Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, Foundryman napsal:

Čtu to správně, že venčit psa je možno jen od 21.00 do 4.59?

To čteš jen blbě :-))). Mimo tuhle dobu můžeš 501 m a nemusíš mít sebou bumazku, teda snad. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vycházím z tohoto:

Opatření od 28. října 0:00 do 3. listopadu 23:59
Zákaz volného pohybu
výjimky během dne (od 5:00 do 20:59)
  • cesty do zaměstnání a zpět;
  • nezbytné cesty za rodinou a blízkými
  • nezbytný nákup potravin, léků, hygienických potřeb, krmiv pro zvířata, pohonných hmot, nezbytných finančních a poštovních služeb, odkládání odpadu pro sebe a své blízké
výjimky v noci (od 21:00 do 4:59)
  • cesty do zaměstnání a zpět
  • cesty k výkonu povolání
  • cesty k zajištění bezpečnosti a pořádku, ochrany zdraví, veřejné hromadné dopravy, zásobování a rozvážkové služby
  • neodkladné cesty z důvodu ochrany, života, zdraví či majetku
  • venčení psa do 500 metrů od bydliště
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ten celkovy lockdown i pochopil. Nerikam schvalil, to fakt nevim. Ale doprdele jaky vyznam ma nocni zakaz vychazeni? Jestli je to mysleno proti partam, ktere se po nocich schazeji a delaji mejdany, tak to je snad vyreseno uz stavajicimi pravidly. A jestli jim je to u prdele doted, no tak bych si od toho zas tak moc nesliboval. Dojdou do toho bytu/baraku pred devatou, vozerou se, zamrdaj a domu pujdou az rano. 
Ja bych asi fakt byl radeji, kdyby Babis rekl naprimo, je to fpici, odted konec smitec, vsichni doma. Tyhle hry na rozhodnuti a opatreni, ktere jsou ovlivnene jeho strachem ze ztraty volicu a koryta, jsou uplne k hovnu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, nickolas napsal:

Ja bych ten celkovy lockdown i pochopil. Nerikam schvalil, to fakt nevim. Ale doprdele jaky vyznam ma nocni zakaz vychazeni? Jestli je to mysleno proti partam, ktere se po nocich schazeji a delaji mejdany, tak to je snad vyreseno uz stavajicimi pravidly. A jestli jim je to u prdele doted, no tak bych si od toho zas tak moc nesliboval. Dojdou do toho bytu/baraku pred devatou, vozerou se, zamrdaj a domu pujdou az rano. 
Ja bych asi fakt byl radeji, kdyby Babis rekl naprimo, je to fpici, odted konec smitec, vsichni doma. Tyhle hry na rozhodnuti a opatreni, ktere jsou ovlivnene jeho strachem ze ztraty volicu a koryta, jsou uplne k hovnu. 

No jo, jenže v důsledku krachu ekonomiky by potom umřelo daleko víc lidí, než by skolil koronáč. Prostě by došly prachy. Dolary nebo Eura se ještě dají natisknout, ale tisk korun by asi ničemu moc nepomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, tikzot napsal:

Dávkujou to ... prijdou další zákazy o tom není pochyb.. nebo pohyb..? Mě už to hlava nebere..;-((

Mně taky ne moc, asi je nutno být debil z AGF a pak na vzdělání nezáleží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, příznakem absence čehokoli mezi ušima je omezení otevírací doby obchodů. Já bych z logiky věci očekával, že naopak bude maximálně prodloužena (dtto úřady), aby se lidi nemuseli natlačit do vymezeného času. Nebo že by cílem bylo co nejrychlejší promoření?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Foundryman napsal:

No jo, jenže v důsledku krachu ekonomiky by potom umřelo daleko víc lidí, než by skolil koronáč. Prostě by došly prachy. Dolary nebo Eura se ještě dají natisknout, ale tisk korun by asi ničemu moc nepomohl.

Tohle uplne neumim zhodnotit. Ano, absolutni lockdown by dost mozna pomohl. Otazka jestli absolutne. Dusledky by asi opravdu byly natolik dramaticke, ze je otazkou co je lepsi. Tim “vsichni doma” jsem spis myslel zakaz vychazeni ve smyslu povoleni pohybu jen do prace, cestou domu nakoupit a konec. Zadne sportovani, prochajdy v parku, chaty a chalupy (ano, zrovna ted porusuju), do obchodu cela rodina atd. Chtel jsem jen rict, ze zakaz vychazeni v noci prece nemuze nic zmenit. Ale absolutne nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...