Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Před hodinou, seaman napsal:

Vecne zhodnotene, ziadna konspiracia
 

Tak jak to shrnul imunolog Karel Drbal, tak by to mohl pochopit a přijmout každý (od antivaxera počínaje, po hysterického propagátora očkování konče) - "očkování obecně zachránilo ve světě desítky milionů životů. Je potřeba si uvědomit, že očkování na covid-19 neudělá tečku za touto situací a musíme se s tím naučit žít".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My sa hlavne bohuzial budeme musiet naucit zit so zmenami v zivote, ktore pripravia vlady necakane a z hodiny na hodinu... viz Holandsko, 85% naockovanych a aj tak im (vsetkym, ockovanym, neockovanym, prekonany covid) zasekli vecerny zivot, plus zakaz na sportove akcie. O tom, co predvadza Rakusko je skoda hovorit. Doteraz som sa nikde nedocital, co maju robit po 3.1.2022 NEobcania Rakuska naockovani Janssenom. Dnes tak, zajtra uplne inak :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, seaman napsal:

Ja suhlasim, len tu sa uz pomaly blokuju ludia, ktori sa vyjadria proti ockovaniu 😉

Seamane, pro jistotu Ti připomenu, jak jsem myšlenku 26.10. formuloval, na Chronomagu napsal, a do dnešního dne neodvolal: Přátelé, se zvýšenou pozorností jsem několik dní sledoval Vaši debatu v tomto vlákně. Situace venku i zde, ve virtuálním prostoru, se stává závažnou. Vzhledem k tomu, že ani já nechci zůstat pozadu, dovolím si vydat následující varování: popírání potřebnosti očkování způsobuje dlouhodobou nepřítomnost na Chronomagu.

Takže nechápu, proč píšeš, že se lidé blokují POMALY ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, geometr napsal:

Mně jenom vrtá hlavou jedna věc, proč, když jsem od začátku covidu slyšel už tolik chytrých hlav, jako je pan Drbal a to myslím naprosto bez ironie, jsme pořád tam, kde jsme.

Protože odjakživa paltí to, co nám už před mnoha a mnoha lety říkal profesor sociologie na vysoký: Moc a tedy i vliv nezískávají ti nejlepší z nás, nýbrž ti nejaktivnější. Takže proto... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, geometr napsal:

Mně jenom vrtá hlavou jedna věc, proč, když jsem od začátku covidu slyšel už tolik chytrých hlav, jako je pan Drbal a to myslím naprosto bez ironie, jsme pořád tam, kde jsme.

Už se to pomalu mění. V předvánočním čase mohou lidé konečně dostat PCR test zdarma, jak navrhl pan Maďar.....hezký dárek, ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holandsko je krásný případ toho, že Covid 19 si bude dělat co chce. Z dat mrtvých před očkováním (a náš stát vlivem vysoké míry obezity, cukrovky , apod má širokou základnu pro statistiku) je naprosto jasné, že nemoc je primárně problém lidí 65+. Očkování jim přináší jistou šanci a docela velkou , byť v čase klesající , že přežijí - čest výjimkám kteří mají biologický věk 60tníků.

Původní premisa, že 2 dávkami vznikne kolektivní imunita je nyní nejspíše nereálná. Těch případů kdy virus šíří očkovaní je jen v mém okolí dostatečný (počítám že asi nejsem jediný), je to i předmětem studií.

Holandsko (cca 17,7mil) ukazuje že segregace lidí na základě vakcinace nemá smysl, vzhledem k tomu, že má 85% dospělé populace naočkováno a aktuálně přes 13000 případů (33 mrtvých) a jsou na vzestupu.

Belgie(11,5mil) přes 20000 tisíc případů a 60 mrtvých (naočkováno 74,5% celkové populace)

Tak potom není lepší testovat, než se ohánět certifikáty a nechat ten covid lítat bez dozoru(v dobré víře) a kosit seniory ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Bert napsal:

Jestli ono by nebylo nejlepší očkovat, testovat (samozřejmě i očkované), a nechovat se jako píča .... Podle mne by to mohlo zabrat 🙂

Souhlas, akorát když např. hospodskej se cítí na place pár dní blbě, asi nachlazení, pošle mladší záskok a jen protože je mu blbě se pak otestuje (očkovaný) , ale nemusel by - zjistí že ho má a stejně tak ten záskok (rodina) - trasovat to nejde a kolik toho poslali dále je otázka…

s tím chováním se jako píča, asi by to chtělo trochu nasměrovat od státu - možná testy na pracovišti? Trocha osvěty, že když je mi blbě tak to může být i covid , taková přátelštější verze té nové kampaně? No a primárně  samozřejmě doočkovat 3. dávky a 65+ . A doufat 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebylo by lepší prostě léčit nemocné a ostatní nechat přírodě? Všelijakých breberek si s  sebou každý z nás tahá mraky a nikomu to nijak zvlášť žíly netrhá, dokud se to nějak nepříjemně neprojeví. Pak nastupuje medicína.

Po 2 letech všech možných i nemožných opatření  jsme na tom v podstatě furt stejně a jako bonus máme dluhy a nabourané hospodářství. Tím nemyslím jen ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Bert napsal:

Jestli ono by nebylo nejlepší očkovat, testovat (samozřejmě i očkované), a nechovat se jako píča .... Podle mne by to mohlo zabrat 🙂

Kámo ty tři věci si shrnul hezky, ale to se bojím, že by lidé , kteří měli a mají moc museli začít jednat racionálně  a nikoliv politicky. A potom vy se do toho přemýšlení musel zahrnout i ten zbytek populace a přestat dělat kašpary!

 

Zarytí odpůrci by potom nemohli volit ty Volné a lehce či více náckovské strany a ty hlasy by jim chyběli

Ti očkovaní by byli ze své vakcíny na pochybách, kdyby se i oni museli testovat, a při volbách by to dali najevo

No a ti neočkovaní, již rozhodnutí se již nechat píchnout by byli se svými pochybami znovu na startu

No a ti co nechtějí ?Ti by na tom vlastně byli stejně

 

Jedinej , kdo si teď připadá jak pí.. jsem já. V únoru sem měl Covid, mám ukončené očkování asi pět měsíců, nosím respirátor a v pátek po cestě vlakem do Ostravy, tedy hlavně z Ostravy nás měla tu ochranu dýchacících cest tak 1/3.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty woe, jak to čtu tady, tak platí víc a víc Stalinův citát:

"Smrt jednoho muže je tragédie, smrt milionu je jen pouhá statistika"

 

Ve vlákně "Co mě právě naštvalo?" si každej brečí a RIPuje, když to někdo zařve, ale 30t spoluobčanů umře v podstatě na udušení a všichni si stěžují na to, jak nemohou dýchat pod kouskem textilie.

Někdy je žít v totalitním řežimu jednodušší a příjemnější než žít ve "svobodné státě"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...