Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 33 minutami, Ajaj napsal:

@African- a to uz jsi vcera psal, ze si vod tohodle vlakna das pokoj. Nenapravitelnej optimista 😃

To uz je snad rozumnejsi se zapojit do ty diskuse vyse mezi Prazakem a Brnakem kdo je z vetsi vesnice 😂

Psal jsem den, ale asi dám měsíc :D Koukám, že včera mělo vlákno roční výročí a pevně doufám, že poslední....minulý rok jsem tady vňukal jak želva že nemůžu do Itálie a přesně rok na to nemůžu ani do vedlejší vesnice, takže tady krásně platí "vždycky může být hůř" 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím štěstí s dotazem.

Táta (78 let) prodělal v únoru covid, lehčí forma, vyležel to doma s pomocí Eloprine co jsem sehnal z Polska

Nicméně už pár týdnů si stěžuje na brutální nespavost. Max. 3 hodiny/noc, někdy prý probdí celou noc a nedožene to ani přes den. Zkoušel Lexaurin i Stilnox.

Zčásti to bude v psychice (mamka tomu svinstvu podlehla, byli spolu 55 let), ale nespavost údajně může být následkem covidu. Máte někdo zkušenost nebo radu, jak na to? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Duke650

Já když jsem musel (jakože fakt MUSEL) usnout v krátkém mezidobí mezi nějakými výkony, v prostředí s rusivými vlivy (zpravidla hluk), kde ale byla záruka že mě nikdo a nic nebude po pár hodinách budit... tak mi vždycky zafungoval Hypnogen. Ale musí s tím clověk opatrně a jen příležitostně.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Duke650 napsal:

To jsem mu samozřejmě doporučil jako první. Bohužel s jeho fyzickou aktivitou to nikdy nebylo slavné. A teď po covidu a s nedostatkem spánku je to ještě horší, na procházku se nevydá, nemá na to a bojí se

Zakladna otazka po tom cim presiel,chce este žit?? Podla mne je to v hlave...To chce odbornika,tuto to nevyriesis,,...drzte sa...

Upraveno uživatelem ewolucionar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hypnogen je též jako Stilnox zolpidem, což je fajn na rychlé vytuhnutí, ale pána vidím spíš na antidepresiva, SSRI nebo TCA, ale to je vše v rukou ošetřujícího lékaře. Ideálně kombinovat s psychoterapií, což bývá u starších problém, protože tento obor býval značně stigmatizován.

Náběh na demenci nemá?

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak těžko radit takhle zdálky. Po prodělaném covidu tyhle potíže bývají, ale vzhledem ke smutným okolnostem, o kterých píše Duke, mže být velká psychická nadstavba. Pokud to se spánkem nejde přirozenou cestou, nevidím důvod trápit se víc než je nutný a zříkat se farmakoterapie (ale to bude spíš na regulérní antidepresiva, benzodiazepiny jako ten zmíněný Lexaurin jen krátkodobě, obzvlášť když jde o staršího člověka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Léky užívám střídmě, samozřejmě pokud lékař určí tak dodržuji, nicméně na uklidnění ve spojitosti se spánkem fungují výborně rostlinné přípravky. Máta, heřmánek apod. z těch slabších, třezalka už má sílu. Klidně třezalkové kapky, na mě jsou třeba až moc, i po čaji spím tvrdě. Vyvětrat a zatemnit místnost jako základ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem, potvrdil jsem si, že nebudu experimentovat s volně prodejnými prostředky.
Přes ulici má polikliniku s ošetřujícím lékařem, ten mu zatím předepsal Lexaurin a po týdnu ten Stilnox. Tak uvidíme co mu poradí po další návštěvě
Ještě ho zkoušíme dostat k psychologovi, IMHO tam převažuje stres ze ztráty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Duke650 napsal:

Zkusím štěstí s dotazem.

Táta (78 let) prodělal v únoru covid, lehčí forma, vyležel to doma s pomocí Eloprine co jsem sehnal z Polska

Nicméně už pár týdnů si stěžuje na brutální nespavost. Max. 3 hodiny/noc, někdy prý probdí celou noc a nedožene to ani přes den. Zkoušel Lexaurin i Stilnox.

Zčásti to bude v psychice (mamka tomu svinstvu podlehla, byli spolu 55 let), ale nespavost údajně může být následkem covidu. Máte někdo zkušenost nebo radu, jak na to? Děkuji

Doporučil bych dobrého terapeuta, fyzickou aktivitu a byt mu co nejvíce nablízku fyzicky i citově. Já na sobě pozoruju trochu zhoršenou spavost, ale u tvého otce bych to viděl na stres z nové situace 😞

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Thomas napsal:

Dneska při kontrole na okresní hranici mně policajt řekl, že tam budou hlídat ještě v dubnu.. "Celej duben? Vypadá to tak..." Paráda...:-(

Tak jasně, na takovouhle extra pohotovost určitě poteče více peněz než na normální režim. Taky nějaký odměny a bonusy bude třeba za vypjaté nasazení vyplatit. Zdroje jsou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...