Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Effe, asi Ti nerozumím. Takže Ty přijdeš do práce, udělají Ti test a deš makat. A z práce domů. V sobotu prd. Můžeš si maximálně tak nasadit náhubek a korzovat kolem paneláku. 

V něměckém městečku si v sobotu ráno skočíš na test zadara a pak do papírnictví děckám pro omalovánky a pastelky, pak do obuvi si koupit nějaké křusky na léto a pak sednout někam na zahrádku na oběd. Navečer s klukama na bowling a pár točených.

Furt nechápu v čem by to mělo být u nás špatné? Když si ráno skočím zadara na test a pak můžu vše jako dřív? Asi neumím číst mezi řádky...

Edit: Koukám, že si na to "vyplýtval" tisící příspěvek ;-). Dobře Ti tak :-D.

Upraveno uživatelem Xenomorfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím, že o víkendu vyrazím na otočku na chatu, ostříhat stromy a vzít nějaký jablka ze sklepa. Problém je, že je to v první vesnici za Prahou (Zdiby), vzdušnou čarou 700m za hranicí okresu. Co jsem bavil s místním, tak šerifové pravidelně hlídkují na silnici i jedné polňačce, nicméně asi by nebyl problém se tam nějak dostat jinak. Pokud by mě ale přece stopli, jaká výmluva by se hodila nejlíp? 

Druhá věc - požívá člověk nějaké výhody (ochranu), když je na svém oploceném pozemku? Myslím jako, kdyby šerifové chodili osadou a přes plot na mě volali, ať se legitimuju a řeknu, co tam dělám atd., jestli jako mám nějaký větší práva (např. se s nima nemuset bavit atd.), než kdybych je potkal někde na veřejným prostranství.

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstup do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek
(1) Policista je oprávněn vstoupit bez souhlasu uživatele do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek a provést tam potřebné úkony nebo jiná opatření jen tehdy, jestliže věc nesnese odkladu a vstup tam je nezbytný pro ochranu života nebo zdraví osob anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti.

Takže policajt, mající aspoň trochu rozumu Ti na pozemek , notabene oplocený, jen ze zvědavosti nevleze. No, a k té výzvě "aby ses legitimoval" ..... Já si myslím, že špatně slyšíš......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Xenomorfus napsal:

Effe, asi Ti nerozumím. Takže Ty přijdeš do práce, udělají Ti test a deš makat. A z práce domů. V sobotu prd. Můžeš si maximálně tak nasadit náhubek a korzovat kolem paneláku. 

V něměckém městečku si v sobotu ráno skočíš na test zadara a pak do papírnictví děckám pro omalovánky a pastelky, pak do obuvi si koupit nějaké křusky na léto a pak sednout někam na zahrádku na oběd. Navečer s klukama na bowling a pár točených.

Furt nechápu v čem by to mělo být u nás špatné? Když si ráno skočím zadara na test a pak můžu vše jako dřív? Asi neumím číst mezi řádky...

Edit: Koukám, že si na to "vyplýtval" tisící příspěvek ;-). Dobře Ti tak :-D.

Bo vidím jak to v reálu funguje . O úrovni současného testování ve firmách si nedělám iluze , vidím jak to funguje u nás a mám obavy , že se akorát zvyšuje riziko nákazy . 

Já si jen nechci nechat každý den rýpat do nosu někde v trafice a být na těch už tak nepřesných testech závislý .

Na tu tisícovku si dáme spolu někdy pivo 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, odjinud napsal:

Přemýšlím, že o víkendu vyrazím na otočku na chatu, ostříhat stromy a vzít nějaký jablka ze sklepa. Problém je, že je to v první vesnici za Prahou (Zdiby), vzdušnou čarou 700m za hranicí okresu. Co jsem bavil s místním, tak šerifové pravidelně hlídkují na silnici i jedné polňačce, nicméně asi by nebyl problém se tam nějak dostat jinak. Pokud by mě ale přece stopli, jaká výmluva by se hodila nejlíp? 

Druhá věc - požívá člověk nějaké výhody (ochranu), když je na svém oploceném pozemku? Myslím jako, kdyby šerifové chodili osadou a přes plot na mě volali, ať se legitimuju a řeknu, co tam dělám atd., jestli jako mám nějaký větší práva (např. se s nima nemuset bavit atd.), než kdybych je potkal někde na veřejným prostranství.

Vytiskni si čestné prohlášení a vymysli si, co chceš, nikdo po tom pátrat nebude. 

formular-cesty-mimo-praci.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Effe: Ale tam si ten test dělat nemusíš, to jen když chceš mít výhody ;-). Tady musíš, bez výhod ;-).

Pivo dáme, kdy budeš chtít. Jde to na mne. Teď o víkendu nemůžu, příští sou velikonoce, to valím na 5 dnů na vandr, ale ten další bych vzal bečku a stavíš se n apár točených 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Xenomorfus napsal:

Effe: Ale tam si ten test dělat nemusíš, to jen když chceš mít výhody ;-). Tady musíš, bez výhod ;-).

Pivo dáme, kdy budeš chtít. Jde to na mne. Teď o víkendu nemůžu, příští sou velikonoce, to valím na 5 dnů na vandr, ale ten další bych vzal bečku a stavíš se n apár točených 😉

 

Jasně , ale necháme to raději na fajné počasí 🙂

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Bert napsal:

Vstup do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek
(1) Policista je oprávněn vstoupit bez souhlasu uživatele do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek a provést tam potřebné úkony nebo jiná opatření jen tehdy, jestliže věc nesnese odkladu a vstup tam je nezbytný pro ochranu života nebo zdraví osob anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti.

Takže policajt, mající aspoň trochu rozumu Ti na pozemek , notabene oplocený, jen ze zvědavosti nevleze. No, a k té výzvě "aby ses legitimoval" ..... Já si myslím, že špatně slyšíš......

Díky, Berte.

Plot je klasické pletivo nějakých 1,9 m vysoké, s hroty. Branku zamknu, takže by to musel přelézat, což si asi rozmyslí, aby riskoval nějaké stížnosti na něj. Spíš si říkám, aby nebyli tak lační, že by jim stálo za to třeba hoďku - dvě na mě venku počkat (týden na tý chatě být nechci 🙂 ani přes noc ne).

Takže na případné dotazy od nich nejlépe vůbec nereagovat?  Ono jako může být, že budu zrovna stříhat strom metr od plotu... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Tom4 napsal:

Po hašlerce nadýcháš? Bezva, dycky na mě koukali divně když jsem tvrdil že jsem žízní popíjel vodu z ostřikovačů. 

Zaklad je, napít se po zastavení vozidla před dechovou zkouškou po otázce zda jsi pil s hláškou "Teď se napiju" 🙂 Pak dostaneš akorát pokutu za parkování na špatném místě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, nickolas napsal:

Chlapci, ja teda nevim odkud cerpate informace, ale v Nemecku jsou na tom mnohem hur nez u nas...

Obecně asi jo , ale v tomto případě co uváděl Xeňa a myslím ještě další dvě města jsou na tom lépe díky tomuhle experimentu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, nickolas napsal:

Chlapci, ja teda nevim odkud cerpate informace, ale v Nemecku jsou na tom mnohem hur nez u nas...

Už už jsem hledal grafy ale kolega mě předběhl. Chce to projet si zahraniční údaje a udělat si porovnání se senzacechtivými "rekordy" prezentovanými u nás, kolikrát člověk úplně žasne. Osobně když mě covid situace začne rozčilovat, začnu si kontrolovat tyhle údaje, nejsem žádnej analytik, ale asi to zaměstná hlavu jinak a pomáhá to abych nezačal vyšilovat ;)

Případně si tím člověk narovná bláboly vrchních blábolistů, byť je to někdy trpké. Teda vždycky. Zvlášť když má člověk přátele v Izraeli a US, to srovnání je . . . neporovnatelné ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...