Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 20 minutami, shewcza napsal:

Já se jen necítím ohrožen, to je celé. Vadí mi, že najednou by jsme neměli mít v demokratické společnosti všichni stejná práva. Já nejsem odpírač, ani o tom vášnivě nedebatuji, stejně jako o politice, protože tomu prd rozumím. Babičku jsem na očkování osobně vezl i registroval, takže mě do té škatulky nezařazujte prosím.

No a nevadí ti, že když hodíš děcka do školky tak musejí mít taky očkování a když ne, tak nemůžou ? Anebo, abys mohl začít nějakou práci tak taky musíš splňovat něco, co není standardem pro všechny a když to neuděláš tak nemůžeš ?

Prostě herd immunity nařízování a donucení protředku tu už dělali pár set let,   akorát v dnešní době fake news, hoax a echo chambers se hloupých a hlasitých lidí mají munici a prostor k šíření jejich debiloviny.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, TomNguyen napsal:

No a nevadí ti, že když hodíš děcka do školky tak musejí mít taky očkování a když ne, tak nemůžou ? Anebo, abys mohl začít nějakou práci tak taky musíš splňovat něco, co není standardem pro všechny a když to neuděláš tak nemůžeš ?

Prostě herd immunity nařízování a donucení protředku tu už dělali pár set let,   akorát v dnešní době fake news, hoax a echo chambers se hloupých a hlasitých lidí mají munici a prostor k šíření jejich debiloviny.

 

Ale to mícháš dohromady dvě očkování povinné a nepovinné, čili dobrovolné. Ať nám ho nařídí a já půjdu. S prací Ti nerozumím, jestli myslíš vzdělání, tak to je taky dobrovolné. Já jen obhajuji základní demokratické právo. Nikdy jsem neřekl, že očkování je špatné, jen že se necítím ohrožen a mám víc protilátek než můj naočkovaný táta, takže jestli si mohu vybrat, tak očkování zatím nepotřebuji= nechci.  Čímž neříkám, že v průběhu let s přibývajícím věkem se nenechám očkovat. Vadí mi, že kvůli "dobrovolnému" očkování má být jedna skupina znevýhodněná. To je celé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povinne/nepovinne je tvrdsi zasah do Tvych prav, nez navrhovany postup, ne? Na ockovani nemusis, ale naklady spojene s testovanim si poneses sam. Princip ockovani je kombinace ochrany Tvoji (kde je legitimni nazor, ze se necitis ohrozeny) a ochrany ostatnich. Proto ty silne a zdanlive nedemokraticke tendence primet lidi k ockovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, napsal jsi to úplně přesně. Já jen nesouhlasím s tím, že bych si měl test do zaměstnání hradit ze svého. Hospody, kina, divadla, restaurace to vše chápu. Klidně se toho vzdám ve prospěch veřejného blaha. Podle mě je to o zdravém úsudku každého jedince. Tak například já jsem již desátý den "doma", pravděpodobně s chřipkou(tak se nudím, jinak bych sem ani nepsal). Doktorka mě vidět nechtěla, mohl jsem ji požádat o test, protože jsem cítil, že mohu být pro ostatní hrozbou. Nechal jsem si teda napsat neschopenku a test udělal za svoje a abych měl jistotu, že nenakazím své nejbližší, odjel jsem se kuryrovat na chalupu. A je mi jedno jestli to je covid, angína nebo chřipka. Bylo mi blbě a nechtěl jsem ohrozit svoje 3 malé děti a manželku (ani nikoho dalšího, nejsem sobec). Mamina mi přiveze jednou za tři dny co je potřeba, položí na schody, zaťuká na okno a hotovo. Dalo by se to zvládnout rozumně, kdyby lidé byli zodpovědní. Bohužel dnes už ani ty roušky nenosí- aspoň u nás na malo městě. Od začátku pandemie k tomu přistupuji zodpovedně, nabízím pomoc své rodině a kamarádům, byť to mohou být zdánlivé maličkosti jako nákup atp. Dodržuji všechna pravidla i ty sebepitomější. Mám dostatek protilátek (i na papíře a nechám si to klidně dělat každého půl roku- to mi přijde fér). Tak nevím, proč bych měl být trestán ještě tím, že se budu testovat, což v zásadě neodmítám, za svoje. To se mi příčí, protože to není v zájmu společnosti, nebo to tak aspoň nevnímám, ale pouze a jenom donucovací prostředek.  Chtěl jsem jen vyjádřit svůj názor, protože už se fakt nudím a nevím jak bych si lehnul, zároveň už je mi mnohem líp :) Jdu koukat na netflix.  Mějte hezký den 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Bert napsal:

Přátelé, se zvýšenou pozorností jsem několik dní sledoval Vaši debatu v tomto vlákně. Situace venku i zde, ve virtuálním prostoru, se stává závažnou. Vzhledem k tomu, že ani já nechci zůstat pozadu, dovolím si vydat následující varování: popírání potřebnosti očkování způsobuje dlouhodobou nepřítomnost na Chronomagu.

Dik! Seriozne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, shewcza napsal:

 V červenci jsme byli společně na protilátkách a měl jsem jich 2x tolik než on. 

A chapes ze protilatok mozes kludne mat nula a mas perfektnu imunitu proti Covid, vsak? Zmerat tvoju imunitnu odpoved na virus dokazeme vo velmi specializovanych laboratoriach (bunkova imunita) a nerobi sa to len tak seriovo, protilatky su len barlicka s pravdepodobnostou asi 1:1, cize si mozes aj hadzat mincou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, skalis napsal:

Protilatky jsou relevantni, ale pak mas ty pametovy lymfocity, ktery tak snadno nezmeris. System ma za ukol se kovidu zbavitco nejrychleji, nejlevneji a vybrana strategie je ockovani. Cokoliv jineho je drazsi, narocnejsi tj. ve vysledku zase drazsi.

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Bert napsal:

Přátelé, se zvýšenou pozorností jsem několik dní sledoval Vaši debatu v tomto vlákně. Situace venku i zde, ve virtuálním prostoru, se stává závažnou. Vzhledem k tomu, že ani já nechci zůstat pozadu, dovolím si vydat následující varování: popírání potřebnosti očkování způsobuje dlouhodobou nepřítomnost na Chronomagu.

:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Bert napsal:

Přátelé, se zvýšenou pozorností jsem několik dní sledoval Vaši debatu v tomto vlákně. Situace venku i zde, ve virtuálním prostoru, se stává závažnou. Vzhledem k tomu, že ani já nechci zůstat pozadu, dovolím si vydat následující varování: popírání potřebnosti očkování způsobuje dlouhodobou nepřítomnost na Chronomagu.

...a v duchu tohoto varování jsem se právě zaregistroval na 3. dávku :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se nám ta společnost už dost rozděluje a někdy i tvrdě. A to i zde. Já bych to očkován/neočkován dal přímo pod avatar. Budete hned vědět ke kterému táboru debatující patří a ušetříte klávesnice a spoustu virtuálního prostoru. 🙂

Mám kamaráda obchoďáka, který po příjezdu k zákazníkovi musí velmi opatrně našlapovat, než zjistí ke kterému táboru dotyčný patří a pak může náležitě přitakávat. Jinak by neprodal, nedej Bože, aby zákazník zjistil, že nepatří k němu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted byl v Tv MUDr. B. Svoboda (ten gynekolog z ODS). Rikal, ze nemuzou ockovat 5 % lidi kvuli kontraindikaci a 5 % jsou rodili antiwaxeri, ktere nelze nijak premluvit. Tj. ze by se melo cilit ma 90% proockovanost a ze to neni kvuli spatne kampani. Bohuzel nejruznejsi lhani, manipulace a kybersikana hodne lidi z principu zabejčí na ockovani nejit. Nevim, jestli nova vlada v cele mj. se Svobodou zvladne nejak extra vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@odjinudTo je zase slovní balast. Píšeš:  Nevim, jestli nova vlada v cele mj. se Svobodou zvladne nejak extra vic...

V čele vlády stojí předseda vlády. Svoboda není nominován. Vládu dále tvoří ministři. Ani zde Svobodovo jméno není. Tak jaká vláda v čele se Svobodou???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysleno takto: Svoboda je poslanec za ODS, ODS je vudci stranou v nove vlade, on je lekar, je medialne znamy, rekl bych, ze spis pozitivne, tak pocitam, ze ho bude vlada nejak v tomto vyuzivat. Ze bude ministrem nepocitam, i kdyz kdo vi... muzou ho ale dat jako vudci tvar nejake kampane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...