Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Ricousi, čtu to až teď. Upřímnou soustrast, já tu moc nechodil abych nebyl ještě víc zdeptanej. Taky to máme doma všichni tři od štědrého dne. Relativně v klidu, jen moje byla tak slabá, že jsem ji musel i oblékat když jsme jeli na testy.

Jinak jezdím uz asi půl roku mamině nakupovat a prosím ji, ať nechodí mezi lidi, má uz vek ale hlavně celej život hulí jak fabrika. Ale 14 dni pred vánocema ji rikam mami prijedes aspon na štedrej den. A ráno na stedtej den ji volám a omlouvàm se, že to asi máme , že máme horečku, at se nezlobí a raději nejezdí..... Tak se všichni držte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to sviňská nemoc,hrozná nemoc,nikdy nezapomenu.Dokonce ať jsem chlap,musel jsem vyhledat psychologa.Ti co se mnou leželi,už tu taky nejsou.

Všichni se držte a hlavně pevné zdraví.

Jo a kamarád lékař mi radil,že je dobré v těchto dnech nasadit selen se zinkem a vitamín D,skrze imunitu

Upraveno uživatelem mlsoun1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky





Díky za odkaz..

... a kdyz uz jsem to nedavno nakous, tak moje mamka a segry rodina po tydnu unavy a horeček 37 jsou uz v pohode, i cich se uz vratil.. takze zaklepavam, vypada to na klidny prubeh..




Tak aktualizace... mamka (67 let) po tydnu naprosto mirne horecky 37, ztratila cich, probehl pozitivni test, nasledne zadne dalsi potíže a karantena v poklidu ukoncena 26.12 (jen na zaklade casu, bez testu).. v pondeli odjezd na chatu, ted o vikendu navrat a dneska horecka 39... po domluve s lekarem asi opetovna reaktivace viru vlivem nejakeho pripadneho oslabeni, proste nebyla úplně zdrava... takze to chtelo asi vice klidu i v pripade mirneho prubehu.. :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska umřela kamarádka manželky. 48 let. Tvl. To je hov.o věk...
23.12. pozitivní test, 25.12. hospitalizace na JIP, ventilace. Dneska .... Tak jen pro ty, kteří spoléhají na to, že jsou mladí a zdraví... Spousta lidí vůbec netuší, že mají nějaký zdravotní problém, protože je to nijak neomezuje a covid je může dojebat na černu zem.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je smutný ...

Mě je padesát a v mém okolí mají minimálně 2/3 mých vrstevníků nějaký problém, který je vlastně řadí do rizikové skupiny. Ale nutno říct, že téměř všichni si za něj více či méně mohou sami. To, že si někdo myslí, že je zdravý ještě neznamená, že je. Imunita není zadarmo, drtivá část naší populace se o sebe moc nestará a pak jsou překvapení. Stačí se podívat, když se někdo snaží doběhnout třeba tramvaj, co jí k obědu apod. Spousta lidí kolem 50, má za rok 3x rýmu, sem tam angínu, nadváhu, vůbec se aerobně nepohybují, stravování hrůza apod. A to je všechno imunita. ...

Upraveno uživatelem Jarett
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jarett napsal:

To je smutný ...

Mě je padesát a v mém okolí mají minimálně 2/3 mých vrstevníků nějaký problém, který je vlastně řadí do rizikové skupiny. Ale nutno říct, že téměř všichni si za něj více či méně mohou sami. To, že si někdo myslí, že je zdravý ještě neznamená, že je. Imunita není zadarmo, drtivá část naší populace se o sebe moc nestará a pak jsou překvapení. Stačí se podívat, když se někdo snaží doběhnout třeba tramvaj, co jí k obědu apod. Spousta lidí kolem 50, má za rok 3x rýmu, sem tam angínu, nadváhu, vůbec se aerobně nepohybují, stravování hrůza apod. A to je všechno imunita. ...

Tohle všechno beru a souhlasím, ale i přes to dokáže být covid v tomto velmi výjimečný. Dobrý příklad je prodavačka koberců v našem městě asi šedesát pět roků, těžká nadváha a cukrovka, a velmi lehký průběh co mě říkala. No a na to známá mladá holčina co nekouří, nepije a běhá amatérské maratony, která měla průběh těžký brutál. Přítel ji musel podpírat když šla na záchod a čtrnáct dní si v tom pěkně dupala. Covid je strašně individuální a absolutně nevypočitatelný, no a proto si myslím že i nebezpečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně Alžběta by kdykoliv udělala cokoliv pro Británii. A jednak je jí asi 95 let (má v paži) a druhak stejně nikdo neví, co si to nechala píchnout. Prostě dostala nějakou injekci.

Zároveň se nám tu objevil takový typický český nešvar. Vakcína je tady pár dní a není jí moc.. (Izrael očkuje 500 tis tejdně, my sotva 10 tis.), ale třeba rodiče mé kamarádky doktorky (zdraví, méně než 60 let) jsou již naočkováni. Lidé, co by chtěli, ale nikoho neznají, se dočkají tak možná v létě..a to kdoví jestli. Nejdřív to dostanou sestry, lékaři a jejich rodiny, kamarádi a známí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, dawe009 napsal:Nejdřív to dostanou sestry, lékaři a jejich rodiny, kamarádi a známí..

Kamaradi a znami, v obecnem smyslu, asi ne. Rodiny mozna. Lekari a sestry urcite. 
Ty spitaly tomu ockovani fakt veri a hodne na to spolehaji. Je tam obrovsky tlak, aby vsichni byli naockovani. Ale jako vsude jinde, jsou tam zastanci i odpurci. Takze reditele, primari, prednostove jdou prvni, jako priklad. Pak sestry, doktori a dalsi personal. Potom, az bude dostatek vakcin, mozna jejich rodiny. Logicky. Je potreba, aby zdravotnici byli alespon doma v co nejvetsim “bezpeci”. Padaji jak hrusky. Nema kdo obsazovat smeny. Zaviraji se cele oddeleni, kde to nezvladli a onemocneli skoro vsichni. Kupodivu furt neni dostatek respiratoru a ochrannych obleku. Respiratory maji tezce na pridel a jednorazove obleky si “perou” a pouzivaji tyden. Doktori se boji chodit za pacientama, sestry breci vycerpanim a zoufalstvim z toho, kolik lidi nedokazou zachranit. Tech dychacu je fakt malo a pro vsechny potrebne fakt nejsou. A divat se na relativne dobreho pacienta, jak se dusi, neni nic moc ani pro ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, nickolas napsal:

Kupodivu furt neni dostatek respiratoru a ochrannych obleku. Respiratory maji tezce na pridel a jednorazove obleky si “perou” a pouzivaji tyden. Doktori se boji chodit za pacientama, sestry breci vycerpanim a zoufalstvim z toho, kolik lidi nedokazou zachranit. 

Nevím odkud jsou tyhle informace, ale daly by se označit za dost skandální. Potom tady čteme o tom jak se zdravý člověk nakazí v nemocnici s nejhoršími možnými následky. Jestli takto nemocnice fungují tak by si tenhle problém (protože to je více než problém, to si nemusíme nic po česku namlouvat) zaslouží docela značnou pozornost.

Pak tady můžeme koukat na to jak se likvidují podniky dramatickými opatřeními, a když systém (v zájmu peněz předpokládám) dělá v nemocnici tohle, k čemu je pak omezování ostatních? Ostatně za nařízením používat ochranné pomůcky někdo stojí, někdo kdo za to má odpovědnost, od nemocnice až nahoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem měl dlouhý hovor po telefonu se svým bratrancem. Je to lékař, kterého si velmi vážím. Záchranka. Tristní informce ohledně ochranných pomůcek, desinfekcí auta, pokynů které "shora" dostávají, ... celkově: na pi-u.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4 povidej mi o tom. Co za tim je nevim. Klidne mozna ty prachy. Kazdopadne ty sestry delaji co muzou. Snazi se ochranit jak sebe, tak pacienty. Problem je, ze jim nekdo rano rekne, mas dva respiratory na den a nazdar. Ale kdyz se pak ty holky nekde ozvou, ten samy clovek jim rekne, ze to neni pravda a udela z nich blbce. To je proste realita. Ty holky uz nemaji ani chut, ani silu s tim bojovat, nekam to psat atd. Proste jedou s tim co maji. 
Nakaza v nemocnici. Priklad. Rano dovezou spatneho pacienta a udelaji mu testy (antigen). Vysledek negativni. Vecer se jim pacient horsi, udela se treba RTG a na plicich jasne vidi Covid. Nove testy a bum ho, ma ho tam. Jenze od rana ten pacient lezel s ostatnima, jako cisty. A razem mas nakaze dalsi pacienty, ale i zdravotniky, kteri kolem nej litali. Protoze kdyz byl cisty, nelitali kolem nej v respiratoru, ale jen v rousce. 
Ze je to spatne je jasne. Z casti to souvisi s tim nedostatkem/setrenim respiratoru. Z casti s nedokonalymi testy. Z casti s tim, ze i ti zdravotnici jsou radi, kdyz si misto respiratoru muzou vzit rousku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...