Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Asi hodně záleží na očekávání, které měl od očkování ten či onen vykladač tabulek. Pro někoho to může být zklamání (asi Jarett), jiný to bere jako úspěch, vzhledem k nezměněné receptuře a množství nových mutací (já). Úhel pohledu prostě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeho interpretace nebyla dostatečně fundovaná. Každopádně data vyznívají pozitivně pro očkování a lidé co jsou očkování a zároveň to svinstvo prodělali by si zdánlivě mohli mnout ruce (můj případ). Každopádně jsem od očkování čekal možná maličko lepší efekt, než je jak se zdá smutná realita. Zajímalo by mě jak dlouho se tohle ještě s námi potáhne, na začátku zaznívaly názory že po dvou třech letech to vše přirozeně zmizí.


Po dvou po trech letech prirozene odeznela napr.spanelska chripka.. ale je trochu otázkou, co z toho udela plosne ockovani, ktere tehdy nebylo.. a ktere vlastne tlaci virus do kouta, tedy do mutaci.. tim se vlastne zas brani virus.. zajmem viru vlastne neni zabit nositele, ale silne se rozmnozit a pak po dosazeni cile vetsinou slábne.. ale pokud se nema jak mnozit, tak mutuje.. a jestli kazda silnejsi mutace pak bude mit svoje 2-3 roky.. :-(

Jen pro jistotu, tim nechci rict, ze se nema ockovat, sam jsem ockovanej.. ale uz jsem videl clanky, ze to mozna melo zustat jen v kategorii 50+

.. ale nevim a neumim posoudit, co je úplně nejlepsi..


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, petr_cha napsal:

 


Po dvou po trech letech prirozene odeznela napr.spanelska chripka.. ale je trochu otázkou, co z toho udela plosne ockovani, ktere tehdy nebylo.. a ktere vlastne tlaci virus do kouta, tedy do mutaci.. tim se vlastne zas brani virus.. zajmem viru vlastne neni zabit nositele, ale silne se rozmnozit a pak po dosazeni cile vetsinou slábne.. ale pokud se nema jak mnozit, tak mutuje.. a jestli kazda silnejsi mutace pak bude mit svoje 2-3 roky.. 😞

Jen pro jistotu, tim nechci rict, ze se nema ockovat, sam jsem ockovanej.. ale uz jsem videl clanky, ze to mozna melo zustat jen v kategorii 50+

.. ale nevim a neumim posoudit, co je úplně nejlepsi..

 

 

S těmi mutacemi je to teda trošku jinak https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyviji-ockovani-tlak-na-nove-varianty-viru-pochopte-jak-funguje-mutovani-169990

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za odkaz!

....Očkování snižuje počet nakažených, a omezuje tak počet mutací a šanci vzniku nových úspěšných variant viru....

Ja uz nedohledam jeden konkretni odkaz, ze ktereho jsem ziskal trochu jiny dojem.. spise vice rozhovoru.. ze mutace maji za ukol se vyhnout stavajicim protilatkam, ze to je prave evolucni vyhoda viru... a ze pod tlakem hrozi silnejsi mutace namisto zeslabnuti...ale beru tedy za sve, cim mensi hriste, tim mene mutaci.. kez by to tak bylo a ockovani je pak jasná vec...







Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Decabal: treba tady byl kousek..a podobnych vet jsem cetl vice..

...tak bude na virus vyvinutý velký selekční tlak. A ten virus nebo kmeny toho viru, které mají odolnost proti tomuhle selekčnímu tlaku, se budou množit rychleji. A my začneme pozorovat nárůst mutací, které vlastně způsobují rezistenci...

https://www.google.com/amp/s/www.seznamzpravy.cz/clanek/nakupni-centra-a-open-space-jsou-pro-koronavir-uzasny-inkubator-rika-virolog-103378%3famp=1

Ale nakonec se to asi uplne netluce.. posledni citace:

..s postupujícím proočkováváním populace bude na virus vyvíjen silný selekční tlak, který bude dávat velkou výhodu mutacím schopným se s očkováním nějakým způsobem vypořádat. S přibývajícím počtem naočkovaných osob bude ale také ubývat nakažených lidí, kteří z hlediska viru fungují jako ideální pokusné zkumavky, ve kterých mohou noví odolní mutanti vznikat...

https://cinez.czu.cz/cs/r-16728-aktuality-cinez/koronaviru-drive-nebo-pozdeji-dojde-dech-a-zvitezime-rika-vi.html


Proste i na mensim hristi muze vyskocit peknej poslední hajzlik.. :-)


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znáte ten vtip o Sloníkovi ?

mě to tak trochu připomíná situaci jaká tady je, naprosto se vytratila vědecká diskuze a je to třeba prodat za každou cenu…

například https://els-jbs-prod-cdn.jbs.elsevierhealth.com/pb-assets/Lancet/pdfs/s1473309921006484-1635425926927.pdf

Vyplývá, že na samotnou nákazu/přenos nemá vliv očkování- maximálně na délku vylučování viru . Tak je možná fajn se před návštěvou seniora ujistit o bezinfekčnosti , než mu dáme Tečku.

Upraveno uživatelem jrov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petr_cha Proporce? Buď tam šikmookým cifršpionům chybí nějaká kategorie a nebo já neumím počítat, ale součet hodnot z těch jejich fatálních bargrafů mi nedává ani 50% :grrr:

Sorry za školometské rejpání, nagenerovat nějakou barevnou kravinu do Excelu/powerpointu/webu dnes zvládne každý retard, akorát by u toho neškodilo aspoň občas použít mozek.
Pro inženýrské grafiky neznalé: Bargraf je určen pro znázornění poměrných veličin, které (bez ohledu na zobrazený rozsah) dávají 100% - cokoliv jiného je jen poměřování pindíků :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Radek124 napsal:

@petr_cha Proporce? Buď tam šikmookým cifršpionům chybí nějaká kategorie a nebo já neumím počítat, ale součet hodnot z těch jejich fatálních bargrafů mi nedává ani 50% :grrr:

Sorry za školometské rejpání, nagenerovat nějakou barevnou kravinu do Excelu/powerpointu/webu dnes zvládne každý retard, akorát by u toho neškodilo aspoň občas použít mozek.
Pro inženýrské grafiky neznalé: Bargraf je určen pro znázornění poměrných veličin, které (bez ohledu na zobrazený rozsah) dávají 100% - cokoliv jiného je jen poměřování pindíků :thumbsdown_anim:

Je to správně, protože 100% jsou všichni zemřelí napříč celým věkovým spektrem... 

EDIT: Máš pravdu, i tak nedá součet 100%...

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2021 v 18:53, ragu napsal:

Zdá se mi to nebo tady zmizely nějaký příspěvky?

Nezdá. Uživatel @arlin psal totální píčoviny. Někdo se mu snažil rozumně oponovat. Opravdu už nemám náladu a sílu bojovat s pseudovědci. Smazáno a hotovo. Šlo o 2 příspěvky od arlina a jeden od někoho jiného, víc na mobilu hledat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Bert napsal:

Nezdá. Uživatel @arlin psal totální píčoviny. Někdo se mu snažil rozumně oponovat. Opravdu už nemám náladu a sílu bojovat s pseudovědci. Smazáno a hotovo. Šlo o 2 příspěvky od arlina a jeden od někoho jiného, víc na mobilu hledat nebudu.

Promiň admine, nevím co bylo v těch příspěvcích, ale právo psát do tohoto fóra podléhá nějaké vědecké komisi nebo co? Snad každý má právo si udělat názor na pisatele na základě jeho příspěvků.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...