Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Liqid napsal:

O délce ochrany se zatím dá pouze spekulovat a ochrana proti novým mutacím tam pořád je, i když třeba "jen" 60 %, i tak je to lepší než nic. A úprava vakcíny na novou mutaci už není tak časově náročná.

Tak coz o to, i tohle se da nazvat "hotovo", wtz. Nebylo by ale lepsi "hotovo", kdyby se vyvinul lek, aby nemocne bylo mozne vylecit a ostatni si mohli zit jako pred pandemii? Zejmena kdyz az do cca duchodoveho veku je smrtnost opravdu priblizne jako u (tezsi) chripky? A zvlaste s vyhledem, ze nejspise kdybychom meli imunitni system trenovany na covid od mladi, tak by smrnost byla na urovni cvhripky i ve vysokem veku?

Ten virus uz tady s nama bude navzdy, tudiz nazyvat "hotovo" v nejlepsim pripade polofukcni stav spoloecnosti mi prijde kratkozrake.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak coz o to, i tohle se da nazvat "hotovo", wtz. Nebylo by ale lepsi "hotovo", kdyby se vyvinul lek, aby nemocne bylo mozne vylecit a ostatni si mohli zit jako pred pandemii? Zejmena kdyz az do cca duchodoveho veku je smrtnost opravdu priblizne jako u (tezsi) chripky? A zvlaste s vyhledem, ze nejspise kdybychom meli imunitni system trenovany na covid od mladi, tak by smrnost byla na urovni cvhripky i ve vysokem veku?
Ten virus uz tady s nama bude navzdy, tudiz nazyvat "hotovo" v nejlepsim pripade polofukcni stav spoloecnosti mi prijde kratkozrake.

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/covidovy-milnik-v-irsku-vyviji-tabletku-ktera-ma-zamezit-sireni-viru-40349334

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9195397/Irish-firm-advanced-stages-swallowable-coronavirus-vaccine-Leo-Varadkar-tells-MPs.html
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo, ale vývoj antivirotik zatím tolik nepokročil. Mě zase přijde krátkozraké šířit tyhle polopravdy, jak jsi přišel na to, že tu bude virus na furt? Spousta virů přišla a zas odešla. Tohle věštění tragédie nikomu nepomůže.

Hotovo jsem myslel tak, že se bude moct většina rozvolnit, roušky a některé drobná omezení bych čekal že zůstanou ještě delší dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 1. 2021 v 22:28, Radek124 napsal:

Pokud Tě zaměstnavatel nemůže z kanclu přesunout na Home Office, podej výpověď ze zdravotních (psychiatrických) důvodů - protože hadrovej slinták ani Burešův denaturák Tě v kolektivu "sdružujícím se" z provozních důvodů dlouhodobě v jedné místnosti nijak neochrání - a svým uvědomnělým větráním teď v zimě akorát sobě i ostatním přivodíš nachlazení, se kterým pak i "bezpříznakový" COV19 akorát společnými silami rozprskáte do okolí. Ber to třeba tak že lidi s panickou hrůzou z výšek nebo ohně taky nikdo soudný nenutí dělat lešenáře nebo hasiče - teda ne že by svět nestál o hrdiny, ale když se už teď klepeš kvůli nervům, nebudeš fungovat ani se sebelepšími ochrannými prostředky... 

 

V 10. 1. 2021 v 22:47, Frantik napsal:

Tak nos respirator nebo plynovou masku!

 

V 10. 1. 2021 v 23:16, Zmizík napsal:

Výpověď určitě nedávej, podle všeho je todle tvoje první a poslední kancelářské zaměstnání. Tak se drž, dokud to de.

 

V 11. 1. 2021 v 2:33, Radek124 napsal:

Hele @aaaa, kdybychom Ti měli každý začít vypočítávat do jakých rizikových skupin jsme to kdo celoživotním úsilím dotáhli, upekli bychom Bertovi server.

Takže ve vší slušnosti: Svůj pracovní režim bys měl řešit v první řadě se svým šéfem a nebo odborama, máte-li kolektivní smlouvu. Jestli přitom dostaneš padáka (už to že tyhle věci taháš ven by se dalo považovat za hrubé porušení, bububu §55) a nebo jenom od kolegů na budku je samozřejmě Tvé riziko. Alternativně si můžeš po dobu nouzového stavu vzít taky neplacené/studijní volno, nebo se hodit marod - jako dospělej svéprávnej inkoust s přístupem k internetu by sis snad měl umět poradit. A jestli ne, můžeš se aspoň nechat politovat na mimibazaru.

Minule se mi tu někteří soudruzi smáli. V práci nosím celej den FFP2, na poradě na podniku jsem měl 2 dny FFP3. Ostatní nic!

Půlku noci jsem měl zvýšenou teplotu, bolí mě celej člověk, průdušky mam chycený. Tak jsem zvědavej, co to je. 😬

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Liqid napsal:

Bylo, ale vývoj antivirotik zatím tolik nepokročil. Mě zase přijde krátkozraké šířit tyhle polopravdy, jak jsi přišel na to, že tu bude virus na furt? Spousta virů přišla a zas odešla. Tohle věštění tragédie nikomu nepomůže.

Hotovo jsem myslel tak, že se bude moct většina rozvolnit, roušky a některé drobná omezení bych čekal že zůstanou ještě delší dobu.

Nevim, jestli vyvoj antivirotik pokrocil nebo ne, ale evidentne umime lecit i tezke chripky, tudiz existuji cesty jak pomoci telu bojovat s virem i bez antivirotik.

Vis, ze nalepkovani je poslednim utocistem lidi bez argumentu? Je vetsi polopravdou oznaceni stavu nefunkcni spolecnosti, ekonomiky a vzdelavani za "hotovo", nebo prohlaseni, ze virus neodejde (a bude mutovat) a je treba hledat lek?

PS patri brutalni omezeni cestovani mezi drobna omezeni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ragu napsal:

Postoval jsem sem i sam, ze se na leku pracuje treba ve Svajcu. Co mi vadi je, ze od zacatku vsichni mleli ockovani, ockovani a pritom potrebujeme lek, ockovani vede jen k bobtnani farmaceutickych spolecnosti a konzervaci polofasistickeho stavu. Pritom zdroje na vyvoj leku evidentne nejsou alokovany tak mohutne jako na vakcinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postoval jsem sem i sam, ze se na leku pracuje treba ve Svajcu. Co mi vadi je, ze od zacatku vsichni mleli ockovani, ockovani a pritom potrebujeme lek, ockovani vede jen k bobtnani farmaceutickych spolecnosti a konzervaci polofasistickeho stavu. Pritom zdroje na vyvoj leku evidentne nejsou alokovany tak mohutne jako na vakcinu.

Jakými daty můžeš podpořit svoje tvrzení?
- o větší potřebě léků než vakcíny
- o alokaci zdrojů
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, parnistroj napsal:

Nevim, jestli vyvoj antivirotik pokrocil nebo ne, ale evidentne umime lecit i tezke chripky, tudiz existuji cesty jak pomoci telu bojovat s virem i bez antivirotik.

Vis, ze nalepkovani je poslednim utocistem lidi bez argumentu? Je vetsi polopravdou oznaceni stavu nefunkcni spolecnosti, ekonomiky a vzdelavani za "hotovo", nebo prohlaseni, ze virus neodejde (a bude mutovat) a je treba hledat lek?

PS patri brutalni omezeni cestovani mezi drobna omezeni?

 

Tvl, jaký zase nálepkování? Ty napíšeš číčovinu, kterou nejsi schopen nijak obhájit a plácáš o léčbě chřipky o které víš asi tolik jako o šíření virů, čili prdlajz. A zdravotnictví není exaktní věda, takže rovnice vyléčení chřipky = vyléčení libovolné virové infekce fakt neplatí.

PS na cestování do léta zapomeň 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak coz o to, i tohle se da nazvat "hotovo", wtz. Nebylo by ale lepsi "hotovo", kdyby se vyvinul lek, aby nemocne bylo mozne vylecit a ostatni si mohli zit jako pred pandemii? Zejmena kdyz az do cca duchodoveho veku je smrtnost opravdu priblizne jako u (tezsi) chripky? A zvlaste s vyhledem, ze nejspise kdybychom meli imunitni system trenovany na covid od mladi, tak by smrnost byla na urovni cvhripky i ve vysokem veku?
Ten virus uz tady s nama bude navzdy, tudiz nazyvat "hotovo" v nejlepsim pripade polofukcni stav spoloecnosti mi prijde kratkozrake.

Samozrejme, pokud by se clovek s kovidem setkal poprve jako dite, vybudoval by si imunitu a pozdeji by to nebyl problem. Bohuzel ne kazdej ma aktualne to stesti, ze je dite.

Nebylo by lepsi vyvinout lek? No mozna bylo. Treba i na HIV by to bylo lepsi a vono furt nic. Na neco se holt da vyvinout lek, na neco ockovani a na neco ani jedno.

Fascinuje me, jak snadno z voleje tady litaj jasny proklamace jako “max pul roku” a “nebude fungovat”.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 44 minutami, Liqid napsal:

 na cestování do léta zapomeň 

Přes vánoce jsme si s kákošema upekli Sardošku na první půli května. Dvě auta s vlekama, čtyři motorky. Fakt máte pocit, že to nepůjde odjet jenom s neg. testama? Pokud ne, rozjel bych pracovní projekt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První půlka května mi přijde hodně optimistická, zvlášť když sousední státy mají ještě tvrdší opatření než my. Odložil bych to na červen/červenec. I taloši teď mají dost omezení Informace k cestování Česká republika - Itálie | Velvyslanectví České republiky v Římě (mzv.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff. Tak jsem teda negativní. Ale ty nervy při čekání na výsledky testů, to už není nic pro mě. Přeci jenom bych nerad byl tím, kdo nakazí někoho z ohrožených skupin. A že takových lidí mám ve své rodině několik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skalis napsal:


Samozrejme, pokud by se clovek s kovidem setkal poprve jako dite, vybudoval by si imunitu a pozdeji by to nebyl problem. Bohuzel ne kazdej ma aktualne to stesti, ze je dite.

Nebylo by lepsi vyvinout lek? No mozna bylo. Treba i na HIV by to bylo lepsi a vono furt nic. Na neco se holt da vyvinout lek, na neco ockovani a na neco ani jedno.

Fascinuje me, jak snadno z voleje tady litaj jasny proklamace jako “max pul roku” a “nebude fungovat”.

Se spoustou koronaviru se deti setkavaji a maji lepsi imunitu v tomto smeru, tohle je trosku jine. S pravymi nestovice se se deti setkavali taky jako male... a nic moc. A nevymitil je lek, ale az ockovani. Celkem jasne si vzpominal, jak nam prosesor Kavan na epidemiologii rikal, ze v pristim stoleti nebudou lidi tolik hubit bakterie jako viry... a to bylo ve stoleti minulem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...