Jump to content

Koronavirus a vše okolo...

Recommended Posts

• Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kluci, nemrhejte zbytečně svou životní energií v tomto nesmyslném vlákně. Běžte raději obejmout svou ženu, uříznout si kus uheráku, otevřít si další pivo, zkontrolovat chod svých hodinek, nebo něco ji

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vla

Mě jen zajímalo jak to probíhá, díky. Vypadá to, podle zdejších případů a podle jednoho co jsem psal já že se jedná sice o pozitivní testy ale průběh je velmi lehký. Tak mě to utvrzuje v tom že to bud

Mámu (75) včera odvezla rychlá, leží na covid odd. v okresní nemocnici, stav teď nechci detailně popisovat. Potřebuje na plicní ventilátor, ale nejbližší volný je ve 350 km vzdáleném okresním městě a transport silně nedoporučený, byl by prý fatální (pro upřesnění odehrává se to na Slovensku). Takže buď se na místním ARO "uvolní" jeden z plicních ventilátorů nebo ...

před 2 hodinami, Duke650 napsal:

Mámu (75) včera odvezla rychlá, leží na covid odd. v okresní nemocnici, stav teď nechci detailně popisovat. Potřebuje na plicní ventilátor, ale nejbližší volný je ve 350 km vzdáleném okresním městě a transport silně nedoporučený, byl by prý fatální (pro upřesnění odehrává se to na Slovensku). Takže buď se na místním ARO "uvolní" jeden z plicních ventilátorů nebo ...

Aj, tak to držím palečky ať Vám to dobře dopadne a mamka se z toho vyhrabe....

před 2 hodinami, ewolucionar napsal:

Duke,mam volnu dodavku na Slovensku,vybav ten ventilator ja ti ho donesiem kam treba..

Ďakujem. Mama leží v Agel Levice, to by som tam doviezol aj sám, keby tu nejaký ventilátor bol k dispozícii, aj keď mám oči pár dní po operácii... bezmoc, totál bezmoc

před 9 minutami, Duke650 napsal:

Ďakujem. Mama leží v Agel Levice, to by som tam doviezol aj sám, keby tu nejaký ventilátor bol k dispozícii, aj keď mám oči pár dní po operácii... bezmoc, totál bezmoc

Zisti si u primara ci by stacil kyslikovy koncentrator,alebo uz iba intub...

Mamka je na kyslíku, vraj jej to pustili na max (50 l/hod?), prdlajs tomu rozumiem, tak neviem či intubacia alebo koncentrátor.

Zháňam CoroVent, vyrába sa kúsok od nás v Třebíči, použijem finty, čo som odkukal od Afriho a nakúpim 5 za cenu štyroch ... zúfalý humor, viem

Duke vela sil prajem. Ja som sa z toho nejako zazracne vystrebal da sa povedat ze mi uz nic neni. Horsie to je s mojim otcom jeho brali do nemocnice 2 dni po mne a odvtedy je v umelom spanku na plucnej ventilacii. Je to uz dva a pol tyzdna. Ma iba 59 rokov musi to dat je to moj najlepsi kamarat

před 12 hodinami, Duke650 napsal:

Mamka je na kyslíku, vraj jej to pustili na max (50 l/hod?), prdlajs tomu rozumiem, tak neviem či intubacia alebo koncentrátor.

Zháňam CoroVent, vyrába sa kúsok od nás v Třebíči, použijem finty, čo som odkukal od Afriho a nakúpim 5 za cenu štyroch ... zúfalý humor, viem

Drzim vsetky palce nech to dobre dopadne. 

Oslovil jsem výrobce ventilátorů v ČR, že od nich jeden skladový koupím a daruji to nemocnici. Ráno volali, že to darování udělají sami. Problém je, že nemocnice je na Slovensku. Výrobce teď zjišťuje, zda je to "papírování" průchozí. V nouzi člověk pozná správné lidi...

Pamatuju, ze jsem si pred zakrokem bral do nemocnice vlastni mydlo a toaletak (nemocnice to vylozene napsala), ale ze si clovek bude shanet vlastni ventilatory... 😞 tvl, to doba... 

At Vam to dobre dopadne!

To mýdlo cos bral do nemocnice bylo fakt vlastni? Sorry, nedalo se odolat :)

Jinak teda všem členům s blízkými osobami v nemocnici přeju ten nejlepší možný vývoj situace. Je to čirá bezmoc.

před 30 minutami, martar napsal:

To mýdlo cos bral do nemocnice bylo fakt vlastni? Sorry, nedalo se odolat :)

Jinak teda všem členům s blízkými osobami v nemocnici přeju ten nejlepší možný vývoj situace. Je to čirá bezmoc.

🤭