Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

@eskimak já se hádat nechci, ani nemám zájem sem dávat desítky odkazů. Nejsem doktor. Aktuálně.cz je relativně slušný medium na tu bídu, co tu je. Ale nejde tak ani o aktuálně jako o to, že to zjištění publikovala 2 LF UK, což je pro mě docela důvěryhodná instituce. A i sami lékaři a politici uvádějí, že antigenni testy jsou orientační a pozitivní výsledky se budou ověřovat ještě PCR testem, který se považuje za nejspolehlivější. Pokud vím, tak aktuálně po cele ČR probíhají další testy, kdy se na dobrovolnicich testují obě metody a porovnávají výsledky. Tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych rád viděl srovnání počtů veškerých úmrtí za předloňský, loňský a letošní rok. Naprosto nezávisle na příčinách. Jestli je to vážně tak brutální nárůst, aby ospravedlnil vraždu celý ČR. Jo, zní to cynicky, ale už mě to se.. vadí mi to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak  ale no tak, proč tak útočně? 

Ohledně těch dvou věcí - nepřesné testy jak píše dawe, a počty úmrtí na covid neznáme. Uvádějí se pouze, cituji ze stránek ministerstva zdravotnictví (doufám že slušný zdroj): 

Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.

ohledně mě nemusíš mít obavy, nebuď zdechlej (číst umíš ;) ) a přečti si moje posty v tomto vlákně zpátky, dozvíš se že mi tahle komedie zavařila v životě co se ekonomiky týče a taky se dozvíš že i když tady pičuju tak poctivě od března nejen nosím roušku, ale poctivě dodržuju všechny nařízení, byť mě omezují a že vyjadřuji přání brzkého uzdravení všem kterým to způsobuje zdravotní komplikace. Peace. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, African napsal:

Ti co se tak strašně nebojí, se většinou když už k něčemu dojde, poserou mezi prvními. Byl jsem několikrát u toho... 👍

Taky myslím.

Zeťáka odvezla předevčírem ve tři ráno rychlá.Nemohl dýchat.

Nejdřív bolesti hlavy,potom horečky (dcera mu měnila každých 10 minut úplně mokrá trika),no a finále nemohl dýchat.Test ukázal,že je pozitivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, dawe009 napsal:

@eskimak já se hádat nechci, ani nemám zájem sem dávat desítky odkazů. Nejsem doktor. Aktuálně.cz je relativně slušný medium na tu bídu, co tu je. Ale nejde tak ani o aktuálně jako o to, že to zjištění publikovala 2 LF UK, což je pro mě docela důvěryhodná instituce. A i sami lékaři a politici uvádějí, že antigenni testy jsou orientační a pozitivní výsledky se budou ověřovat ještě PCR testem, který se považuje za nejspolehlivější. Pokud vím, tak aktuálně po cele ČR probíhají další testy, kdy se na dobrovolnicich testují obě metody a porovnávají výsledky. Tak uvidíme.

Jop. Suhlas. Je bez debaty ze PCR testy funguju inak, najma odhalia ochorenie spolahlivejsie aj v inych fazach ako antigenove. 

Ak chces, daj vyhladat presnost antigenovych testov, k cislu 96-98% sa dostanes dost casto. Napr:

https://zive.aktuality.sk/clanok/149183/testy-antigenove-spolahlivost-koronavirus-korona-test-Slovakov-informacie/

Tom4: trocha mi buchly sadze, za to sa ospravedlnujem. Po tom co si napisal, chapem a som rad ze niesi z tych schvalnych popieracov opatreni. Bohuzial dost casto clovek narazi prave na to zlahcovanie situacie. Napr. 25 rocny fracek co ti v obchode povie ze on si rusko neda lebo jemu covid nic nespravi.

Ale sakra, sme v 21. storoci, zijeme v jednych z najcivilizovanejsich krajin sveta, je jedno co to bude stat, mame povinnost ochranit (najma) starsich ludi ktori su najohrozenejsi. Neexistuje moznost povedat ze umrie ich malo, neoplati sa to.

A od hladu tu ludia naozaj umierat nebudu, len si neskor kupia dalsi Mercedes (nadsazka).

Peace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Ti co se tak strašně nebojí, se většinou když už k něčemu dojde, poserou mezi prvními. Byl jsem několikrát u toho... 👍

Tak urcite:) 

vlasto, ja kvuli covid 19, zmenil svou cestu Filipino/Japan/china z ledna na breznovou nepal/Pakistan, abych nakonec zustal stat posledni den mozneho vycestovsni na ruzyni a neodletel. Ja uz posranej byl, hned my zacatku a ono se za ten rok nic lautr nic nestalo. Zadny mrazaky, zadny tisice metvych- nic

jediny Co se stalo, ze lidi jsou zly a hlupaci v diskuzich na novinkach se profiluji Tak dokonsle, ze chapes Jaky to bylo v Německu,  kdyz se honili zidi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak v pohodě, tahle věc nám vytvořila dost nepříjemností všem, nedivím se, že na to někdo může zareagovat s nevolí, já když jsem byl v březnu v nemocnici a tohle nabíralo na obrátkách tak to byl solidní stres, nejen pro mě, ale i třeba pro manželku a dítě, takže chápu. Moje názory nemusí být nutně správně, to je v pořádku, klidně se pustím do civilizované debaty. Jak jsem psal, tlak je z obou stran, snažím se vyházet očividné bláboly ale i přes to je spousta nepochopených souvislostí.

V tuto podzimní dobu mě zarazilo lázeňství, k tomu mám blízko, kdy lázně na jaře byly na chvíli uzavřeny (protože jednak lůžková kapacita a hlavně zhruba 1/3 zc. tvoří zdravotnický personál), jsou zvyklí na postupy a procesy. Nyní lázně dál poskytují komplexní i příspěvkovou péči, tedy se tam koncentrují stovky lidí z rizikových věkových skupin. Na druhou stranu se ozývá že je ttoto období rapidně horší než na jaře. Podobných (ne)souvislostí se dá najít celá řada, nebudí to důvěru. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, vwtyp11 napsal:

Tak urcite:) 

vlasto, ja kvuli covid 19, zmenil svou cestu Filipino/Japan/china z ledna na breznovou nepal/Pakistan, abych nakonec zustal stat posledni den mozneho vycestovsni na ruzyni a neodletel. Ja uz posranej byl, hned my zacatku a ono se za ten rok nic lautr nic nestalo. Zadny mrazaky, zadny tisice metvych- nic

jediny Co se stalo, ze lidi jsou zly a hlupaci v diskuzich na novinkach se profiluji Tak dokonsle, ze chapes Jaky to bylo v Německu,  kdyz se honili zidi...

Tak ono je to všechno relativní a na pohodu si myslím, než se to někoho začne týkat osobně. Já už toho mám kolem sebe taky dost, i v rodině, a tak nějak si vždycky uvědomuji že může být mnohem hůř, co nikdo z nás nechce, takže určitě nějáká rázná opatření jsou zapotřebí. Když to člověk čte, slyší to z dálky, ještě budiž, ale nedávno s námi tady docela zacloumalo, když maminka od známého 64 šla vypomáhat do školy, paní pohoda v důchodku, ale chtěla pomoci, tam chytla tu srajdu od nějákého studenta a za dvanáct dní byla pod drnem. Do té doby zdravá ženská, asi tam nějáké problémy mohli bejt, ale to vem čert, kdyby tu potvoru nechytla, mohla tu klidně dalších dvacet let poskakovat. Hlavně jak píšu co si myslím, není všem dnům konec a vždycky může být hůř ....takže opatrnost, dodržovat nařízení, no a pěkně s mírou :cheers: Nedávno na louce, když jsem byl se psem na mě řval z padesáti metrů nějáký dědula, ať si nasadím roušku a sprostých slov nešetřil, no to už se mi zdá trochu zu viel, ale co, nasadil jsem si ji v klidu, protože vím prd jak pánovi nebo jeho blízkým nemoc ublížila...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-neni-to-nejhorsi-co-lidstvo-kdy-potka-rika-sef-covid-centra-126147

Pár citací z článku:

Až tento týden jsme konečně z ministerstva zdravotnictví začali dostávat prognózy vývoje situace, vláda se doteď vůbec neobtěžovala nás jakkoli informovat, na co se máme připravit a kdy. Takže i my jsme si mohli dělat vlastní odhady jen na základě informací z médií, kde se to ale také hemží experty exhibicionisty na obou krajích spektra.

Musím říct, že toto médiím neodpustím. Vláda situaci nezvládá, ale média neustálým rozdmýcháváním hysterie nesou stejnou vinu. To média stvořila popírače covidu-19 i zavírače všeho. Vadí mi neustálá manipulace s čísly a jejich dezinterpretace. Počet testovaných, počet nakažených, počet zemřelých, počet na JIP, počet volných ventilátorů atd. Pořád dokola. Společnost nemluví o ničem jiném, ale přitom ani většina zdravotníků není schopna z těchto čísel vyvodit relevantní závěry. Natož laická veřejnost.

Věkový medián máme asi 65 let. Ale věk není rozhodující faktor, tím je celková kondice organismu. Je asi podstatné říci, že u nás nezemřel nikdo jinak úplně zdravý pouze na covid-19. Všichni měli nějaké významné základní onemocnění nebo patřili do nejrizikovější skupiny, tj. obézní diabetici s hypertenzí. Tato skupina dobře nedopadá a řekl bych, že všichni bychom si z toho měli včas vzít jasné varování, že dbát o životosprávu a svou tělesnou kondici není rozhodně ztráta času.

Jinak mnohokrát denně všemi zdůrazňované číslo, kolik lidí s covidem-19 zemřelo, je příkladem určité manipulace. To číslo děsí, ale přitom nic neříká. Když si srovnáme týdenní úmrtnost za poslední roky, letošní rok zatím nijak nevybočuje. Denně zemře v ČR asi 300 lidí, polovina z nich na kardiovaskulární onemocnění a čtvrtina na onkologická. Měli bychom se tedy ptát: kolik z těch, kteří zemřeli s covidem-19, mělo současně závažné onemocnění srdce či zhoubný nádor? Pokud tři čtvrtiny, tak při zatím stejné týdenní úmrtnosti jako v minulých letech není covid-19 nejspíš to nejhorší, co lidstvo kdy potkalo a potká.

Tím určitě nechci situaci nijak zlehčovat a je mi líto všech, kterým někdo z blízkých zemřel. S covidem-19 i bez něj. Chci jenom říct, že jedno číslo je jenom číslo, pokud k němu není odpovídající vysvětlení, a že statistika je někdy jen hra s čísly.

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem si přečetl a s tímto se ztotožním, takhle jak popisuje v tom rozhovoru to vidím i já jako laik zvenčí. V podstatě to tam je pěkně sesumírované včetně pojmenování zásadních problémů, od hysterie médií, kroků vlády, ale i stav personální v nemocnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, bobi napsal:

Taky myslím.

Zeťáka odvezla předevčírem ve tři ráno rychlá.Nemohl dýchat.

Nejdřív bolesti hlavy,potom horečky (dcera mu měnila každých 10 minut úplně mokrá trika),no a finále nemohl dýchat.Test ukázal,že je pozitivní.

Good luck.

http://dfens-cz.com/covid-z-prvni-ruky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vláda si za to zpochybňování a hledání konspirací může sama. Mávaj a strašej od začátku denníma číslama přírůstků pozitivních, který maj jen částečnou relevanci. To je asi jako počet spálených lidí na Jadranu vs. počet rakovin kůže.

Kdyby od začátku říkali, jaký procento nakažených jde na lůžko, kolik je v systému k dispozici lůžek s funknčím personálem a kolik jich bude chybět, pokud neuplatní opatření (na všechny, když to jinak neumí), tak by to bylo pro mě fér. Pár čísel by stačilo...

Teprve teď nedávno se objevila křivka, která ukázala, kdy se to posere, pokud se křivka neotočí. A rovně to řek Hami, pokud bude denně 14-19 tis. tak se to neposere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Média pěkně popsal na radiožurnálu Petr Fischer. Jsme přehlcený informacema a filtrovat je, není nic jednoduchého. Sledovannost a snaha přitáhnout oko diváka byla dříve doména soukromých televizí, ale touha po sledovanosti se přesunula i do veřejnoprávní televize (na základě čeho jiného se rozdělují odměny, že?). Jedno z mála slov, které dokáže přitáhnout oko diváka je slovo "rekord", se kterým se opravdu nešetří. Jinak já moc nechápu, že se tu pořád řeší úmrtí s Covidem a né na Covid viz. pár příspěvků nademnou. Nemůžeme přeci rozlišit, jestli postarší polymorbidní člověk umřel na Covid nebo ho skolila jiná nemoc. Co můžeme ale určitě porovnat, jsou kapacity jednotek intenzivní péče a počty hospitalizovaných, případně uměle ventilovaných. Přeci každý musí vidět, že na JIPkách "padají na hubu" a to proto, že přibývá pacientů, kteří potřebují intenzivní péči. Já dokážu porozumět nářkům lidí, kteří jsou omezeni v podnikání vzhledem k situaci a podporuji, aby byli kompenzováni. Nechápu ovšem tu početnou skupinku "popíračů" nebo "zlehčovačů" současné situace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...