Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Osobne myslim ze to respiratorove sialenstvoje je cele zle. Priliehajuci respirator bez ventilu vydrzim mat na sebe v kuse tak 5 minut max,... potom v nom mam tak nafunene, ze je na bud vymenu, alebo hrozi ze si don hodim kosu. O nejakej fyzickej zatazi, ako ze by som v tom vybehol do kancelarie do piateho poschodia nemoze byt ani rec to by som spotreboval tri respiratory len na ten vystup. Takze ten respirator, pokial ho mam pouzivat seriozne, je tak na presun z auta do kancelarie a to este vytahom. Ak chcem/musim v tom respiratore vydrzat dlhsie, tak to dopadne tak ze si dam dole okuliare a poohybam ten dratik u nosa tak, aby som dychal tadial, takze posobim ako zakonadbaly ovcan ale realny ucinok respiratora nula.

No a respiratory s ventilom su takticky zakazane. A samozrejme nikoho nenapadlo vyrobit respirator s ventilom, kde by bol nejaky maly filter aj v tom vydychovom ventile. Riesenim moze byt dat cez ventilovy respirator este rusku co som videl u tych CVUT respiratorov ale je to na pohlad smiesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začít by měli tím, že bude souhrnná databáze 
1. naočkovaní
2. těch kteří covid prodělali a mají protilátky
To by samo o sobě poskytlo obraz o potenciální odolnosti populace. Plošné testování, navíc kdovíjak validními testy, k tomu nesměřuje. Někde psali, že očkování a protilátky budou znamenat, že dotyčný nebude muset do karantény, či bude mít volnější pohyb. Zrovna teď, když chtějí všechno zavřít, by to mělo logiku. A obzvláště u dětí, školáků, by to mělo smysl největší ... ale kde není vůle, není řešení.

Jak rikas. Ja mam ale cim dal vetsi dojem, ze by treba i vule byla, ale chybi jakykoliv strategicky mysleni a organizace. Tedy kde nejsou kompetence, ani vule nepomuze. Vlada mi pripada jako banda opravdu neschopnych diletantu. Neschopnych cokoliv ridit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, nickolas napsal:

Kurna, kdyz tak premyslim nad tim ockovanim, nebylo by lepsi proockovat nejdriv tu stredni vekovou skupinu? Tu ktera chodi do fabrik, nakupovat, lita po uradech atd.? Tedy tu, ktera ten virus roznasi po svete nejvic?

Jo jo, zrovna včera o tom mluvila dráha polovička.... Očkovat třeba do 60 tky a potom hurá na zaměstnance. Za mě, by to asi fakt smysl mělo, no tímto tempem budu na řadě tak na podzim 2022

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, vwtyp11 napsal:

Ne lepší je prece naockovat učitele, když jsou zavřeny školy:)

nemci tvrdí, ze když naockujes kazdyho třetího obyvatele, zastavis šíření, ale já nejsem od mnohých jiných vakcinolog, tak to jen dávám pro info

Proočkovanost 33 procent populace nikdy nechranila celou populaci - to nejde. U první formy viru 60 procent populace, u Brigity 80 procent

Pokud máš čas a zájem - první ucelená studie z Izraele a obdivuhodném vzorku populace:

observační studie z izraelských "velkých dat" přinášející mnoho skvělých zpráv! Sledováno 5 parametrů:
  • jakákoliv infekce covid-19
  • symptomatická infekce covid-19
  • hospitalizace asociovaná s covid-19
  • vážný průběh
  • smrt
Studie srovnávala tyto parametry u očkovaných (596 tis.) a neočkovaných (596 tis.). Obě kohorty byly srovnatelné co se týče věku, pohlaví, sektoru (židovský, arabský, ultraortodoxní židovský), počtu dávek vakcíny proti chřipce za posledních 5 let, bydliště, těhotenství, komorbidit a rizikových faktorů pro vážný průběh covid-19. Studie sledovala účinnost vakcíny v různých časových bodech po první či druhé dávce.
Účinnost (VE) 14.-21. den po první dávce a více než 7 dní po 2. dávce:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, mtruelle napsal:

Proočkovanost 33 procent populace nikdy nechranila celou populaci - to nejde. U první formy viru 60 procent populace, u Brigity 80 procent

Pokud máš čas a zájem - první ucelená studie z Izraele a obdivuhodném vzorku populace:

observační studie z izraelských "velkých dat" přinášející mnoho skvělých zpráv! Sledováno 5 parametrů:
  • jakákoliv infekce covid-19
  • symptomatická infekce covid-19
  • hospitalizace asociovaná s covid-19
  • vážný průběh
  • smrt
Studie srovnávala tyto parametry u očkovaných (596 tis.) a neočkovaných (596 tis.). Obě kohorty byly srovnatelné co se týče věku, pohlaví, sektoru (židovský, arabský, ultraortodoxní židovský), počtu dávek vakcíny proti chřipce za posledních 5 let, bydliště, těhotenství, komorbidit a rizikových faktorů pro vážný průběh covid-19. Studie sledovala účinnost vakcíny v různých časových bodech po první či druhé dávce.
Účinnost (VE) 14.-21. den po první dávce a více než 7 dní po 2. dávce:

Děkuji. Kam se mohu jít nechat naočkovat? Hodilo by se mi to např. Následujíci týden, ale teoreticky mohu i za dva týdny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, hinkle napsal:

Děkuji. Kam se mohu jít nechat naočkovat? Hodilo by se mi to např. Následujíci týden, ale teoreticky mohu i za dva týdny.

Nevím, já jako 1a kategorie jsem se dopracoval k první dávce ASTRA před 2 dny a jednoduché to nebylo, očkovací místo mám 10 km, jel jsem 50km a rád... V příštím měsíci bude možné očkování u praktiků podle dodaného množství očkovacích látek, věk 80+ už nebude nejvyšší prioritou, pokud máš nějaké přidružené onemocnění ev. známosti, tak máš šanci, jinak tak tipuju za 2-3 měsíce. To tu ovšem asi bude dominantní JAR mutace, na kterou to moc fungovat nebude. Ale radši být naočkován něčím a co nejdříve než ničím........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mtruelle napsal:

Nevím, já jako 1a kategorie jsem se dopracoval k první dávce ASTRA před 2 dny a jednoduché to nebylo, očkovací místo mám 10 km, jel jsem 50km a rád... V příštím měsíci bude možné očkování u praktiků podle dodaného množství očkovacích látek, věk 80+ už nebude nejvyšší prioritou, pokud máš nějaké přidružené onemocnění ev. známosti, tak máš šanci, jinak tak tipuju za 2-3 měsíce. To tu ovšem asi bude dominantní JAR mutace, na kterou to moc fungovat nebude. Ale radši být naočkován něčím a co nejdříve než ničím........

U nás tedy fungoval registrační systém hodně rychle. Během 2 dnů PIN 2 a do týdne jsem naočkovaný. Teď budou navíc očkování 70+ a učitelé. U těch učitelů teda momentálně postrádám smysl, ale budiž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, cali napsal:

Osobne myslim ze to respiratorove sialenstvoje je cele zle. Priliehajuci respirator bez ventilu vydrzim mat na sebe v kuse tak 5 minut max,... potom v nom mam tak nafunene, ze je na bud vymenu, alebo hrozi ze si don hodim kosu. O nejakej fyzickej zatazi, ako ze by som v tom vybehol do kancelarie do piateho poschodia nemoze byt ani rec to by som spotreboval tri respiratory len na ten vystup. Takze ten respirator, pokial ho mam pouzivat seriozne, je tak na presun z auta do kancelarie a to este vytahom. Ak chcem/musim v tom respiratore vydrzat dlhsie, tak to dopadne tak ze si dam dole okuliare a poohybam ten dratik u nosa tak, aby som dychal tadial, takze posobim ako zakonadbaly ovcan ale realny ucinok respiratora nula.

No a respiratory s ventilom su takticky zakazane. A samozrejme nikoho nenapadlo vyrobit respirator s ventilom, kde by bol nejaky maly filter aj v tom vydychovom ventile. Riesenim moze byt dat cez ventilovy respirator este rusku co som videl u tych CVUT respiratorov ale je to na pohlad smiesne.

Zeptám se tady, třeba mi někdo odpoví. Proč nemůže být respirátor s ventilem, když musí mít všichni respirátor? Potom je přeci úplně jedno co vydechuji ne? Kdyby byly povoleny roušky, tak tomu rozumím, ale teď tomu nerozumím vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Gustaf napsal:

U nás tedy fungoval registrační systém hodně rychle. Během 2 dnů PIN 2 a do týdne jsem naočkovaný. Teď budou navíc očkování 70+ a učitelé. U těch učitelů teda momentálně postrádám smysl, ale budiž...

No - já se registroval v první možný den registrace do registru jako 1a - zdravotník a nic. V úterý jsem se cvičně do toho registru zkusil zadat znova, že mi to jistě vyhodí duplicitu RČ a ono ne, u manželky to samé .... zkrátka registr ztrácí rodná čísla. Tak jsem se trochu rozzlobil a druhý den jel na očkování. Nicméně dosud vím o mnoho lékařích v okolí, kteří dosud očkovaní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mtruelle napsal:

No - já se registroval v první možný den registrace do registru jako 1a - zdravotník a nic. V úterý jsem se cvičně do toho registru zkusil zadat znova, že mi to jistě vyhodí duplicitu RČ a ono ne, u manželky to samé .... zkrátka registr ztrácí rodná čísla. Tak jsem se trochu rozzlobil a druhý den jel na očkování. Nicméně dosud vím o mnoho lékařích v okolí, kteří dosud očkovaní.

tak to čumím, u nás opravdu bez problémů...ale jsem rád, že už to mám v sobě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jarett napsal:

Začít by měli tím, že bude souhrnná databáze 

1. naočkovaní

2. těch kteří covid prodělali a mají protilátky

To by samo o sobě poskytlo obraz o potenciální odolnosti populace. Plošné testování, navíc kdovíjak validními testy, k tomu nesměřuje. Někde psali, že očkování a protilátky budou znamenat, že dotyčný nebude muset do karantény, či bude mít volnější pohyb. Zrovna teď, když chtějí všechno zavřít, by to mělo logiku. A obzvláště u dětí, školáků, by to mělo smysl největší ... ale kde není vůle, není řešení.

Zmiňuješ logický bod 2 - zjištění výše protilátek po prodělaném onemocnění a u očkování, což je  levné - dnes komerčně 450 - 700. Proč toto neřeší? Já sám mám C19 za sebou, a předpokládám že měsíc po pozitivním testu (6.3.) si nechám udělat a následný znovu po 90 dnech. Ale bohužel, ač jsou schopni to zapsat do mezinárodního očkovacího průkazu, nikdo na to ohled ve světě nebere. V ČR ale existuje legální častá, jak se vyhnout současným omezením při návratu zpět - stačí mít potvrzení o prodělání nemoci a karantény od obvoďáka ( přikládám) a po dobu 90 dnů nemusíte před nástupem na zpáteční cestu na test, ani po příjezdu domů do karantény a další testy. A to se nezjišťuje zmiňovaná úroveň protilátek. Prostě chaos.

 

Covid-19_medical_certificate return to Czech Rep.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Gustaf napsal:

tak to čumím, u nás opravdu bez problémů...ale jsem rád, že už to mám v sobě 🙂

Je to stejně sranda, celý život jsem očkoval děti a nikdy jsem nebyl - na rozdíl od některých kolegů - očkovací fanatik, fakt ne. Na přeočkování tetanu mě honili po chodbě :-), mám jen klišťovku a žloutenku A navíc očkovanou, tady jsem se těšil na očkování jak dítě na vánoce 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, hinkle napsal:

Věk 40, mírná nadváha, obecně zatím bez komplikací. Ale furt píšou, že to už kosí mladé, zdravé sportovce

To jsi zdravý chlapec, drž lajnu. Vidím to tak na 3 měsíce, než bude dost vakcíny.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, hinkle napsal:

Věk 40, mírná nadváha, obecně zatím bez komplikací. Ale furt píšou, že to už kosí mladé, zdravé sportovce

 

před 6 minutami, mtruelle napsal:

To jsi zdravý chlapec, drž lajnu. Vidím to tak na 3 měsíce, než bude dost vakcíny.

 

Optimisto .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se mohl naočkovat na konci prosince prvníma dávkama v ČR... nechal jsem to ze solidarity ostatním... nevím ani proč to píšu... spíš takovej výstřel 🙂 Připadám si moc mladej a 15 let jsem defakto nemarodil s ničím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...