Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

doplnění: 

 

 

zdroj : zeman, krška a kolektiv : chirurgická propedeutika

 

Jo, ale tys to vytrhl z kontextu, protože horkovzdušný teplo je k prdu na běžnou dezinfekci, to nahradí voda, mýdlo a 20 sekund, nebo 5 minut ve vařící vodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak se to vezme. Uvidíme, nechci predjimat.

Každopádně bych rád vyjádřil podporu a soucit Itálii a Španělsku (nehodnotím do jaké míry si za to mohou sami a do jaké míry je to systémové selhání)

Ty čísla už jsou dost vysoká a pochybuji, že jsou to jen stáří a nemocní. (a i kdyby byli, i tak je to alarmující)

 

V Itálii za uplynulý den zemřelo dalších 627 lidí nakažených koronavirem, celkem tak počet obětí stoupl na 4032. Infikovalo se už přes 47 000 lidí.

Jo a pokud je někde napsáno, že se infikovalo X lidí, znamená to laboratorne ověřených. Reálně bych tipnul že se bavíme tak o 20ti násobku (a to jsem optimista)

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ale tys to vytrhl z kontextu, protože horkovzdušný teplo je k prdu na běžnou dezinfekci, to nahradí voda, mýdlo a 20 sekund, nebo 5 minut ve vařící vodě.

voda s mydlem ten vir neznici. takze treba vyprat hadrovou rousku na 60 v pracce je fajn, za predpokladu, ze na ni neni naprskanej covid. pokud ano, je to celkem k prdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realita okresni nemocnice. Oddeleni JIP, urcene pro prijem pozitivnich a podezrelych pacientu. Dnes odpoledne vyfasovaly sestry 50ks jednorazovych ustenek. Tech bez filtru. Na cely vikend. Dohromady, nikoliv kazda. Nekolik kusu respiratoru s filtrem ma primar zamcenych u sebe a bude je vydavat pouze v pripade overeneho nakazeneho pacienta. Oblicejove stity? Jeden. Bryle? Nekolik kusu, netesnicich. Dnes jim doktor koupil v Globusu patery potapecske bryle. Pak se lekari zamkli o patro niz a vychazeji pouze k nejnutnejsim pripadum...zabaleni v atombordelu. Sestry k nim na patro nesmi.

 

A my tu budem badat jestli se ma rouska varit 27 minut nebo staci 26 :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečtu tohle vlákno až tak detailně, tak pokud je to double sorry.

 

Ale co sleduji je počet testovaných osob vs. pozitivních testů.

 

Dnes je to 13,9 pozitivních testů na 1000 testovaných osob

včera to bylo 14,5

ve středu 16

v úterý 16,2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to psal známej kterej tam pracuje, proto jsem to měl za jistý, ale teď mi píše, že mu to psal známej a jemu zas další známej, že se ho na to ptali. On není teď na směně, ale od kolegů zjistil, že to pravda není.

 

A odkud si to převzal ty?

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem rád, že debata je tady poslední den dva vcelku věcná. Nezacinejme prosím zase s tou politikou.

Jinak aktuálně v Evropě si myslím, že mají Španělé a Italové přísnější opatření, Francouzi také musí dokládat důvod proč jsou venku. Rád bych se těm opatřením také vyhnul a myslím si, že by se to dalo zvládnout za těch stávajících, ale chce to disciplínu. Uvidíme co "chalupari" v Praze a velkých městech. Snad budou mít rozum.

 

Edit :

?Je to naprosto limitní opatření, kdyby všechno selhalo. Doufám, že k němu nebude třeba přistoupit. Nemyslím si, že to nastane ,? prohlásil v pátek odpoledne.

Francouzi to maj úplně na salámu. Kdo má roušku je divnej, chodej si kam chtěj, v pekařství prodavačky bez roušky a rukavic dávaj pečivo do pytlíku atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě Miro, myslím si, že je v takovémto případě lepší nic nepsal. Neměl jsi to vůbec pouštět ven. Není to prdel.

Chápu, že je nás spousta pretazenych a reagujeme impulsivne, ale právě tyto "online zaručené informace" dnes spíše škodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to prý nakonec jen další debilní hoax.

Nechápu kterej kretén něco takovýho vypustí.

I kdyby to nebyl hoax : ten člověk měl ale vážné onemocnění. A jak se tu někdo podivoval, že by v Itálii umírali jen staří a nemocní : ano, tak tomu opravdu je. Pokud nemáte zdravotní potíže a oslabenou imunitu, neměl by vás ten vir zabít. Ani když jste staří (tento týden to někde sám vyléčil nějaká 97letý pán).Tedy zatím nebyl takový případ nikde zaznamenán a zmíněn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

voda s mydlem ten virneznici. takze treba vyprat hadrovou rousku na 60 v pracce je fajn, za predpokladu, ze na ni neni naprskanej covid. pokud ano, je to celkem k prdu. 

 

Virus nepřežije ani v obyčejné kohoutkové vodě díky chloru, potvrzuje to hygiena. Problém je pro virus obyčejné mýdlo:

 

Potvrzený lék na Covid-19 ještě neexistuje a největší kapacity světa zatím neúspěšně pracují také na účinné vakcíně. Proto je až zarážející, že největším nepřítelem viru a největším ochráncem lidstva je aktuálně obyčejné mýdlo. (Thordarsonová, profesorka australské University of South Wales v Sydney.)

 

Na svém povrchu mají koronaviry lipidový (tukový) obal, který je možné zničit pomocí alkoholových rozpouštědel, ale i obyčejného mýdla.

Zdroj: irozhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě Miro, myslím si, že je v takovémto případě lepší nic nepsal. Neměl jsi to vůbec pouštět ven. Není to prdel.

Chápu, že je nás spousta pretazenych a reagujeme impulsivne, ale právě tyto "online zaručené informace" dnes spíše škodí.

Jo, teď si to taky říkám. Když mi to napsal ten můj známej, tak se nezmínil, že to má od někoho a jemu věřím.

Kdybych to věděl, nic sem nedávám.

Nějak mi to jen bylo líto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...