebo dnes. A nebo obojí, když si při svém vzdělání nedokážou připustit že každý živý systém má (kromě jiných parametrů) i specifické dopravní zpoždění. No a když parametry pořádně neznáme (nechci věřit že by se v tomhle bordelu utajily), tak snahy o zbrklou sociální regulaci na základě "extrapolace" nepřesných protichůdných křivek povedou akorát ke společné divergenci jak nákladů, tak počtů nakažených... toho se bojme :skull:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Radek124 napsal:

@kuncák7 CHAOS = před médii řešit zpřísňování opatření v den, kdy ty dříve přijatá měla teprve začít platit. 

To bohužel neindikuje nic jiného, než že (stejní lidi) byli nekompetentní buď před týdnem, nebo dnes. A nebo obojí, když si při svém vzdělání nedokážou připustit že každý živý systém má (kromě jiných parametrů) i specifické dopravní zpoždění. No a když parametry pořádně neznáme (nechci věřit že by se v tomhle bordelu utajily), tak snahy o zbrklou sociální regulaci na základě "extrapolace" nepřesných křivek povedou akorát ke společné divergenci jak nákladů, tak počtů nakažených... toho se bojme :skull:

Radku, souhlas. Též už mám problém, díky těmhle sachum a chaosu, rozlišovat mezi těma chaotickejma vyjádřeníma. Mimochodem, ta dle mého devalvuji to dobre, co tam jistě je. V tom se nevyznám a nebudu tedy kritizovat či odsuzovat. 

Jinak oslovení měnit nemusíš :-))). Věděl jsem, že je to na mě. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz je fakt jak v Curakove. Prymula celou dobu (od jara) hlasa, ze na efekt opatreni je treba pockat tech cca. 14 dnu. Takze ted vyhlasuje opatreni na 14 dnu. Zatim vsechny hned po tydnu zprisnil. Proc proboha vubec rika na jak dlouho to bude platit, kdyz vi ze to stejne bude jinak. A stejne tak to jejich, ohlasujeme ze zitra ohlasime. To uz bylo v jedne pohadce, odvolavam co jsem odvolal...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, nickolas napsal:

To uz je fakt jak v Curakove. Prymula celou dobu (od jara) hlasa, ze na efekt opatreni je treba pockat tech cca. 14 dnu. Takze ted vyhlasuje opatreni na 14 dnu. Zatim vsechny hned po tydnu zprisnil. Proc proboha vubec rika na jak dlouho to bude platit, kdyz vi ze to stejne bude jinak. A stejne tak to jejich, ohlasujeme ze zitra ohlasime. To uz bylo v jedne pohadce, odvolavam co jsem odvolal...

 

Já si vždycky vzpomenu, jak v Kocourkově postavili barák bez oken a pak do něj v pytlích nosili světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, geometr napsal:

Já si vždycky vzpomenu, jak v Kocourkově postavili barák bez oken a pak do něj v pytlích nosili světlo.

No, ono to aktuálně zní jako docela dobrej nápad  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, kuncák7 napsal:

Nějak moc nechápu. Má se to tedy nechat vše běžet a tvářit se, že se nic neděje? Nějak dávám přednost zdraví před tvou variantou. Nesouhlasím s tímhle chaosem v opatřeních, ale rozhodně nechci promorovat. A nic jinyho nikdo nenavrhl. 

Stát si nemůže a nesmí dovolit nechat nemoc prostoupit populací. V současném měřítku 1 tisíc mrtvých na 120 tisíc nakažených se dá velice zhruba odhadnout 83 tisíc mrtvých lidí v případě, kdyby se nemoci nechal volný průběh a promořila by se společnost. Zároveň by zkolabovalo zdravotnictví. Potom je ale stránka (bohužel) ekonomická, kdy i vládní opatření můžou způsobit faktický krach a existenciální potíže lidí.

Nechtěl bych být "ten nahoře", kdo o tomhle rozhoduje. Ani milion korun za den by mi za takový stres nestál. V tuto chvíli, ať vláda udělá cokoli, vždy to negativně zasáhne velkou část lidí. Musíme se smířit s tím, že jsme v situaci, která beze ztrát nelze vyřešit. Je potom na vládě, aby za pochodu vybírala taková řešení, která ztrát přinesou co nejménně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to prrr, obecně životopisy těchhle jsou jeden lepší než druhej. Kdysi jsem čet životopis jednoho premianta, kterýho ale mám v zásadě docela rád. Ten tam zcela seriózně měl organizaci narozeninové oslavy Václava Havla jako samostatnou položku. A já se pomalu stydím si tam dát ISO certifikát na informační bezpečnost, že je to moc obyčejný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, kuncák7 napsal:

Ani horší epidemie tohle nezvládnou(doloženo) takže nevěřím těmhle černéjm scenarum a opravdu preferuji zdraví před pofiderni prosperitou. My dva se neshodneme. Bohužel začínám být solidární s ohrozenejsi části společnosti před zaklinanim ekonomiky. 

Jen bych připomněl, že na zdravotnictví (stejně jako na ekologii atd. atd.) si napřed musíme vydělat. Opačně to nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Foundryman napsal:

Jen bych připomněl, že na zdravotnictví (stejně jako na ekologii atd. atd.) si napřed musíme vydělat. Opačně to nefunguje.

Nicméně ne za cenu tisícu mrtvých. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, nickolas napsal:

To uz je fakt jak v Curakove. Prymula celou dobu (od jara) hlasa, ze na efekt opatreni je treba pockat tech cca. 14 dnu. Takze ted vyhlasuje opatreni na 14 dnu. Zatim vsechny hned po tydnu zprisnil. Proc proboha vubec rika na jak dlouho to bude platit, kdyz vi ze to stejne bude jinak. A stejne tak to jejich, ohlasujeme ze zitra ohlasime. To uz bylo v jedne pohadce, odvolavam co jsem odvolal...

 

:lol2: Čůrákov...to mě rozesmálo :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, kuncák7 napsal:

Nicméně ne za cenu tisíce mrtvých. 

Držel bych se reálu - ročně v ČR zemře cca 100.000 lidí z nejrůznějších příčin. Za 9 měsíců je to 90.000 lidí. Covid má na svědomí (a to ještě s otazníkem) dosud cca 0.1% z tohoto počtu.

Nikdo nezkoumá, kolik lidí umře v důsledku chaotických restrikcí a prošustrovaných peněz.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dabelM Na jednu stranu je to prdel - ale na druhou stranu mi zrušení dnešního televizního "micromanagementu" od Prymyly přijde jako vůbec to nejlepší co v téhle chvíli mohl udělat, pokud nechce skončit jako ten fackovací panák Vojtěch, co taky musel měnit rozhodnutí ze dne na den jen kvůli Koblihářovým "bleskovým průzkumům veřejného mínění" na iDnes a na Hovinkách...

PS: Blivno je mi naopak z notoricky nekompetentních blbců á-la Schillerová a ta banda z tripartity, co byla schopná natěšeným mediálním hyenám vykecat i to co ještě vůbec nebylo schválené :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Foundryman napsal:

Držel bych se reálu - ročně v ČR zemře cca 100.000 lidí z nejrůznějších příčin. Za 9 měsíců je to 90.000 lidí. Covid má na svědomí (a to ještě s otazníkem) dosud cca 0.1% z tohoto počtu.

Nikdo nezkoumá, kolik lidí umře v důsledku chaotických restrikcí a prošustrovaných peněz.

To neni tolik sexy 🤷🏻‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...