Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Pak se jaksi nelze divit tomu, že se opět blížíme k vyčerpání kapacit.. Na jedný straně Babiš řve na lidi, že maj sedět doma a nechodí sáňkovat s haranti, který jim doma už lezou po stropě, ať neohrožují zdravotnický systém a na druhé straně chodí personál nemocnice po špitále ve vypraným atombordelu po kolegyni a s jedním čínským respiratorem na den. Doufám, že kazdej jeden šmejd, co má tohle na triku, shoří v pekle.

@nickolas držím palce, ať je paní ok!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, geometr napsal:

Úplně neperu. Namočím, vymáchám, usuším. Pračku si netroufám. Papír to ale fakt není 🙂 Brácha v tomhle vzdělanej povídal, že je to tajvek(?) nebo tak nějak... Dostal jsem to u porodu.

tyvek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na místě je obava že obdobný bordel, který panuje snad v každém kousku toho, co řídí stát (čest srdcařům co tvoří výjimky), je skutečně tak vážný že stojí lidské životy. 

Neopomenu si kopnout dotazem jak dlouho že už je líp? Od roku 2011? Jak dlouho že se to řídí jako firma? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, nickolas napsal:

A uz je to tu. Zimnice, boleni hlavy...je v praci...zavreli ji do kumbalu a ceka na test. 

Nedělám si prču, já fakt četl "a čeká na TREST!"

Mizerný oči a proticovidová masáž hrůzy vykonala svý. A to se považuju za odolnýho jedince.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, nickolas napsal:

Tak žena je pozitivni. Takže karanténa a obavám se, že se brzy nakazíme všichni. Jestli už nejsme...

Aj ty krajto, tak se držte 👍 Už by jsme sem měli spíš psát, kdo ještě nebyl nakaženej. protože toho je opravdu hafo. Já ani nevím jestli jsem tu sračku měl, párkrát už mě bylo taky šoufl, zrovna třeba když se to rozprsklo u holky ve školce, a taky se mi zdálo že cítím barvu tři dny, ale ono spíš už z toho všeho člověku trochu jebe v kořenáči. Vždycky rozjedu slivku když je ouvej, a během dvou, tří dnů jsem cajk. Jak vůbec funguje ten test na protilátky? Aby člověk zjistil jestli už si tím prošel, jestli vůbec něco takového je....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, African napsal:

Aj ty krajto, tak se držte 👍 Už by jsme sem měli spíš psát, kdo ještě nebyl nakaženej. protože toho je opravdu hafo. Já ani nevím jestli jsem tu sračku měl, párkrát už mě bylo taky šoufl, zrovna třeba když se to rozprsklo u holky ve školce, a taky se mi zdálo že cítím barvu tři dny, ale ono spíš už z toho všeho člověku trochu jebe v kořenáči. Vždycky rozjedu slivku když je ouvej, a během dvou, tří dnů jsem cajk. Jak vůbec funguje ten test na protilátky? Aby člověk zjistil jestli už si tím prošel, jestli vůbec něco takového je....

Kromě protilátek by bylo nutné stanovit ještě T lymfocyty

Společně s protilátkami jsou bílé krvinky jménem T-lymfocyty zásadní částí lidského imunitního systému. Jsou schopné přímo napadat a ničit buňky, které jsou napadené viry. Zatím nebyla příliš známá jejich role v boji proti novému koronaviru – přitom je klíčová, protože tato část imunity má mnohem lepší a dlouhodobější paměť než protilátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak tu statistiku dobre chapem,je to pocet nakazenych/milion. Neuvadzaju ale kolko pcr testov/pocet nakazenych.ide to to ruka k ruke,takze uvadzat to prve, bez toho druheho, je mierne povedane nepresne, alebo sa mylim?

Kazdopadne cisla urcite zle, tak isto aj u nas.:(

Drzim nam palce, nech sme z toho cim skor vonku a ako tak sa vratime do normalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příbuzná: "Jsem objednaná na ty testy, jdu patnáctého"

"A proč?  Máš nějaké příznaky nebo někam jedeš?"

"Ne."

"Tak proč zabíráš místo někomu kdo bude potřebovat negativní test třeba k návštěvě seniora v domově? Je ti 29, do takového zařízení nepotřebuješ chodit, tak tam nelez ne?"

"No víš já chci vědět jak na tom jsem, jestli náhodou nemám koronavirus a nic se neplatí tak jsem se objednala."

 

 

A takhle zmatených lidí jsou určitě nejméně desítky tisíc. Zavést 30 korun regulační poplatek za test tak tam nikdo nepoleze. A to že jsem best in covid je strašnej novinářskej blábol, protože se srovnávají rozdílná čísla. Ví vůbec někdo jaké jsou započítány testy v těch statistikách našich a cizích? Vůbec bych nechtěl situaci zlehčovat, ale bordel (či podceňování nebo strach ze situace) v nemocnicích, plašení lidí, počítání neustále jiných stasitik a dělání opatření ad hoc je špatně. Tohle napravit tak to zvládneme mnohem líp. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...