Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, mtruelle napsal:

Cca 80 procent z tech, co indikuji na testy.... nektere jsou indikovane jako kontakty s positivnimi rodici, nektere posilam proto, ze maji priznaky.... inu Zapadni Cechy u bavorskych hranic, Brigita tu frci.....

Tak to je teda drsný, dík za info z první linie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, mtruelle napsal:

Cca 80 procent z tech, co indikuji na testy.... nektere jsou indikovane jako kontakty s positivnimi rodici, nektere posilam proto, ze maji priznaky.... inu Zapadni Cechy u bavorskych hranic, Brigita tu frci.....

Jj, Tachovsko jede....no já jdu na pichanec v pátek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rano jdu v klidu do prace a odpo jedu dom s horeckou.. nic mi neni, cuch mam, hlad jak vlk a k tomu z niceho nic 38 a malatnost.. nechapu.. tak jsem si lehnul, nabalil se, fakt jako pako i s rouskou, at neprskam doma na lidi, aspirin, panadol a za dve hodiny zpocenej vsude a horecka nikde.. tak ted nevim... :-o) asi se uklidim preci jen na home office..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petr_cha Lidi už jsou z té neustálé mediální hysterie úplně zblblí - teplota Ti může klidně vylítnout k 38 kvůli nějakýmu banálnímu zánětu a nebo nachlazení - u mě to byl minulý týden třeba zub pod vložkou, takže se s tím i tak trochu počítalo. Kdybych chytnul nerva a začal se ještě v noci zuřivě objednávat na šťourání, akorát bych pak ve frontě chytnul něco co ještě nemám. Takhle stačilo místo nervů polknout 2 bobule Paralenu a ráno s 36,5 hurá na křeslo... :speak_cool: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Radek124 napsal:

@petr_cha Lidi už jsou z té neustálé mediální hysterie úplně zblblí - teplota Ti může klidně vylítnout k 38 kvůli nějakýmu banálnímu zánětu a nebo nachlazení - u mě to byl minulý týden třeba zub pod vložkou, takže se s tím i tak trochu počítalo. Kdybych chytnul nerva a začal se ještě v noci zuřivě objednávat na šťourání, akorát bych pak ve frontě chytnul něco co ještě nemám. Takhle stačilo místo nervů polknout 2 bobule Paralenu a ráno s 36,5 hurá na křeslo... :speak_cool: 

tak pokud je jasna jina pricina, tak OK. Pokud se muzes uklidit do isolace, tak PCR te fakt neuzdravi. Ja taky kazdeho s horeckama a nudlema hned neposilam na stourani....ale pravda je, ze stale vice vidim absenci zdraveho selskeho rozumu, to mas pravdu.

Upraveno uživatelem mtruelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Oliver333 napsal:

Ahoj, víte někdo jak by to bylo v případě schválení navrhovaného omezení pohybu do 20km od domova - když někdo prokazatelně ( např výpis z katastru) vlastní třeba 100km od domova nemovitost?

To asi nevi nikdo. Ve Francii to bylo vazane na trvale bydliste. Pak pohyb v ramci departementu, pak pohyb do 100 km a kontrolovali to dost drsne. Pro cizince snazici se o repatriaci pak papirovani pres ambasadu a co 100 km kontrola. Mam trvale bydliste v CR A dostal jsem se tam 22.cervna po otevreni hranic s Nemecke. A fungovalo to. Zpocatku meli vychazky do kilometru od baraku s vyplnenym papiru do nsjblizsiho kramu, kamos si udelal na planku kruznici a dostal 120 e pokutu,,, po ceste to bylu delsi nez primkou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, ale u nas nevim o jedine kontrole ani pokute. Opatreni jsou za me dostatecne, ale realne dodrzovani tristni! 

Parkrat jsem jel z prace po devaty a vsude hafo aut a kontroly zadny (kdyby aspon nekde na hlavnich tazich stali PCR Oktavky s majakem).  Chalupy na horach narvany rodinama a opet bez kontrol. Nas narod potrebuje krom vzoru (kterej s nasi vladou fakt nehrozi) holt prisnej metr, jinak se z toho holubniku tady nevyhrabeme... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste jednu vec vubec nechapu. Ze to Bures nepolozi, to na nej fakt musi mit nekdo neco hroznyho. Vzdyt ho to nebavi, maka od nevidim do nevidim (efektivitu nekomentuju, beru jeho pohled) a hlavne sam prece musi videt, ze mu to proste vuuuubec nejde a nehodi se na to. Prachu ma dost, tak proc se nerealizuje jinde...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, uff napsal:

A jeste jednu vec vubec nechapu. Ze to Bures nepolozi, to na nej fakt musi mit nekdo neco hroznyho. Vzdyt ho to nebavi, maka od nevidim do nevidim (efektivitu nekomentuju, beru jeho pohled) a hlavne sam prece musi videt, ze mu to proste vuuuubec nejde a nehodi se na to. Prachu ma dost, tak proc se nerealizuje jinde...

 

neznas to odnekud?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, uff napsal:

Njn, ale u nas nevim o jedine kontrole ani pokute. Opatreni jsou za me dostatecne, ale realne dodrzovani tristni! 

Parkrat jsem jel z prace po devaty a vsude hafo aut a kontroly zadny (kdyby aspon nekde na hlavnich tazich stali PCR Oktavky s majakem).  Chalupy na horach narvany rodinama a opet bez kontrol. Nas narod potrebuje krom vzoru (kterej s nasi vladou fakt nehrozi) holt prisnej metr, jinak se z toho holubniku tady nevyhrabeme... 

Já vím osobně o nešťastnících, kteří byli přistiženi v Šumperku v autě cca 10 minut po 21. hodině, když se vraceli z vedlejší vesnice od prarodičů. Domů to měli již jen cca 2 minuty. Příslušníci dali nekompromisně všem v autě po 5 tis. pokuty. Takže otec, matka a její dva synové ... 20 tisíc. Než jim babička zabalila polívky a brambory, tak se zdrželi, normální proces.

Co z toho plyne ? Takto těžko získáš autoritu a respekt, naopak.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smrtelná kombinace- totálně neschopná vláda a a občané kteří-se snaží každé nařízení nějak očůrat a ošvejkovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu vycházení a vzdálenosti, v sousedním Bavorsku, jedou pokuty, bez diskuzi bez rozdilu. On taky Němec nediskutuje, řekne se 20km a lidi drží 20km. V ČR reknes 20 km a lidi: “kurva Bureš a Hamáček co si mysli, já mám rodiče 25km, to tam jako nepojedu?!” “Hlavně ze oni můžou všechno” “co je komu do toho kam jdu”😁

Bayern: kluci z basketu je-li na arber, 4ks v aute, 4ks ze 4 rodin... nařízení “2 rodiny max”, kontrola a bez diskuzi pokuta 25€/kopf

...to same respiratory, nemec zaveli “ffp2”, Čech “tak at mi to daji, když to nařídili”

ono drzkovat nám jde, ze je to komedie, tragicka s prvky Pythonu je taky pravda, ale proste “kazdej za sebe”...dnes je to fakt těžký udržet si zdravej rozum nebo nadhled. Většina populace neumí filtrovat realitu a informaci je příliš mnoho.

Ještě k Německu-je však pravdou, ze ve skutečnosti jsou i tsm opatření chaotická a kolikrát volám na amt, co muzu a co ne a již jsem slyšel odpověď”no asi, ano”

ale oni proste šlapou, vezmi si podzim42 a jaro43, kancléř řekne “stalingrad” a oni by se utopili v bahně, “česká fojak, topra fojak” by se na rusa co? Vykašlal 😂😂😂

Upraveno uživatelem vwtyp11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno. „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ —  Albert Einstein
 

A presne tohle tady ta banda diletantu, ktera si  rika vlada a ktere by zadny soudny clovek nesveril ani stanek s cukrovou vatou, dela uz spoustu mesicu. Takze zadny clovek (ktery nema na čele vytetovanou jitrnici) nemuze tuhle partu ubozaku poslouchat. Nehlede k tomu, ze nikdo z nich sam neveri tomu, co narizuje. Ja bych chtel videt, kolik lidi by skocilo z desateho patra, kdyby to vlada naridila. 

Kdyz sem byl na podzim projizdku na masine po evrope, tak treba v Italii a Svycarsku sem v marketech (pokud jsem u pokladny pozadal) dostal rousku zdarma. Kdyz uz teda chteji tohle, tak at je to zadara. Nehlede k tomu, ze oko je sliznice,takze rousky jsou asi stejna ochrana pred nakazou viry, jako prerusovana souloz pred pocetim. Spouste lidi to funguje 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...