Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

S odstupem času se ukáže čím to bylo. Dá se něco vysledovat z historie. V roce 1347 se Mor(Černá smrt mimochodem taky z Číny) zázračně zastavil někde u našich hranic. Na náhody nevěřím a Italů potažmo i Španělů je mi líto a určitě bude problém někde v jejich genetice. https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cern%C3%A1_smrt

 

Dovolím si citova že i mě to napadlo,  a několikrát jsem napříč diskusema na to poukazoval..  České kotlině se tyto hnusy historicky vyhýbají.  Tři věci.  Hory... ok to už není tak pravda,  Genom.  to možná spíš a to třetí je českej fištrón.  Chlapci.  Jsem patriot až do roztrhání péra,   ale?: 

I když nadáváme,  nemáme se rádi atd.  ten potenciál  tu prostě je.  Kdos řekl.  Byli jsme před rakouskem,  budem i po něm.  Ausgerechnet si nevzpomenu.  To dáme.  Jak  ten virus,  tak to po něm.  Jak říká klasik,  náš lid je dobrý,  ale odbojný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo  chlast slast.  Co na srdci to na ...

Má velká omluva že jsem se nechal unést. 

Ale stejně to dáme...  Páč budem muset:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvladli to Japonci, Taiwanci, zvladneme to i my, i kdyz v tom zacatku to sakra drhlo, ale nebudu sem politiku znovu tahat.. Navic jsme v Cesku a tady je zdravotnictvi opravdu na vyborne urovni.. Mozna nekteri budou remcat, ale ten standart, ktery mame u nas nastaven, je pro mnohe krajiny z rise snu..  Verim nasim lekarum a sestram  :flex:  :notworthy:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, že mě začnete hned lynčovat, to není můj názor, ale můj dotaz : přečetl jsem toho o koronaviru kvanta, a nějak mi chybí odpověď na zásadní dotaz (a myslím, že to bude zajímat většinu, kromě těch nejchytřejších co ví vždy úplně všechno nejlíp, samozřejmě), a sice : čeho PŘESNĚ se na tom viru tak bojíme?

Boja sa hlavne tí čo riadia naše krajiny že keby ochorelo viac ludi naraz tak by ti ľudia zistili ze zdravotníctvo by totálne skolaboval. Zistilo by sa ze v štátnych nemocniciach nic nie je. Súkromné jakš tak, ale štátne úplne rozkradnute co sa týka kapacít a zásob..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Felcaru je tady mezi nami par. Vzdycky jsem lekarsky stav povazoval za normalni lidi ne nadlidi, vim, ze mezi nimi jsou esa ale i uplny kikoti, ale furt toho vedi o medicine mockrat vic nez jakykoli pouceny laik. Nekde jsem cetl, zejen jedina skupina laiku miva vedomosti sestudovane, ze jsou doktorum v diskuzi partnery - rodice onkologicky nemocnych deti. Jinak asi se budu dsl drzet toho, ze kdyz doktori zaveli a nejde o malichernost, jdu jim se svymi nazory stranou a poslusne nasloucham

Problem je v tom, ze skutecnych odborniku-lekaru na infekcni epidemie je v CR ze bys je spocital na prstu jedne ruky. Vesmes vsichni jsou z infekce Bulovky. To jsou lidi kteri jezdi po svete a vidi jak ty ruzne infekce probihaji, jak se resi, jak branit sireni, atd. Me vzdycky hrozne mrzi, kdyz se k tomu vyjadruji lekari kteri o to vedi uplne prd, treba profesor Pirk a dalsi. Opravdu spickova vec je ten COVID manual od buloveckych profesoru Machaly a Benese, ostatni lekare - vcetne Prymuly, bych bral s velkou rezervou. Ale ono to asi plati ve vsem - urcite vzdelani neni zarukou 100% validity podavanych informaci - to je vzdy az uzka specializace. Podivej treba ten prymula - ten je 13 let mimo obor kdy dela manazerske funkce - a za tu dobu se vse strasne pohnulo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že ještě než to u nás vypuklo na plno,podařilo se mi sehnat tyto respirátory.Stály mně kolem 700kč.Koupil jsem jich 20ks pro celou rodinu.Brácha má rakovinu plic tak i kvůli němu.Zajímavé je to, že jsem tyhle respirátory nikde neviděl,za celou dobu co jsem jezdil a ještě různě sháněl.I na lidech.Byl jich v té firmě celý kamion,dle tel rozhovoru.Ale během jednoho dne byly pryč.Někdo prostě ten kamion, koupil a nebyly to koncový zákazníci jako já.Dneska mněl ten samý někdo vedle Bureše, když vítal na letišti ten čínskej "veledar"!Je to divný.Jinak prý se ten respirator dá opakovaně po nástřiku desinfekce použít proto byl asi i dražší..

 

Respirátor BOGEN FFP3totalprotect.cz

Tyhle respiratory pochazi z nejake starsi zasoby od vojaku. Meli jsme jich asi 5 baleni v nemocnici, v dobe kdy se jeste vojaci byli ochotni podelit. Jsou nejlepsi jake jsme meli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, tak nám to lyžaři přivezli z Itálie a dneska to začnou z měst exportovat na venkov. To se máme.

 

A k tomu dalšímu mě napadá moje oblíbené, když si představím, jakej já jsem inženýr, tak se skoro bojím jít k doktorovi. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je v tom, ze skutecnych odborniku-lekaru na infekcni epidemie je v CR ze bys je spocital na prstu jedne ruky. Vesmes vsichni jsou z infekce Bulovky. To jsou lidi kteri jezdi po svete a vidi jak ty ruzne infekce probihaji, jak se resi, jak branit sireni, atd. Me vzdycky hrozne mrzi, kdyz se k tomu vyjadruji lekari kteri o to vedi uplne prd, treba profesor Pirk a dalsi. Opravdu spickova vec je ten COVID manual od buloveckych profesoru Machaly a Benese, ostatni lekare - vcetne Prymuly, bych bral s velkou rezervou. Ale ono to asi plati ve vsem - urcite vzdelani neni zarukou 100% validity podavanych informaci - to je vzdy az uzka specializace. Podivej treba ten prymula - ten je 13 let mimo obor kdy dela manazerske funkce - a za tu dobu se vse strasne pohnulo.

mně by zajímalo jestli, když je podle prof. Pirka nakažení vlastně dobře, tak jestli se dobrovolně úmyslně nechal nakazit? nebo proč s tím váhá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že ještě než to u nás vypuklo na plno,podařilo se mi sehnat tyto respirátory.Stály mně kolem 700kč.Koupil jsem jich 20ks pro celou rodinu.Brácha má rakovinu plic tak i kvůli němu.Zajímavé je to, že jsem tyhle respirátory nikde neviděl,za celou dobu co jsem jezdil a ještě různě sháněl.I na lidech.Byl jich v té firmě celý kamion,dle tel rozhovoru.Ale během jednoho dne byly pryč.Někdo prostě ten kamion, koupil a nebyly to koncový zákazníci jako já.Dneska mněl ten samý někdo vedle Bureše, když vítal na letišti ten čínskej "veledar"!Je to divný.Jinak prý se ten respirator dá opakovaně po nástřiku desinfekce použít proto byl asi i dražší..

 

Respirátor BOGEN FFP3totalprotect.cz

 

My jsme během týdne ve firmě sháněli respirátory pro zaměstnance. Jeden z našich dodavatelů ochranných pracovních pomůcek nám řekl, že FFP3 (nevim, jeslti zrovna tyhle) má skladem asi 10 tis. ks už delší čas, ale prodat je nemůže nikomu. Jsou rezervovaný jedním ministerstvem. Rád bych si myslel, že jsou určené pro zdravotníky, ale nějak o tom pochybuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten Prymula musí být hodně dlouho mimo praxi, když ho tak vidím na těch papalášských exhibicích, vypadá to, že tu roušku v životě neměl na ksichtu. Furt mu to padá, furt si to rovná a osahává.

Proč si to nenajdeš?

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Roman_Prymula

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo už tady dával odkaz do jiného fóra, kde člověk denně popisuje svou nákazu. Předevčírem s ním byl i rozhovor v rádiu. Tak kdo má cca 1,5hčas a zájem:

Fórum (ideálně ctrl+f a hledat Bathed; je tam spousty nesmyslů okolo): https://www.bike-forum.cz/forum/muj-koronavirus

Rádio (cca od 11min): https://hearthis.at/slobodnyvysielac/trikolora-34-2020-03-19/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera odpoledne v Chuchli na Strakonické ven z Prahy neustávající šňůra aut. Takže jestli to v jižních Čechách zatím moc nebylo tak už je :(

 

A jinak po 5ti dnech jdu nakoupit, na chvíli zaparkuju u Billy a když se vrátím tak auto z boku totálně očesany, dveře, bok, celej nárazník. Nikdo nic neviděl, kamery tam nejsou. Se na to fakt vyseru. Policii jsem v téhle situaci ani nevolal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera odpoledne v Chuchli na Strakonické ven z Prahy neustávající šňůra aut. Takže jestli to v jižních Čechách zatím moc nebylo tak už je :(

 

A jinak po 5ti dnech jdu nakoupit, na chvíli zaparkuju u Billy a když se vrátím tak auto z boku totálně očesany, dveře, bok, celej nárazník. Nikdo nic neviděl, kamery tam nejsou. Se na to fakt vyseru. Policii jsem v téhle situaci ani nevolal.

No to nene.. To je jedna z mejch nočních můr. Vždycky pečlivě přemýšlím, kde je nejmenší riziko, zaparkuju vzadu, kde je místo široko daleko. A v 90% se vrátím k autu a z jedné strany stojí rezavá dodávka a z druhé Felicie na šikmo a já lezu do auta jak do tanku. Podle mě je to nějaký prokletí, protože na náhodu je to až příliš často. Tak hodně štěstí s pojišťovnama a servisama v téhle době. Někde jsem četl, že některé pojišťovny mají ve všeobecných podmínkách, že v době vyjímečného stavu neplní. Doufám, že to byl hoax..zatím jsem neměl odvahu to ověřovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono ta ekonomika je přinutí. Já to odhaduji max na konec Dubna. Otázkou je co dál. Těch variant je několik, ta epidemie pojede nějak dál a opatření se stejně budou muset snížit.

 

Díky Vojto za tvé věcné příspěvky.

Větší obavy mám z toho, co to (z)působí v ekonomice, než z viru samotného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, taky se snažím parkovat mimo. Ale mám pocit že právě když to dáš mimo auta tak to ostatní přitahuje jak magnet.

 

Jinak je to 8 let starej superb, takže se z toho nehroutim, ale sere mě to i tak, jednak z principu + ten vopruz okolo s opravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...