Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

V 13. 12. 2020 v 11:49, lub napsal:

By mě zajímalo, kdy spustěj ten rezervační systém na ag. testování, když se má 18.12. začít. Myslím teda HK kraj - FNHK a Jičín - nic. To je jasný, že to do Vánoc nestihnem, kua :angry:.

...beru zpět, rezervovali jsme se v systému na dopo 24.12. ve FNHK. I když je opruz vypisovat každého zvlášť, když je nás šest, a mezitím se do stejného termínu rezervovali jiní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tom4 napsal:

Nemohu souhlasit (nehledám flame, psaný text někdy vyzní blbě, jen normální diskuze, díky), pojetí restaurace v GB je zcela jiné než u nás, fitka taky fungují na memberships na rozdíl od našich zvyklostí.

Mne tiež nepríde blbé riadiť sa štúdiou v Nature, veď je to veľmi rešpektovaný vedecký časopis. Mimochodom, tá štúdia, na ktorú sa odvoláva vaša vláda, je vypracovaná na základe dát z ktorej krajiny, že ti to vadí? Navyše sám citovaný spomína, že je to len jeden z viacerých prameňov...

Podľa mňa je to úplne v poriadku a takto by to malo byť. Skôr by som sa čudoval, keby takéto štúdie ako jeden zo zdrojov do úvahy nebrali .

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna to ale primarne nieje o tom ci je nebezpecnensi obchod s potravinami alebo restika. Ciel: obmedzit stretavanie ludi, prinutit ich sediet doma. Potraviny: nutne. Restika: nie nutna. Koniec, to je vsetko. Ano, doplati na to niekto. Ale ak nastane spontanny lockdown kvoli kolapsu nemocnic, tak na to doplati 10nasobok ludi. 

Je mi ludi v gatsre luto. U nas im dali vynimky ze na terasach sa sediet moze. Nato vsetci investovali do prekrytia teras (ok, zavriet ju zo 4.stran naozaj nieje OK) a do ohrievacov, nakupili deky, vankuse atd. O chvilu terasy zakazali. To fakt nieje fair, aby bolo jasne ze neschvalujem nezmyselne zmeny zo dna na den. Len vysvetlujem preco potraviny ano a sluzby nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože Havlíček neuvádí zdroj, a na stránkách Nature jsem to nedohledal, byť jsem tam nějakou chvílí strávil čtením,
dovolím si teorii, že spíše nestuduje články na Nature, ale dostal to v každodenním přehledu tisku. Neříkám že mi to apriori
vadí, když už jsem rýpal do ad hoc rozhodování tak jsem chtěl doplnit odkud všude mohou být zdroje. :)  To je samozřejmě v
pořádku, já jsem rád za každou státnickou návštěvu v zahraničí aby se poučili jak se co dělá venku atd., ostatně to bývala moje
práce okolo toho. Nicméně nemohu souhlasit s tím, že nyní se to dá aplikovat zde, už jen z toho, jak jednotlivé státy mají jiná
opatření. Nesedí mi ani časové souvislosti když srovnám vývoj nemoci s obdobími kdy je co zavřené od března.

A v každém státě je to jiná situace. :( Ještě asi doplním proč do toho pořád koukám, viz. ten eskimákův příklad se zahrádkami,
ten to vykresluje hezky.
Že tomu já osobně říkám celému familiérně "hospoda" neznamená že se jedná o jeden výčep a padesát půllitrů,
ono to taky může být razantně větší. Ve velkém provozu hotelu už v kancelářích počítáme podobně jako fabrika, žijeme v Excelových
tabulkách a hlídáme KPIs, máme celá obchodní a marketingová oddělení ;) a jsou to stovky milionů se kterými počítáme v rozpočtech.
Opravdu se to potom moc od té fabriky neliší. Akorát k nám teda jezdí lidi, no (vtip - Hospoda na Mýtince). :D 


Ovšem tady už ovlivňujeme stovky lidí a jejich rodin, dodavatele, investiční akce a na ně navázaný průmysl, dopravu a vše související.
Pokud se společnost rozhodne jestli postaví nebo nepostaví další hotel či dva = spousta peněz a lidí. Nejde jen o pár piv. 
A pro rozhodování (věštění? :) )  v této krizové situaci je potřeba mít férového partnera, v našem případě vládu. :( 

Edit - přizpůsobit se dá, ale musíme vědět čemu. Co nejvíce dopředu. Ne ad hoc ze dne na den a od zdi ke zdi. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Tom4 napsal:

Edit - přizpůsobit se dá, ale musíme vědět čemu. Co nejvíce dopředu. Ne ad hoc ze dne na den a od zdi ke zdi. 

Absolutny suhlas. Len musim vyjadrit obavu ze mozno to nedokaze nikto, nielen vas ci nas unikatny premier. A cely svet len tapa v tme. V kazdom pripade, na jar niektori vykrikovali ako to napr. Svedsko zvladlo, ale hla, prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím tomu správně, že nám naše milá vláda kromě jiného chce zkurvit advent a Vánoce nějakou debilní informační kampaní stran očkování nebo jsem měl jen vlčí mlhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Frostie napsal:

Rozumím tomu správně, že nám naše milá vláda kromě jiného chce zkurvit advent a Vánoce nějakou debilní informační kampaní stran očkování nebo jsem měl jen vlčí mlhu? emoji3525.png

Nenadávej na něco, co si sám platíš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenadávej na něco, co si sám platíš
Možná platím, ale stejně budu nadávat i na ministra, úředníka FÚ nebo policajta, které si také platím z daní, budou-li dělat něco, s čím bez mé viny nesouhlasím.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Frostie napsal:
před 38 minutami, dawe009 napsal:
Nenadávej na něco, co si sám platíš emoji4.png

Možná platím, ale stejně budu nadávat i na ministra, úředníka FÚ nebo policajta, které si také platím z daní, budou-li dělat něco, s čím bez mé viny nesouhlasím.

To byl apel na tu bezmoc a na všechny, co si myslej, že je potřeba silnej stát, co se o nás postará, spravedlivě přerozdělí a vůbec ví nejlépe, jak naložit s našimi penězi. Z toho zrovna tebe naštěstí nepodezírám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byl apel na tu bezmoc a na všechny, co si myslej, že je potřeba silnej stát, co se o nás postará, spravedlivě přerozdělí a vůbec ví nejlépe, jak naložit s našimi penězi. Z toho zrovna tebe naštěstí nepodezírám.
Díky, mohu tě ujistit, že se naštěstí nemýlíš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Frostie napsal:
před 54 minutami, dawe009 napsal:
Nenadávej na něco, co si sám platíš emoji4.png

Možná platím, ale stejně budu nadávat i na ministra, úředníka FÚ nebo policajta, které si také platím z daní, budou-li dělat něco, s čím bez mé viny nesouhlasím.

Jendo mám na to jednoduchej recept, nečumět na zprávy ... to je masáž tvl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Sphinxx napsal:

Jendo mám na to jednoduchej recept, nečumět na zprávy ... to je masáž tvl ...

David, já už jsem to i začal v rámci psychické hygieny praktikovat, ale dnes odpoledne jsem se nedobrovolně stal svědkem této šílené informace, no...😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc pokud vyjdou negativně, tak je to jen v ten okamžik (takhle to píšou oficiálně ve zprávě z ostrých testů) ....takže se klidně nakazíš ve frontě na testy, které ti vyjdou negativní 🙂 

Nejlépe lidi udělají, když se cítí fajn, že nebudou chodit cíleně mezi lidi, tedy ani. do fronty na testy. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás ideš do karantény hneď po pozitívnom antigénovom teste 😀 a keby si išiel ešte raz alebo by si sa objednal na PCR, tak hrozia pokutou 1500€, takže u vás je to ešte pohoda a ten náš psychopat nariadil všetkým firmám nad 500 zamastnacov pravidelné povinné testovanie inak ťa nepustia do práce.

Upraveno uživatelem milan79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...