Jump to content

Koronavirus a vše okolo...

Recommended Posts

• Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kluci, nemrhejte zbytečně svou životní energií v tomto nesmyslném vlákně. Běžte raději obejmout svou ženu, uříznout si kus uheráku, otevřít si další pivo, zkontrolovat chod svých hodinek, nebo něco ji

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vla

Mě jen zajímalo jak to probíhá, díky. Vypadá to, podle zdejších případů a podle jednoho co jsem psal já že se jedná sice o pozitivní testy ale průběh je velmi lehký. Tak mě to utvrzuje v tom že to bud

před 3 minutami, Radek124 napsal:

@dabelM Na jednu stranu je to prdel - ale na druhou stranu mi zrušení dnešního televizního "micromanagementu" od Prymyly přijde jako vůbec to nejlepší co v téhle chvíli mohl udělat, pokud nechce skončit jako ten fackovací panák Vojtěch, co taky musel měnit rozhodnutí ze dne na den jen kvůli Koblihářovým "bleskovým průzkumům veřejného mínění" na iDnes a na Hovinkách...

PS: Blivno je mi naopak z nekompetentních blbců á-la Schillerová a ta banda z tripartity, co byla schopná vykecat i to co ještě vůbec nebylo schválené...

Projev sfoukne zítra večer, až bude vše známé a vydané vyhláškou MZ ČR.

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vlastní názor, děkuji za pozornost :D :D :D

před 9 minutami, Foundryman napsal:

Držel bych se reálu - ročně v ČR zemře cca 100.000 lidí z nejrůznějších příčin. Za 9 měsíců je to 90.000 lidí. Covid má na svědomí (a to ještě s otazníkem) dosud cca 0.1% z tohoto počtu.

Nikdo nezkoumá, kolik lidí umře v důsledku chaotických restrikcí a prošustrovaných peněz.

Reálu se držím, jen k tomu používám i čísel z jiných zemí. Snad to nevadí? 

A jestli někdo špocita úmrtí z prosustrovanych peněz, tak se smíchy neudržím.

Edited by kuncák7
před 1 minutou, bandicoot napsal:

Jeden tisíc ze sta tisíc není promile...

Se zbytkem ale souhlas.

No jo 🙂 1%. Už toho mám taky za dnešek plný brejle, v reálu zažívám, že zdroje nejsou. Chybí materiál na výrobu a není to otázka peněz. Už zase sháním, místo abych nakupoval. Proto na mě působí poněkud rušivě úvahy o tom, že ekonomice nakonec pomůže další tisk papíru, takže vlastně o nic nejde.

před 1 minutou, Foundryman napsal:

No jo 🙂 1%. Už toho mám taky za dnešek plný brejle, v reálu zažívám, že zdroje nejsou. Chybí materiál na výrobu a není to otázka peněz. Už zase sháním, místo abych nakupoval. Proto na mě působí poněkud rušivě úvahy o tom, že ekonomice nakonec pomůže další tisk papíru, takže vlastně o nic nejde.

Též díky za tenhle příspěvek, už chápu ty příspěvky kolem. 

před 9 minutami, Tom4 napsal:

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vlastní názor, děkuji za pozornost :D :D :D

Dávám ti -1, protože si myslím, že jsi kikot.

Právě teď, Radek124 napsal:

@Foundryman Však já ten tisk papírků taky mínil ironicky, ne jako vývojář strojního vybavení pro tiskárny. To by bylo jako prodávat lano na oprátku vlastnímu katovi... -_-

Já to tak pochopil 🙂 Spíš reaguju na diskusní příspěvky s podtextem, že prosperita není vůbec důležitá. Přitom jedině fungující hospodářství může zajistit i odpovídající zdravotní péči.

před 17 minutami, Foundryman napsal:

Držel bych se reálu - ročně v ČR zemře cca 100.000 lidí z nejrůznějších příčin. Za 9 měsíců je to 90.000 lidí. Covid má na svědomí (a to ještě s otazníkem) dosud cca 0.1% z tohoto počtu.

Nikdo nezkoumá, kolik lidí umře v důsledku chaotických restrikcí a prošustrovaných peněz.

ten výpočet bys měl zrevidovat za použití faktu, že rok má 12 měsíců a ne 10

Nejvic me zneklidnuje, ze se doted o tom viru skoro nic nevi. Vadi mu teplo? Svetlo? Rock&roll? Novinari se furt toci na poctu nakazenych, pritom test je vysoce nespolehlivy.

BTW A taky zadne srovnani: kolik umrelo ve stejnem obdobi lidi na jine respiracni choroby? A kolik vloni za stejne obdobi?

před 1 minutou, PrimFanatic napsal:

To zas někteří vidět nechtěj, čísla prekrucujou a pak se ohaneji jen ekonomikou. 

před 20 minutami, PrimFanatic napsal:

OK, tak přesně umřelo za rok 2019 v ČR 112.400 lidí, což je průměrně 9.367 lidí měsíčně. Za 9 a půl měsíce to dělá 88.986 lidí. S covidem dosud zemřelo 1045 lidí, což je 1.17%. Mění to nějak podstatu sdělení?

V původním příspěvku mi vypadlo, že v ČR zemřelo za letošek cca 90.000 lidí.

Edited by Foundryman

Foundry, jde o dynamiku, ne o absolutni pocty. Aktualni narustajici pocty nskazenych se za 2 az 3 tydny pretavi do rostoucich poctu hospitalizaci a za dalsi 1 az 3 tydny zemrelych.

Asi nechceme byt v situaci, kdy budeme lidi nechavat umrit bez pomoci, protoze jsou stari, tlusti nebo cukrovkari.

Mas pravdu v tom, ze prosperita je zasadni a to i pro kvalitni zdravotnictvi v budoucnu. Takze nejvetsi pruser je totalne prosrany leto, kdy nikdo nepripravil infrastrukturu na trasovani tak, aby se daly dusledne dohledavat kontakty a nechat zivot bezet co mozna bez omezeni dal. Taky totalni prohospodarena duvera v soft opatreni. A co je nejvic k placi je prozrana konjunktura v poslednich letech, tedy prostredky, kterymi bychom mohli sanovat pochroumanou ekonomiku z letosniho jara. Ted nezbyva, nez to tu zavrit :(.