Jump to content

Koronavirus a vše okolo...

Recommended Posts

• Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kluci, nemrhejte zbytečně svou životní energií v tomto nesmyslném vlákně. Běžte raději obejmout svou ženu, uříznout si kus uheráku, otevřít si další pivo, zkontrolovat chod svých hodinek, nebo něco ji

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vla

Mě jen zajímalo jak to probíhá, díky. Vypadá to, podle zdejších případů a podle jednoho co jsem psal já že se jedná sice o pozitivní testy ale průběh je velmi lehký. Tak mě to utvrzuje v tom že to bud

Chtěl bych se zeptat na testování. Je to pravda, že se v marketu musím testovat každý den i Když Mám Volno ? Že tam musím i tak dojít a otestovat se? 

Mám dotaz ohledně karantény:

Všude v pravidlech karantény píšou: 

"Zůstaňte doma (tj. nechoďte do práce, do školy nebo na veřejná místa)". 

Je taky zakázáno chodit do přírody mimo lidi, když je tam vysloveně napsáno jen práce, škola, veřejná místa

To ctes odsud, vid.. mne rekla ta urednice, ze proste nikam..

https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

Zkus projit primo ten zakon..

Karanténou ve smyslu zákona o ochraně veřejného zdraví č. 258/2000 Sb., § 2 odst. 7 písm. a), se rozumí oddělení zdravé fyzické osoby, která byla během inkubační doby ve styku s infekčním onemocněním COVID 19 nebo pobývala v ohnisku nákazy onemocnění COVID 19 od ostatních fyzických osob a lékařské vyšetřování takové fyzické osoby s cílem zabránit přenosu infekčního onemocnění v období, kdy by se toto onemocnění mohlo šířit.

před 11 minutami, moco napsal:

Je taky zakázáno chodit do přírody mimo lidi, když je tam vysloveně napsáno jen práce, škola, veřejná místa

Ne, jako zaměstnanec jsem prej povinný chodit na testování i když mám zrovna volný den.

před 22 minutami, moco napsal:

Moco nechodil bych, kdybych nemel les vylozene za plotem. A dost mozna ani tak...cerpas na to nemocenskou? To muze byt hlavni problem. 
Ja jsem behem karanteny byl asi dvakrat nakoupit, po negativnim PCR. A choval jsem se u toho tak, abych snizil pripadne riziko na minimum - respik, desinfekce atd. Nakup rychlovka. 

S tou baterkou jsem myslel, jestli ji někde (benzínka, hypermarket - třeba Globus nebo Kaufland je vedou) můžu drapnout a jít nebo to bude zapáskované. Je to do auta, co teď půjde pryč, takže nějaká základní úplně postačí.

Ad karanténa - podle mě nesmíš vůbec nikam, kde bys někoho mohl potkat, tj. jen byt nebo dům a navazující soukromá zahrada. Od toho ta karanténa je, ne?

před 3 hodinami, moco napsal:

Tak nějak jsem si to myslel. Díky

Molo, já to myslel tak.

Jsem zdravý, zaměstnavatel dělá každý den, když jdeš do práce testy.

Když mám zrovna volný den, tak se prý musím dostavit na test povinně i ten den.

Dle nařízení stačí jednou za 7 dní, nevím jestli prošlo těch 5. Zbytek je iniciativa zaměstnavatele.

před 14 hodinami, moco napsal:

Já chápu termín "veřejná místa" tak, že se jedná o jakékoli veřejně přístupné místo - včetně přírody. Otázkou by bylo, kdyby se jednalo třeba o soukromou honitbu nebo jinou veřejnosti oficiálně nepřístupnou zeleň, ale to jsi asi neměl na mysli. 

Právě teď, Liqid napsal:

Dle nařízení stačí jednou za 7 dní, nevím jestli prošlo těch 5. Zbytek je iniciativa zaměstnavatele.

Aha, dík za odpověď. Takže vlastně buzerace zaměstnavatele.

Hlavně vůbec nechápu, když Tvůj zaměstnavatel testuje každý den, jaký má smysl tam ve volnu dojít, otestovat se a jít domů, když tam dojdeš další den a hned Tě otestujou.

před 1 hodinou, revue gt napsal:

Molo, já to myslel tak.

Jsem zdravý, zaměstnavatel dělá každý den, když jdeš do práce testy.

Když mám zrovna volný den, tak se prý musím dostavit na test povinně i ten den.

Na tvůj příspěvek jsem od začátku nereagoval, ptal jsem se na jinou věc, která s tebou nesouvisí, to, že moje otázka byla hned pod tvým příspěvkem neznamená, že reaguji na tebe. 🙂

Před hodinou, moco napsal:

Na tvůj příspěvek jsem od začátku nereagoval, ptal jsem se na jinou věc, která s tebou nesouvisí, to, že moje otázka byla hned pod tvým příspěvkem neznamená, že reaguji na tebe. 🙂

Ahoj moco,

promiň, když se vzápětí objevila Tvá otázka, tak já blb jsem si neuvědomil, že to není odpověď. Promiň 🤕

Pokud jdi v karantene, zdrzujes se tam, kde doktor napsal, ze se zdržovat budeš. Výjimka je cesta k lékaři, pokud je nutná a cesta na nákup, pokud nelze obstarat jinak. Do přírody ne, to je porušení karantény. Jako když je člověk nemocný a lékař nepredepise vycházky, také se nikam nesmí. 

Edited by Petr R