Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

HERDEK, tak i moje rodina rozšiřuje covid řady. I přes - řek bych nadstandardní - opatrnost vlastně po celej rok. Ženě se v sobotu navečer neudělalo dobře,  já včera antigen negativní, ALE žena dnes PCR pozitivní. A já dnes od oběda bolest celýho čeeka, teplota 38, srajda jak bič. To bude supr s těma dvěma malejma dětma, co sou zvyklý denně lítat po lesích.

Už to jede, už to klouže, už se to roztáčí.

Přeju vám lehký průběhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega měl přes svátky nějakou virózu s covidíma příznakama. Doma se od rodiny izoloval, svátky zkažený, dvakrát šel z pilnosti za svý na PCR, dvakrát negativ. V únoru šel že zvědavosti na test protilátek, a má prý pěkný titr. Tak si vyber. Asi to potvrzuje hypotézu, že virózky letos chcíply.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, viróza a chřipka tuplem, jsou teď velká vzácnost. I záchyty jsou nulový. Zato PCR zjisti pouze přítomnost korony NA SLIZNICICH což je to, o co v epidemii jde - jesi si nakažlivé (né jesi si zdravé). Podle mne už to mělo tak 3M Čechů minimálně (záchyt 1,2M)

A s tou chřipkou to bude jeste problem, protože po dvou třech letech nám vyprcha imunitní reakce na chřipku, takže to nás pak bude pekne kosit :)

Takže, někde jsem zaslech ze teď je dobrý se očkovat na chripecku :)

Jinak já sem celoroční alergik, takže taky tak nějak furt posmrkavam a po prochladnuti taky i pokaslavam, ale to asi není od virovy nálože

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, odjinud napsal:

Zeptam se mozna blbe, ale v soucasnosti uz ma tedy zamestnavatel od statu pravni paky na to vyzvat zamestnance k otestovani se (i kdyz je bez priznaku) a zamestnanec musi uposlechnout?

 

před 18 hodinami, nickolas napsal:

Teď to na ČT24 vysvětloval nějaký právník. Podle toho nařízení je zaměstnavatel povinen testovat a zaměstnanec je povinen se testovat nechat. Oběma hrozí sankce, když tak neučiní. Dokonce tam mluvil o tom, že když zaměstnanec test odmítne, zaměstnavatel ho nesmí pustit do objektu.

Přesně tak, dokonce je to na okamžitou výpověď. Nejsem žádný odmítač ani sabotér opatření, ale tohle mi přijde fakt za hranou, já s tím mám všeobecně problém s tím neustálým špejlováním nosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Hector napsal:

Jen takovej průzkum. Je už tady někdo naočkovanej? Mám kolem sebe dost zdravotníků co to odmítá tak mě to jen zajímá. Třeba můj švára si to prej nedá doktor neurolog.

Jedna dávka Pfizer v sobě.... druhá asi až za dýl páč současně i covid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas zrovna ČT s jejich manipulativníma redaktůrkama a marxistickou tradicí “před kameru pustit k diskusi jen ty co se nám zrovna hodí do krámu” bych vůbec jako referenci nebral. Třeba podle našeho právního odboru (a aktuálního názoru šéfstva) by odmítnutí mimosmluvního šťourání s ne zrovna průkazným výsledkem bylo překážkou - ovšem na straně zaměstnavatele, pokud by si nebyl jist že takovému zaměstnanci dokáže zajistit podmínky pro bezpečné vykonávání svěřené pracovní činnosti - kterou dubiózní ani pozitivní  výsledek (na rozdíl třeba od opilosti) v drtivé většině případů nijak neohrožuje (snad kromě úklidu a kantýny, ale tam platí vlastní hygienická pravidla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...