Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

A co by si navrhoval ty za neděravé opatření?

Kdyby byli lidi zodpovědní a nechtěli všechno vojebat, tak by možná nebylo třeba tolika opatření. V Itálii už to teď vědí.

Daleko spíš to chytnu v MHD, práci nebo samošce, než někde v parku nebo když pojedu se autem nadejchat do lesa nebo dělat na chatu.

Stačí lehce zamyslet a vidíme, že opatření je opět děravé, ještě dříve, než bylo schváleno, bohužel. :-(

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně je kokotina nechat jezdit lidi do práce MHD-éčkem. Buď na kole/motorce/ autem jako jednotlivec. Když ta možnost není, tak doma budeš. Práce v zahraničí? Stop! Tohle jsou z mého pohledu dvě obrovské díry, které když se nepodchytí jsou všechny restrikce zbytečné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si říkám, že už se Koronavirus probírá asi v pěti vláknech, tak proč ho nedát do jednoho, myslím že si vlastně i své vlákno zaslouží, protože se jedná o věc velmi závažnou. Takže pokud moderátor dovolí, všechny rady, postřehy a zážitky z karantény sem. Jestli mám mluvit za sebe, koronavirus prozatím nemám ani zaplať pánbůh nikdo z rodiny. nálada zatím fajnová, dodržujeme všechny pravidla a vyhýbání se lidem trávím právě natíráním stolu :-) A zkusme tu být pozitivní, protože to je jedna z nejdůležitějších věcí v případě že se člověk ocitne v problémech....

 

To mi přijde rozumný, dělám to podobně. Manželka chtěla z kulatiny udělat žlab, tak jsem to zkusil a poněvadž je najednou na vše dost času, řekl jsem si, že se vyhnu všem udělátkům a zkusím to jen s ruční pilou a dlátem. Na trhu bych s tím asi neporrazil, ale celej víkend jsem s tím poměrně příjemně zabavil.

post-29493-0-98081200-1584300800_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasim se z preventivni karanteny po navratu z rizikove oblasti :-). Od patku jsem byl venku jen jednou - vynest odpadky. Sel jsem az po desate vecer, abych minimalizoval sanci nekoho potkat. Rouska nasazena, dvere jsem otviral jen klicema - nebrat za kliku. Nevim jak to dam dva tydny...deti uz doma lezou po strope ted :-D. Snad bude na chronomagu dost zajimaveho obsahu...jo a vsechny koupim / prodam akce budou realizovany az se to uklidni :). Jeste ze Rolex staci zaplatit a vyzvednout kdykoliv pote :))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MHD je samozřejmě velkej problém a to oni dobře vědí, ale bohužel bez MHD můžou už zrovna doma zůstat všichni. Když do fabriky přijedou jen ti co mají auto atd. a druhá půlka zůstane doma, tak to asi úplně fungovat stejně nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to v klidu bez paniky racionálně přemýšlet a minimalizovat riziko.

Riziko, že vyjdu do parku je minimální, že půjdu do samošky větší a že pojedu MHD do práce ještě větší.

Bohužel lidi dělaj partičky a je vidno třeba 5 rodinek, že jde i s dětma v houfu na procházku, když už nemůžou spolu do hospody... to je samozřejmě zbytečné riziko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako, když to lidi vezmou zodpovědně, tak to i prospěje.  Dodělaj co je doma potřeba,  konečně někeří poznaj vlastní děti a za rok to smrdí populační explozí.

Navíc jsem přesvědčenej že tu karanténu daj. Krom toho,  že Bureš má politicky možnost buď ukázat že umí, anebo se politicky odstavit.  Tak hlavně je možnost vyzkoušet něco,  co se dělá jen v době války.  A stanné právo je až ta poslední možnost.

Já tedy Bureše nemusím,  ale nejsem kokot a vše co se udělá proto,  abychom nedopadli jak taliáni vítám.

Nakonec i ten mor nás ve středověku jen lízl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Waranne: Krásný korýtko. Myslím, že by sis na to další měl koupit teslici. Ano, teslice se to jmenuje. Dnes ten název neznají ani někteří tesaři. Já teda ten název znám, a navíc mám dost nakorýtkováno :-) Jo, a nezapomeň to vevnitř vypálit. Nafta a trocha toho bordelu, co ho máš teď vokolo všude hafo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To mi přijde rozumný, dělám to podobně. Manželka chtěla z kulatiny udělat žlab, tak jsem to zkusil a poněvadž je najednou na vše dost času, řekl jsem si, že se vyhnu všem udělátkům a zkusím to jen s ruční pilou a dlátem. Na trhu bych s tím asi neporrazil, ale celej víkend jsem s tím poměrně příjemně zabavil.

No ty vogo, ty jsi musel být v předchozím životě datel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nebude, ono to nebude fungovat ani po tom, co to tam někdo dotáhne. Je celkem fuk jestli to zavřou týden před nákazou, kvůli tomu, že nebyli lidi. A kde to bude fungovat s vlastní dopravou, tak jen dobře.

Každopádně myslím, že MHD na vládě samozřejmě řeší a umí si to vyhodnotit.

Prostě zatím dospěli k takovýmu závěru a já celkem věřím, že se snaží najít nejlepší kompromis pro ekonomiku/šíření.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Waranne: Krásný korýtko. Myslím, že by sis na to další měl koupit teslici. Ano, teslice se to jmenuje. Dnes ten název neznají ani někteří tesaři. Já teda ten název znám, a navíc mám dost nakorýtkováno :-) Jo, a nezapomeň to vevnitř vypálit. Nafta a trocha toho bordelu, co ho máš teď vokolo všude hafo.

 

Dík za tip, V životě jsem to nedělal, jen jsem se doma nudil, tak jsem vzal starý dláta po dědovi a zkusil to. Na ty teslice jsem koukal, ale jsou různý typy, plochý, dutý etc. Dá se něco doporučit do začátku? Asi hned není nutný mít všechny varianty. A samozřejmě to vypálení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně myslím, že MHD na vládě samozřejmě řeší a umí si to vyhodnotit.

Prostě zatím dospěli k takovýmu závěru a já celkem věřím, že se snaží najít nejlepší kompromis pro ekonomiku/šíření.

Vsetko je to placanie do vody.Otroci do fabrik,zbytok leharo.Otazka znie.Co bude potom,az virus zmutuje,vrati sa a uderi znova.To stravime zbytok zivota v bunkroch?Co ked umru predavacky,robotnici,zdravotnici...Co potom? Upraveno uživatelem svijanskymaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetko je to placanie do vody.Otroci do fabrik,zbytok leharo.Otazka znie.Co bude potom,az virus zmutuje,vrati sa a uderi znova.To stravime zbytok zivota v bunkroch?Co ked umru predavacky,robotnici,zdravotnici...Co potom?

Potom plácá do vody pomalu celej svět.

Nikdo neví, jestli a kde virus zmutuje. Možná prostě zmizí, tak jako ty předešlé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dík za tip, V životě jsem to nedělal, jen jsem se doma nudil, tak jsem vzal starý dláta po dědovi a zkusil to. Na ty teslice jsem koukal, ale jsou různý typy, plochý, dutý etc. Dá se něco doporučit do začátku? Asi hned není nutný mít všechny varianty. A samozřejmě to vypálení...

 

Já mám malinko prohnutou. Úplně rovná nechodí dřevem moc dobře. No, a až Tě budou bolet packy, tak napiš SZ. A já Ti poradím, jak to načít motorovkou :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já mám malinko prohnutou. Úplně rovná nechodí dřevem moc dobře. No, a až Tě budou bolet packy, tak napiš SZ. A já Ti poradím, jak to načít motorovkou :cheers:

 

Ještě jednou díky, už jsem koukal na něco od Narexu, to by mohlo zatím stačit. Jinak s motorovkou jsem to už zkoušel, navíc jsem si pomohl i sukovníkama a pak to jen dočistil. Ale nějak to nebylo ono. Tak uvidíme jak dál, každopádně je to dobrá zábava a hlavně teď se tím můžu trochu realizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně myslím, že MHD na vládě samozřejmě řeší a umí si to vyhodnotit.

Prostě zatím dospěli k takovýmu závěru a já celkem věřím, že se snaží najít nejlepší kompromis pro ekonomiku/šíření.

Tak teď už se nedívím, že to tady vypadá jak v Kocourkově. Pokud ještě existují lidé, kteří spoléhají na to, že ve vládě jsou vševědoucí a nejschopnější lidé...tak potešbůh...  To se už nelze divit ničemu. Tak jak říká klasik : Zachovejte paniku ! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...