Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Zajímavá zkušenost. Včera jsem byl s kamarádem v hospodě v Kladně. Klasická čtyřka, kde se pravidla nic moc neřeší. Sedíme s kamarádem, kecáme o práci, manželkách, sexu, o očkování ... prostě klasické chlapské řeči v hospodě. Když se bavíme o očkování, tak si k nám přisedli místní štamgasti a zapojili se do diskuse. A protože jsme se s kamarádem o očkování a covidu bavili věcně, tak i diskuse se štamgasty o očkování byla fajn.

Je zajímavé, že na ně nejvíce zapůsobilo moje líčení post-covid únavy a schopnost starat se o rodinu a práci, moje líčení covidu, kdy jsme sice měli "mírný" průběh, ale měli jsme problém se postarat o děti a celá problematika zaplnění nemocnic a dopadů na ostatní covidem nespotižené pacienty. 

Když to trochu přeženu - kdybych u sebe měl stříkačky a dali jsme ještě jednu rundu, tak by se snad dali naočkovat. Fakt byli nadšeni, že se o tomto tématu s nimi někdo bavil věcně a realisticky a snažil se jim vysvětlit, jak je covid i očkování může ovlivnit a co zase očkování nevyřeší.. 

Je vidět, že stát neumí s určitými skupinami vůbec pracovat. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Americkej napsal:

Protože stát umí jen násilný metody. A každá akce vyvolá reakci.

Souhlas. Další zajímavé zjištění - část z nich se nechce nechat očkovat, protože do nich rodina hustí nesmyslné argumenty typu - musíš se naočkovat, aby jsi nenakazil babičku...Očkování asi snižuje množství vyloučeného viru, ale pořád můžeš někoho nakazit... a oni to vědí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Americkej napsal:

Protože stát umí jen násilný metody. A každá akce vyvolá reakci.

Ak myslíš štát všeobecne, tak nesúhlasím. Komunikácia a osveta trebárs na takom Islande bola (je?) dokonalá. Hlavný hygienik v telke aj novinách každý deň od prvého dňa, racionálne vysvetľovanie každého kroku vládou, políciou aj hygienikom... A hlavne na rovinu od začiatku priznával, že ten vírus poriadne nepoznajú a učia sa za pochodu, takže niektoré kroky (napríklad umývanie rúk) sa nakoniec môžu ukázať popri inom ako zbytočné.

Nie že by sa nerobili chyby, ale človek potom tak nejako chápe, že to sa občas stane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, wawrik napsal:

Ak myslíš štát všeobecne, tak nesúhlasím. Komunikácia a osveta trebárs na takom Islande bola (je?) dokonalá. Hlavný hygienik v telke aj novinách každý deň od prvého dňa, racionálne vysvetľovanie každého kroku vládou, políciou aj hygienikom... A hlavne na rovinu od začiatku priznával, že ten vírus poriadne nepoznajú a učia sa za pochodu, takže niektoré kroky (napríklad umývanie rúk) sa nakoniec môžu ukázať popri inom ako zbytočné.

Nie že by sa nerobili chyby, ale človek potom tak nejako chápe, že to sa občas stane.

Tak by se mi to také líbilo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, safi napsal:

Zajímavá zkušenost. Včera jsem byl s kamarádem v hospodě v Kladně. Klasická čtyřka, kde se pravidla nic moc neřeší. Sedíme s kamarádem, kecáme o práci, manželkách, sexu, o očkování ... prostě klasické chlapské řeči v hospodě. Když se bavíme o očkování, tak si k nám přisedli místní štamgasti a zapojili se do diskuse. A protože jsme se s kamarádem o očkování a covidu bavili věcně, tak i diskuse se štamgasty o očkování byla fajn.

Je zajímavé, že na ně nejvíce zapůsobilo moje líčení post-covid únavy a schopnost starat se o rodinu a práci, moje líčení covidu, kdy jsme sice měli "mírný" průběh, ale měli jsme problém se postarat o děti a celá problematika zaplnění nemocnic a dopadů na ostatní covidem nespotižené pacienty. 

Když to trochu přeženu - kdybych u sebe měl stříkačky a dali jsme ještě jednu rundu, tak by se snad dali naočkovat. Fakt byli nadšeni, že se o tomto tématu s nimi někdo bavil věcně a realisticky a snažil se jim vysvětlit, jak je covid i očkování může ovlivnit a co zase očkování nevyřeší.. 

Je vidět, že stát neumí s určitými skupinami vůbec pracovat. 

👍 respekt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Souhlas. Další zajímavé zjištění - část z nich se nechce nechat očkovat, protože do nich rodina hustí nesmyslné argumenty typu - musíš se naočkovat, aby jsi nenakazil babičku...Očkování asi snižuje množství vyloučeného viru, ale pořád můžeš někoho nakazit... a oni to vědí..

No a u nás máme 26letého frajera, který leží na JIPce, už ho 2x nahozovali, a pravděpodobně brzo půjde na ventilaci

Byl celiakem, mohl očkovat hned na začátku, měl rezervaci všechno, ale "nepostihuje to mladí" a "přemyšlej, proč ti to stát nutí" okolí ho rozmluvil. Jeho bratr též měl teď COVID, sice mírný průběh, 3 týdny doma, a teď je nepoužitelný protože jak padne 11tá tak už nezvedne ruku z únavy.

 

Frajera, co učím angličtinu, má kolegu, 55 let, už týden na ventilaci, pravděpodobně to nedá. Všichni ho přesvědčili k očkování, ale samozřejmě "nenechám si nařídit nic od státu". Makáš jako debil 35 let a ani dožiješ tu chvilku, když můžeš odpočinout a mít čas pro sebe.

 

Super příběhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenžě těm příběhům se začíná věřit až ve chvíli, kdy je lidi slyšej od někoho ve svém okolí a hlavně mimo TV/rádio/novinky cz, atp.... Znám X lidí, co se nechtěj nechat očkovat TAKÉ kvůli tomu, že je do toho vláda poměrně intenzivně tlačí. Páč v tý televizi přece řeknou cokoli aby udali ty vakcíny než jim projdou expirací.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Foundryman napsal:

Já mám hlavně dojem, že nikdo nic neví. Když se mrknu na data např. z Rakouska, Bulharska, Rumunska, UK, Izraele, skoro bych myslel, že očkování viru prospívá.

A není to spíše v důsledku toho, že jako očkovaní máme většinu opatření na háku? Vidím to ve všech 3 firmách, kam chodím, všude. 

Na druhou stranu - je potřeba si férově přiznat, že s virem nemáme moc dlouhou zkušenost. Myslím, že za dva roky naše porozumění sezenosti, délky a míry ochrany z důvodu očkování v jednotlivých skupinách, atd.. bude na mnohem lepší úrovni.  Už jen proto, že každý rok v COVID historii převládala jiná mutace. 

Zajímavost (SZÚ) "Téměř čtvrtinu reinfekcí se symptomy přitom ústav zaznamenal jen v průběhu uplynulého října.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-opakovane-nakazeni-testovani-statni-zdravotnicky-ustav.A211112_131157_domaci_misl

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, safi napsal:

A není to spíše v důsledku toho, že jako očkovaní máme většinu opatření na háku? Vidím to ve všech 3 firmách, kam chodím, všude. 

Na druhou stranu - je potřeba si férově přiznat, že s virem nemáme moc dlouhou zkušenost. Myslím, že za dva roky naše porozumění sezenosti, délky a míry ochrany z důvodu očkování v jednotlivých skupinách, atd.. bude na mnohem lepší úrovni.  Už jen proto, že každý rok v COVID historii převládala jiná mutace. 

Zajímavost (SZÚ) "Téměř čtvrtinu reinfekcí se symptomy přitom ústav zaznamenal jen v průběhu uplynulého října.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-opakovane-nakazeni-testovani-statni-zdravotnicky-ustav.A211112_131157_domaci_misl

No vždyť to říkám, slovutní experti, kteří chrlí nařízení, evidentně jen velice mlhavě tuší, která bije. Z odkazovaných grafů je klidně možno vyčíst důkaz o přímé úměře mezi proočkovaností a šířením viru 🙂

Chlíbek na jaře prohlašoval, že vakcína na 100% pandemii zastaví...

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, ensi napsal:

Ja bych asi potreboval vysvetlit ty grafy, podle mojeho chapani je z nich zrejme, ze s ockovanim se snizuje umrtnost. Od prvniho kopce bez ockovani umrtnost evidentne klesa, a ockovani tedy funguje.

image.thumb.png.d79a5cab06da128b8322f83aefbb65b4.png

Mrkni na grafy států, které jsem jmenoval - se stoupající proočkovaností stoupá i počet nakažených 🙂 

Jsem ale dalek toho, abych z těch čísel něco vyvozoval, chtěl jsem jen ilustrovat, že korelaci mezi proočkovaností a poklesem nákazy lze najít jen velice obtížně. No a když k tomu přidám ještě tento rozhovor: https://www.zzmv.cz/aktuality/737-vakcina-astrazeneca-je-100-ucinna-proti-tezkemu-prubehu-covid-19 , tak je jasné, že vlády provádějí drakonická opatření metodou pokusu a omylu. Což nás všechny přichází sakra draho.

Tady je třeba Rumunsko - s růstem očkování roste úmrtnost...

image.thumb.png.3bcd2e690f10adebf17051a5f0e548e3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Foundryman napsal:

Mrkni na grafy států, které jsem jmenoval - se stoupající proočkovaností stoupá i počet nakažených 🙂 

Jsem ale dalek toho, abych z těch čísel něco vyvozoval, chtěl jsem jen ilustrovat, že korelaci mezi proočkovaností a poklesem nákazy lze najít jen velice obtížně. No a když k tomu přidám ještě tento rozhovor: https://www.zzmv.cz/aktuality/737-vakcina-astrazeneca-je-100-ucinna-proti-tezkemu-prubehu-covid-19 , tak je jasné, že vlády provádějí drakonická opatření metodou pokusu a omylu. Což nás všechny přichází sakra draho.

Tady je třeba Rumunsko - s růstem očkování roste úmrtnost...

image.thumb.png.3bcd2e690f10adebf17051a5f0e548e3.png

Jasně, chápu jak to myslíš, jen tu korelaci bych viděl spíš opačným směrem: čím více nakažených a mrtvých, tím větší je ochota lidí jít se očkovat, ať už kvůli nějakým opatřením nebo vnímání zvýšeného rizika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...