Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Už je to tady přatelé. Lockdown den šestý z 21 a AB v rozhovoru oznamuje že "vydržať, az po Velkej noce", jinými slovy pořád sakra dokola to co tady melou už půl roku, 14 dnů vydržíme a uvidíme, tři týdny vydržíme a bude to dobrý . . . podotýkám žeje 6. března a Velikonoční pondělí je 5. dubna :(

 

Originál dole, kdo nechce číst tak zkrácená verze:

Vydržať tři týdny. Pak další tři týdny vydržet. Blablablabla priorita děti do škol  blablablabla může za to hospoda blablabla může za to Senát blablabla.

Neskutečný. 

 

****Od pondělka platí tvrdá opatření. Co když během tří týdnů nezaberou?

AB: Nepředpokládám, že za tři týdny budeme rozvolňovat, ale doufám, že se to stane po Velikonocích. Priorita jsou naše děti a jejich návrat do škol. Nerad bych něco sliboval. Musíme snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Myslím, že většina lidí pochopila, že už jde fakt o život, a konečně vidíme, že naši spoluobčané se snaží dodržovat daná opatření. Na druhou stranu na sociálních sítích vidíme plno restaurací, které jsou v provozu. Policie proto musí dodržování opatření důrazně vymáhat. Bohužel Senát vrátil do Sněmovny zákon umožňující udělovat vyšší pokuty. Pokud by senátoři mysleli boj proti pandemii vážně, pak by podpořili nástroj, který umožní citelně pokutovat ty, kteří opatření úmyslně porušují. Otevřené hospodě se pokuta 10 tisíc vrátí do hodiny.***

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se už nerozčiluju, to nemá cenu a vařím guláš. Dobře, tak trochu mi zvedlo náladu že kolegové ze Slovenska to mají podobně jako u nás. ;) :)

Jinak k té senzační zprávě na seznamu, ze které asi vychází @Tobinešťastnej ze vir je nyní mutantem, tu jsem dohledal, osobně si myslím že článek na sotva půl normostrany, kde se 3x opakuje dramatické "věděli jsme, že se to může stát", kde zaměstnanec WHO z toho nemůže spát a varianta viru byla nalezena v jediném případě  . . . je čistě bulvár. Třeba tady na NY Times se dá podívat že variant viru jsou desítky, což pak senzace chtivý titulek Seznamu posílá úplně ke dnu ;)

@geometr 20. února rozvolnilo Polsko, v Zakopanem lidi dle novinářů "skandálně" popíjeli a tančili na ulicích, lyžovali a na rousky kašlali. Obrázek co se tam děje o 14 dní později, tedy právě dnes si můžeme udělat každý sám  ;)

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud byla idea opakovat zájem lidí omezit cestování jako na jaře, tak to nevyšlo... ale jako vedlejší efekt naštvat lidi to funguje dobře... 😞

Jinak teď jsem vylezl krátce před barák do parku, v Praze svítí krásně sluníčko a je cca 10 st.C, takže narváno víc než o dětským dnu a pouti dohromady. Roušky tak 10-20 % lidí. Všude partičky mladých, co popíjej... Policajti nikde, asi dělaj šťáry na hranicích okresů. Já tedy nevím, ale nebylo by líp dovolit jim jet na chaty, chalupy, někam na hory, do lesa...? 😞

 

Současný lockdown omezil cesty jen mizivě, s loňskem se to nedá srovnávat

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-lockdown-mobilita-obyvatel-porovnani-lonsky-rok.A210305_130601_domaci_chtl

 

 

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsu zadny kverulant, ale fakt me nenapadlo, ze mestsky park je zastavene uzemi obce.. a ze to je prece jasne z uzemnich planu obce.. ten pohled jak policie v televizi prohani lidi po parku..divne..

..premejslim, zdali ten nas lesik na okraji Teplic, kde jsem dneska byl s detma na jarnim slunecnem vzduchu bez rousky, byl nakonec odvazna prochazka nebo ne... :-o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levný a všudypřítomný detektor na koronáč za litr? A co těch 1000 dalších příčin toho že lidi občas mívají sníženou hladinu kyslíku v krvi? 🤔

Už dávno tvrdím že tyhle novinářská embrya (nejen z Hovinky.cz) mají v palici nasráno - ti by "britským vědcům" sežrali i to že po vložení příplatkové kartičky s kódem testované diagnózy bude sloužit jako její detektor... :shit:

Apropos: Černým hubám a arabášům se takhle svého času skutečně prodaly tisíce "military grade multifunkčních detektorů" výbušnin, drog a kde čeho dalšího, ve kterých dokonce nebyla ani baterka a lišily se jenom vloženým obrázkem detekovaného "kontrabandu" - a funkčnost prý si kupující "složky" náramně pochvalovaly!!! :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Radek124 napsal:

Už dávno tvrdím že tyhle novinářská embrya (nejen z Hovinky.cz) mají v palici nasráno - ti by "britským vědcům" sežrali i to že po vložení příplatkové kartičky s kódem testované diagnózy bude sloužit jako její detektor... :shit:

 

Nedávno jsem někde četl: "Britští vědci zjistili, že 85% lidí věří zjištěním britských vědců..." :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady mají ale zrovna pravdu, je to dobrá metoda na zjištění, kdy pacient ležící doma už potřebuje zavolat rychlou. Je to levné a zvládne to používat a vyhodnotit téměř každý.

Afri to tedy formuloval poněkud nešťastně, test na covid to rozhodně nemá nahradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Tom4 napsal:

Už je to tady přatelé. Lockdown den šestý z 21 a AB v rozhovoru oznamuje že "vydržať, az po Velkej noce", jinými slovy pořád sakra dokola to co tady melou už půl roku, 14 dnů vydržíme a uvidíme, tři týdny vydržíme a bude to dobrý . . . podotýkám žeje 6. března a Velikonoční pondělí je 5. dubna :(

 

Originál dole, kdo nechce číst tak zkrácená verze:

Vydržať tři týdny. Pak další tři týdny vydržet. Blablablabla priorita děti do škol  blablablabla může za to hospoda blablabla může za to Senát blablabla.

Neskutečný. 

 

****Od pondělka platí tvrdá opatření. Co když během tří týdnů nezaberou?

AB: Nepředpokládám, že za tři týdny budeme rozvolňovat, ale doufám, že se to stane po Velikonocích. Priorita jsou naše děti a jejich návrat do škol. Nerad bych něco sliboval. Musíme snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Myslím, že většina lidí pochopila, že už jde fakt o život, a konečně vidíme, že naši spoluobčané se snaží dodržovat daná opatření. Na druhou stranu na sociálních sítích vidíme plno restaurací, které jsou v provozu. Policie proto musí dodržování opatření důrazně vymáhat. Bohužel Senát vrátil do Sněmovny zákon umožňující udělovat vyšší pokuty. Pokud by senátoři mysleli boj proti pandemii vážně, pak by podpořili nástroj, který umožní citelně pokutovat ty, kteří opatření úmyslně porušují. Otevřené hospodě se pokuta 10 tisíc vrátí do hodiny.***

Babis je psychiatricky pacient, skutecne nemocny clovek zahleden pouze do sebe.... Neni schopen uz slozit souvislou vetu, odpoved na otazku, umiraji kvuli jeho spatnym a laickym rozhodnutim lide..  Pred covidem ten stat fungoval ze setrvacnosti, samospadem, politikum navzdory..  Ted to ale uz nefunguje a naplno se ukazuje neschopnost a amaterismus politicke elity .. Nejsou tady vize, cile, reseni, nejaky jasny plan chybi zcela.. Jen se tupe vse zavira a ceka, az se situace uklidni. To je ten vysledek managmentu na top urovni naseho velkouzenare. Vyfotit se tu u letadla s cinskym shitem na letisti, tu v Motole pri ockovani, nebo v aute pri kontrole cen respiratoru, pripadne se nechat zvecnit u redeni vakciny...  Takove aktivity musi zahrat na srdicku a potesit kazdou koblihu..  

Mne tahle krize otevrela naplno oci a je zcela jasne, kam CR patri.. Tedy hluboce na vychod. Fakt mi je stydno.. Lidi umiraji zbytecne a mam uz velke obavy o budoucnost nasich deti v tomto krachujicim state.. 

Jsme nejhorsi v Evrope, sousedi se nas boji, odpovednosti se ti u moci zrikaji a alibisticky vymlouvaji na obcany... Netestuje se dostatecne, netrasuje se, chybi legislativa, chybi vakciny, chybi proste vsechno.. Kdyby alespon v tech volebnich preferenci se to projevilo, bohuzel se tak nedeje..  

3 tydny jsou placnuti do vody, mozna tak 3 mesice.. ? Pokud nedojde k vymene tech u moci, nedostaneme se z tehle sracek ani za rok..  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a Bureš to evidentně chce přežít ve funkci předsedy vlády, i kdyby kvůli tomu měl celej knedlíkov přijít na buben...

Fakt už to připomíná Adolfa v bunkru - ten taky (naštěstí pro zbytek civilizace pod fetem) do úmoru vymejšlel “opatření”, přesouval na mapách neexistující divize a vydával ofrčkovaným onucím kolem protichůdné rozkazy. Průser je že ani tehdy už se za posledních 10 měsíců od nevydařeného pokusu v Červnu 1944 nenašel nikdo, kdo by měl koule to šílenství zastavit. 

Smutné je že v současném parlamentu byl tím posledním Stauffenbergem “zavilý populista” Okamura (být Roland Freissler šéfredaktorem ČT, jistě by u návrhu na sejmutí vlády nešel daleko pro své slavné Sie sind ja ein schäbiger Lump!” ) - zatímco ostatní bezpohlavní sosáci zleva i zprava už dávno radši řešili jak ostatním do voleb co nejlíp namydlit podlahu, aby se sami dostali blíž ke koblihářově korupčnímu korýtku (a působili při tom “státotvorně”). Prostě “Reálpolitika” v přímém přenosu - hlavně že plebs neřeší “collateral damage”, které už teď stálo 100x víc životů a existencí než celej ten “manažersky nezvládnutej” čínskej dáreček dohromady... :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, African napsal:

Covid se prý dá poznat i nízkým obsahem kyslíku v krvi, takže oximetry nasadit ;) Garmin už ho cpe do Fénixů.... dobrá věc. Zdravý člověk by neměl jít pod 95 v normální nadmořské výšce samozřejmě.

 

DSC_0473.JPG

Potvrzuji. Při nákaze jsem spadl na 82, a už mi chtěla obvoďačka posílat rychlou. Doktor z JIP (známý) to ještě kombinoval s tepem - ten jsem měl 80, takže, vyčkej, pokud by saturace šla pod 80, a tep nahoru, tak tě vyzvedneme. Ano, je dobré ho mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud někomu oxymetr v klidu ukáže hladinu kyslíku pod 80, patří na IP koronáč nekoronáč - příčin může být 1000, astma, nedobrovolný pobyt pod hladinou/lavinou, dýchací potíže ve spánku a ujeté sexuální praktiky nevyjímaje. Proto jej taky záchranáři nosí a konstruktéři sportovních pomůcek zjednodušené varianty integrují do smartwatch (vč. AW6).

K tomu aby řádný hypochondr zjistil “že ho má” je mu ovšem úplně k prdu, i kdyby si ten blikající kramlík připnul na ptáka :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak me pritelkyne ukecala na AG testy, bo uz mam par dni rymicku a ted by mela vyrazit do prace (ted jsme byli tyden doma), at nikoho nenakazime. 

Jsme oba pozitivni, proc ale pisu - ze jsem uvedl pri odberu tu rymicku, tak jsem automaticky prisel o pravo na kontrolni PCR test (pritelkyni ho hned udelali, stejne zrejme na nic, kdyz me uz "vyresili" a jsme ve spol. domacnosti...). Ze pry jak je symptom, tak uz se PCR nedela, ze jejich soucasne AG jsou spolehlive atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...