Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, petr_cha napsal:

Ty si vostrej... :-o)

Radsi mi rekni, kdy se bude rozvolnovat.. na kveten mam uz dvakrat odsunutej pobyt v Srni na Sumave.. mam to asi zase posunout, co... na zari ?


 

Ja na letosek Srni zrusil uplne, za ty nervy s posouvanim terminu mi to nestoji...jesi se situace nejak vyrazne nezlepsi, udelam detem prazdniny doma na zahrade a budem jezdit na jednodenní vylety (idealne na turisticky min exploatovana mista)... aspon clovek pozna i vlastni kraj.

Jinak teda hlasim jednoho znameho mych rodicu, v nemocnici, se "stredne" tezkym prubehem (zatim... neni na JIP), ktery mel obe davky vakciny Pfizer (jednu v lednu, druhou v unoru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeči typu "timhle to začíná, co budou po nás chtít pak..." mi přijdou v současný situaci mimo.. spíš bych současnou situaci přirovnal k divokýmu západu, kdy místo revolveru může mít každej kolemjdoucí "nabito" covidem, ale na rozdíl vod kvéru, to nejni na první pohled patrný, žejo.

Když si představim, že sem policajt a mám hlídat dodržovaní nošení roušek (protože umíraj lidi, způsob šíření nemoci snad netřeba vysvětlovat), a přijde ke mně blb, kterej na mě prská z metru, že si ji neveme, tak jak to mám jako ideálně řešit podle vás? Kdyby byl takovej jelimánek třeba nakažej a vzteklým prskáním mě, jako esenbáka, nakazil a já to pak přinesl nevědouc domu a nakazil rodinu, kde by někdo mohl třeba taky umřít (páč přesně to se děje..), tak jako co? Mávnu na tim rukou s tím, že důležitější bylo, že sem toho blba neomezil na svobodě? Já bych ho bez výčítek trefil taserem, protože odmítám hrát ruletu o svoje zdraví a mně blízkejch.

Mně furt nějak uniká, jak i teď s odstupem času, ten covid někdo furt může zlehčovat.. evidentně to je fakt blbá tombola a i zdravej hubenej člověk bez zdravotních komplikací si může vytáhnout krátkou sirku a nemusí mu bejt nutně 80.

Chápu, že sou lidí vzteklý na vládu, která dělá nesmyslný, překotný rozhodnutí s katastrofickejma následkama pro ekonomiku. Komunikace a vysvětlení, proč se dělá jaký opatření naprosto bídná.. ale vylejvat si nervy na policajtech, který takovýdle hlídkování taky asi 2x netěší, to mi přijde úplně zbytečný. Prostě typickej českej švejk, co se radši bude dohodovat s policajtem, že neni správně ustrojenej, než aby pochopil, že abysme se toho svinstva zbavila, tak je nutná nějaká míra spolupráce všech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím že někdo něco zlehčuje.

Fízl měl potížistovi vypsat pokutu za nedodržení nařízení. K té potřebuje doklady, pokud mu je dotyčný nedá, tak při krytí 20ti dalšími příslušníky měli dva dotyčného vzít, zkroutit mu ruce za záda a předvést na služebnu ke ztotožnění. Sílu mohou použít pouze pokud dotyčný klade odpor. 

Přijde ti že kladl odpor? Na videu klidně stojí a nehýbe se, obklopen X dalšími policajty. 

Když už teoretizujeme, co kdyby se k Tobě takto choval příslušník třeba při běžné silniční kontrole? Zapoměl jsi doma třeba řidičák, stane se. Během rozhovou kdy se mu snažíš vysvětlit že zapomenutý řidi . . . bum, ležíš po takovém chvatu na zemi? V pořádku, ne, však tě měl rovnou složit taserem, bez papírů jezdí jen rulatáři hrající hru o život ostatních a to nebudeme riskovat. :D

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Frantik napsal:

Rveme, ze nedelaji nic ve velke kriminalite, v kauzach a korupci, smesne tresty za vrazdy a zneuzivani, roky se tahnouci procesy........ Proto rveme. Ne proto, aby sedm fizlu pacifikovalo kluka bez rousky.

Frantiku, už si prostě budeme muset zvyknout, že policajta nelze poslat do zadele stejně tak, jako je to všude jinde v civilizovaném světě....a nemá to vůbec nic společného s utahováním šroubů. Opravdu myslíš dám příklad, že ve Švýcarsku, Rakousku nebo Francii by takovéhle chování akceptovali? Upřímně ti řeknu, že by tam na něj klidně vytáhli i kvér.....aspoň ve Švýcarsku určitě.

Jinak souhlasím s busdriverem 👍

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, African napsal:

Frantiku, už si prostě budeme muset zvyknout, že policajta nelze poslat do zadele stejně tak, jako je to všude jinde v civilizovaném světě....a nemá to vůbec nic společného s utahováním šroubů. Opravdu myslíš dám příklad, že ve Švýcarsku, Rakousku nebo Francii by takovéhle chování akceptovali? Upřímně ti řeknu, že by tam na něj klidně vytáhli i kvér.....aspoň ve Švýcarsku určitě.

Jinak souhlasím s busdriverem 👍

Urcite. Uplne vidim policajty v Zeneve, jak strkaj lidem bouchacky do ksichtu a nuti je si nasadit rousku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Tom4 napsal:

Nemyslím že někdo něco zlehčuje.

Fízl měl potížistovi vypsat pokutu za nedodržení nařízení. K té potřebuje doklady, pokud mu je dotyčný nedá, tak při krytí 20ti dalšími příslušníky měli dva dotyčného vzít, zkroutit mu ruce za záda a předvést na služebnu ke ztotožnění. Sílu mohou použít pouze pokud dotyčný klade odpor. 

Přijde ti že kladl odpor? Na videu klidně stojí a nehýbe se, obklopen X dalšími policajty. 

Když už teoretizujeme, co kdyby se k Tobě takto choval příslušník třeba při běžné silniční kontrole? Zapoměl jsi doma třeba řidičák, stane se. Během rozhovou kdy se mu snažíš vysvětlit že zapomenutý řidi . . . bum, ležíš po takovém chvatu na zemi? V pořádku, ne, však tě měl rovnou složit taserem, bez papírů jezdí jen rulatáři hrající hru o život ostatních a to nebudeme riskovat. :D

A to se ti někdy stalo? Já u sebe při kontrole neměl nesčetněkrát doklady, občas i na tu propadlou STK mě musí upozornit, ale že bych skončil v kravatě, to se mi ještě nestalo 😂 Zbytečně to hrotíš si myslím.....a jestli tam vidíš slušného kluka, který zkouší spolupracovat, no pak Punk is not Death :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Frantik napsal:

Urcite. Uplne vidim policajty v Zeneve, jak strkaj lidem bouchacky do ksichtu a nuti je si nasadit rousku.

Tak tam někdy zkus poslat ze srandy policajta do zadele až tě bude kontrolovat a uvidíš další průběh, já to zkusil :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi jsou vyčerpaní, nasraní, unavení, často i zoufalí. A zoufalí lidi dělají zoufalé věci. Nepokoje se odehrávají v Německu, Holandsku, Rakousku a mnoha dalších zemích. A často na úplně jiném levelu, než to, co se děje u nás. Jen se to neukazuje v televizi. Pokud budou policajti den co den mlátit lidi za to, že nemají roušku, může se taky stát, že jednoho dne ti zoufalí lidi vyrazí do ulic a zmlátí oni ty policajty, jak se třeba aktuálně děje v Řecku. A může to přerůst v opravdu nehezké věci. Takže já bych doporučoval policajtům přestat si hrát na komando a projevit maximální možnou míru asertivity, jinak se jim to brzy vymkne. Tohle fakt není doba na to, aby si zajišťovali autoritu hmaty a chvaty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomnělo jak jsme jednou s kamarádem vezli německýmu kamarádovi do jeho stavební firmy v česku opravenou vrtačku Hilti.

Vrtačka a montérky v kufru stačily k tomu, aby nás dvě hodiny na hranici v trenkách grilovali jako ilegální gastarbajtry a nakonec stejně otočili zpátky. A to jsem vždy maximálně slušnej a mluvim plynně německy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, dawe009 napsal:

Lidi jsou vyčerpaní, nasraní, unavení, často i zoufalí. A zoufalí lidi dělají zoufalé věci. Nepokoje se odehrávají v Německu, Holandsku, Rakousku a mnoha dalších zemích. A často na úplně jiném levelu, než to, co se děje u nás. Jen se to neukazuje v televizi. Pokud budou policajti den co den mlátit lidi za to, že nemají roušku, může se taky stát, že jednoho dne ti zoufalí lidi vyrazí do ulic a zmlátí oni ty policajty, jak se třeba aktuálně děje v Řecku. A může to přerůst v opravdu nehezké věci. Takže já bych doporučoval policajtům přestat si hrát na komando a projevit maximální možnou míru asertivity, jinak se jim to brzy vymkne. Tohle fakt není doba na to, aby si zajišťovali autoritu hmaty a chvaty. 

Presne tak!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, African napsal:

Frantiku, už jsi prostě budeme muset zvyknout, že policajta nelze poslat do zadele stejně tak, jako je to všude jinde v civilizovaném světě....a nemá to vůbec nic společného s utahováním šroubů. Opravdu myslíš dám příklad, že ve Švýcarsku, Rakousku nebo Francii by takovéhle chování akceptovali? Upřímně ti řeknu, že by tam na něj klidně vytáhli i kvér.....aspoň ve Švýcarsku určitě.

Jinak souhlasím s busdriverem 👍

Přesně tak. V Polsku při nočních kontrolách, kdy se poldům něco nezdá, tak tebe budou klidně mířit pistolí přes zadní okno a řvát "rence na kierownice" (ruce na volant). Už se mi to stalo 2x, vždy v noci a mezi tím několik kontrol i nočních bez pistolí. Jeden polda zůstal za autem a mířil na mě a druhý přišel k okýnku s namířeným kvérem, řekl mi, že mám dát doklady a potom i ten druhý zastrčil pistoli.  Poprvé jsem byl posraný strachy, podruhé už jsem věděl. Umím polsky, tak jsem se jich pak zeptal, proč ty kvéry a říkali, že měli hlášené ukradené stejné auto (MB Vito) a že jsem divně odbočil a vrátil se. Podruhý v BMW, nic jsem neproved, jen silniční kontrola, ale prý pro jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Tom4 napsal:

Během rozhovou kdy se mu snažíš vysvětlit že zapomenutý řidi . . . bum, ležíš po takovém chvatu na zemi? V pořádku, ne, však tě měl rovnou složit taserem, bez papírů jezdí jen rulatáři hrající hru o život ostatních a to nebudeme riskovat. :D

To je ale trochu scifi nebo usa pokud si černej.. u nás se nic takovýho neděje a ani nějak necejtím, že bysme k tomu plíživě šli naproti. Jak píše i afri.. chytli mě bez řp, bez pojištění, s propadlou stk a nikdy to nebyl problém, max 500 pokuta..

Zatímco nakažení covidem a případná smrt vlastní nebo někoho z rodiny je celkem reálná situace.

Znova, ten problém, že se to tu tak rozlezlo, to jde za vládou, ne za fízlem. Nikdo přece po lidech nechce, aby udělali před policajtama stojku nebo skákali ve městě jen po levý noze.. jde o roušku.. jestli teda nejsme schopný ani dočasně omezit svůj osobní komfort s nasazenou rouškou pro obecný blaho, tak je to těžký.. je to sice vopruz, hůř se přes to dejchá, ale furt je to naprostá prkotina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, bandicoot napsal:

To mi připomnělo jak jsme jednou s kamarádem vezli německýmu kamarádovi do jeho stavební firmy v česku opravenou vrtačku Hilti.

Vrtačka a montérky v kufru stačily k tomu, aby nás dvě hodiny na hranici v trenkách grilovali jako ilegální gastarbajtry a nakonec stejně otočili zpátky. A to jsem vždy maximálně slušnej a mluvim plynně německy.

Ale to je prostě za hranicemi standard, jen my jsme trochu stále naivní že tady máme divoký západ :D Mě kamarád policajt říkal taky jednu historku jak nedávno zatýkal jednoho násosku co mu začal plivat do obličeje. Prý si nedokážeš představit, jakou dokážkou mít lidi v amoku sílu a když ho měl konečně v poutech na zemi, reakce okolo procházejících? Řvali na kámoše, policejní brutalita, fůj a vše si pěkně natáčeli 😂 A takhle to prostě chodí .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy bych neveril ze v komunite na tomto foru bude tak velke procento uzivatelu, kteri si ochotne nechaji vzit svobodu z duvodu, ktere nemaji zadny vyznam a jeste se budou hrde k tomu hlasit. 

Narod, ktery zapomene na svou minulost je predurcen si ji prozit znovu.

Za komousu tady byla spousta veci, ktere byly zakazany a prikazany bez racionalniho vysvetleni. Musela se delat vyzdoba na 1.maje, nesmeli se poslouchat "protirezimni" pisnickari,atd. Ale vetsina lidi (az na par fanatickych komousu) pouzivala rozum a hledala si nejakou cesticku. Takze se ladila Svobodna evropa, na strojich prepisovaly texty Kryla a konaly se "tajne" folkove a podobne akce. Lidi se snazili zit i pres zakaz. Ta doba se v podstate vratila. A nekteri zapomeli, jini nepamatuji, ale procento hykalu, ze tak je to spravne a tak to ma byt, je tragicky vysoke :'-(.

Asi to tem zaslepenym lidem nakonec dojde (doufam, ze vetsine), ale zase to bude trvat spousty let. Je mi z toho smutno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, busdriver napsal:

To je ale trochu scifi nebo usa pokud si černej.. u nás se nic takovýho neděje a ani nějak necejtím, že bysme k tomu plíživě šli naproti. Jak píše i afri.. chytli mě bez řp, bez pojištění, s propadlou stk a nikdy to nebyl problém, max 500 pokuta..

Zatímco nakažení covidem a případná smrt vlastní nebo někoho z rodiny je celkem reálná situace.

Znova, ten problém, že se to tu tak rozlezlo, to jde za vládou, ne za fízlem. Nikdo přece po lidech nechce, aby udělali před policajtama stojku nebo skákali ve městě jen po levý noze.. jde o roušku.. jestli teda nejsme schopný ani dočasně omezit svůj osobní komfort s nasazenou rouškou pro obecný blaho, tak je to těžký.. je to sice vopruz, hůř se přes to dejchá, ale furt je to naprostá prkotina.

Hele, nechal jsi tam jen úsek teoretizováni, stejně jako Afričan a oběma Vám to přijde evidentně přitažený za vlasy.

Zkus teda ještě takhle rozebrat tu první část že měl dát potížistovi pokutu atd., to je podstatná část toho co se reálně událo u nás. ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Tom4 napsal:

Fízl měl potížistovi vypsat pokutu za nedodržení nařízení. 

 

před 21 minutami, African napsal:

 jestli tam vidíš slušného kluka, který zkouší spolupracovat, no pak Punk is not Death :lol:

Tak si zkus ještě jednou prosím přečíst co píšu, dal jsem to do citace nahoru, pro případ že jsi to přehlédnul. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Tom4 napsal:

Zkus teda ještě takhle rozebrat tu první část že měl dát potížistovi pokutu atd., to je podstatná část toho co se reálně událo u nás. ;)

Jasně pokutu dostat měl. Ale i při vypisování pokuty seš s tim člověkem na vzdálenost třeba metr a pokud nemá roušku a na hlavě zelenej blikající majáček, co potvrzuje, že je covid negativní, tak si během rozhovoru úplně zbytečně v ohrožení zdraví. Uniká mi něco?

před 4 minutami, Xenomorfus napsal:

Nikdy bych neveril ze v komunite na tomto foru bude tak velke procento uzivatelu, kteri si ochotne nechaji vzit svobodu z duvodu, ktere nemaji zadny vyznam a jeste se budou hrde k tomu hlasit. 

Pokud to mířilo ke mně nebo k afrimu, bavíme se teď jen o zákroku policajtů kvůli nenošení roušky. Nasazenou rouškou si rozhodně nepřijdu omezenej na svobodě. Ostatní nařízení, to už je jiná, tam už to smrdí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, busdriver napsal:

Jasně pokutu dostat měl. Ale i při vypisování pokuty seš s tim člověkem na vzdálenost třeba metr a pokud nemá roušku a na hlavě zelenej blikající majáček, co potvrzuje, že je covid negativní, tak si během rozhovoru úplně zbytečně v ohrožení zdraví. Uniká mi něco?

Vysoký strope na náměstí už proti covidu nezabírají? 

To byla jen humorná vsuvka poukazující na absurdnost prohlášení. Takže ho složil, jelikož se cítil ve zdraví ohrožující situaci? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...