Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Asi jsem uz z toho debil, muze mne nekdo vysvetlit, jak si mam prebrat toto?

- Omezen bude rovněž volný pohyb osob s výjimkou cest do práce, na nákup či k lékaři, případně na pomoc blízkým. 

- Prymula doporučil pobyt na čerstvém vzduchu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je velká pravda, ale ten kokot měl zavést opatření na konci prázdnin a byl by klid... resp menší zlo.. 

No kdyby nebyl kokot, tak by to prave uz v srpnu udelal. No a kdyby byl k tomu navic i dobrej manazer, tak by pripravil infrastrukturu a kapacity na to, abychom dokazali trasovat kazdyho detekovanyho bez zpozdeni a zbytek populace by mohl se soft opatrenimi (napr. rousky vevnitr) fungovat v pohode dal...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, vwtyp11 napsal:

V diskuzi, kde se dostáváme nikoli k věcné, ale etické stránce věci je argument ad hominem přípustný. A zde nejde o politiku, jde o věcnost “strašení” obyvatelstva argumenty nepodloženým, respektive domenkami nepodlehajicim vědeckému nebo odbornému opodstatnění. Navíc interpretováno ministrem vnitra kdy toto je ústředním orgánem pro vnitřní věci státu především bezpečnosti.

Ty tady prezentuješ svoje subjektivní názory ukazující mj. to, že ani nechápeš roli zákona v demokratický společnosti,  na relevantní vysvětlení nereaguješ, pouze mírně přeformuluješ svou dosavadní "argumentaci" a jedeš si dál to svoje. Pak máš snad i drzost používat slova jako vědecký, odborný, etický aj.

Tvoje znalosti z oblasti politický vědy jsou nulový, tvoje argumentační schopnosti jsou neexistující, kritický racionální myšlení bys nepoznal kdyby tě tím někdo majznul po hlavě a už vůbec nemáš čím přispět v debatě s filosofickým podtextem, o který se marně snažíš.

Argument ad hominem, pro tvou informaci, má smysl v případech, kdy u člověka poukazuješ na skutečnosti, ve kterých si např. protiřečí nebo tzv. "káže vodu, pije víno". Tj. ve tvém případě, kdy hovoříš o ministru vnitra jako o "nedostudovaném tlumočníkovi" by měla taková věta relevanci v případě, pokud by Hamáček tvrdil něco jako "ministr vnitra může být jen vystudovaný tlumočník". To pochopitelně netvrdí a tvé užití argumentu ad hominem je úplně mimo. Nečekám, že si z toho vysvětlení něco vezmeš, ale za zkoušku to stojí. 😂

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, skalis napsal:


No kdyby nebyl kokot, tak by to prave uz v srpnu udelal. No a kdyby byl k tomu navic i dobrej manazer, tak by pripravil infrastrukturu a kapacity na to, abychom dokazali trasovat kazdyho detekovanyho bez zpozdeni a zbytek populace by mohl se soft opatrenimi (napr. rousky vevnitr) fungovat v pohode dal...

Tak tak. Ale ten teď ma poslední měsíc roli chudinky, kterej se porád omlouvá... za chyby a chyby a ten sráč má prostě krev na rukou... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, skalis napsal:


No kdyby nebyl kokot, tak by to prave uz v srpnu udelal. No a kdyby byl k tomu navic i dobrej manazer, tak by pripravil infrastrukturu a kapacity na to, abychom dokazali trasovat kazdyho detekovanyho bez zpozdeni a zbytek populace by mohl se soft opatrenimi (napr. rousky vevnitr) fungovat v pohode dal...

Když šel do politiky, dost se opíral o argumentace typu "nejsem politik ale manažer, řídit stát jako firmu" atd. Nevím, jestli tomu sám věřil, ale bohužel pro nás všechny svoje manažerský schopnosti ze soukromýho sektoru rozhodně do politiky nebyl schopen přenést. Skutečnost, že schopnosti manažera nejdou přenést do reality politický scény, naneštěstí pořád asi třetina aktivních voličů nechápe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prdele, zase budu děckám shánět boty kdovíkde! No nic, roušky nasadit a hurá k Baťovi, kde bude dneska odpoledne narváno...

My uz jsme zacali kupovat boty online - objedname vic velikosti, nevhodny vratime. Posledne jsem na to cucel jak puk - hromada krabic a ucet na 10k...

Ale ja si uz od jarniho lockdownu rikam, ze potrebuju novy kalhoty a ne jedny. Jsem to zas nestihl.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda rozhodně nechci bránit partu, která to tu aktuálně vede... ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby se jejich největší kritici chovali alespoň z poloviny tak zodpovědně a prozíravě, jak by chtěli po vládě, teď tu ten epidemiologický (a pro mraky lidí i ekonomický) průser nemáme. Jeden můj klient teď bez uzardění papouškuje "Babiš má krev na rukou", přičemž před šesti týdny hlásal, že kovid je jen "Politicky zneužitá chřipečka" a "To mi teda ukažte ty mrtvé". Celé léto a podzim samozřejmě sociálně veleaktivní (dovolená, koncerty,, divadla, vernisáže, večeře, fitko, pařby). A takových myslitelů je v Čechách - a asi nejen v nich - plno. Zkuste tomu pak vládnout :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, nickolas napsal:

@M3maniac jenže ty máš nohu už roky stejnou. Ti haranti jsou schopni vyrůst o několik čísel během jediné zimy/podzimu/léta/jara!

Jen jsem to chtěl odlehčit, neboj taky jsem vychoval nějaké děcko :-))) teď jsem v TV zaslechl, že obuv by měla být otevřená..., sice na půl ucha, ale .... Prověř si to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, nickolas napsal:

Ježiš to je blábola! Tam není jediná souvislá věta. Už sedmkrát zmínil opatření a ještě žádné neřekl. 

plukovník se definitivně zbláznil, Dyť on skoro půl hodiny vyjmenovával výjimky kterých se to netýká a vlastně pořádně neřek co vlastně ta opatření obnáší. Nejspíš proto, že by to bylo za tři minuty odbytý a on by si to neužil. neměl by třeba některý z jeho kolegů doktorů zakročit v obavě o jeho zdravotní stav? Třeba pan doktor Honzák, že by vzal kašpárka a dva zřízence...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...