Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Bobisek napsal:

Ty vole četl jsi si to vůbec - jsou to informace z června 2020 a říká se v nich, že mononukleální látky mohou být užitečné, ale že o tom vlastně nic neví...

Ale i když se přesuneme do dnešních dnů - ta vláda je fakt hrozně hloupá! Proč se pokouší lidem proti nemoci nutit funkční preventivní látku v dávce nula nula nic za 500 Kč, když si mohou lidé po onemocnění v nemocnici nechat dát kapačkou ve ve podstatě tu samou látku ve stokrát vyšší koncentraci za 40.000 Kč? ALE VŠICHNI SE BUDOU ZODPOVÝDAT V HAGUE, PODEPIŠTE SE NA ŽALOBU!

Když se ukáže, že po 3. dávce téhle levné funkční ochrany do třech měsíců i méně budou tihle lidé zase na nějakých 35-40%, končí celá sranda. Pak už nebude možné očkovat hlava nehlava ve stylu kdo přijde, hlavně když čísla očko rostou. Všechny rizikovky načasovat tak, aby max ochrana byla v době podzim-zima-jaro (nejkritičtější období). To bude muset být úkolem praktiků, kteří své pacienty znají. A bude jedno, zda to bude stávající verze vakcíny nebo nově modifikovaná. K tomu budou muset přiznat, že mladé generace bude potřeba na tento virus pomalu zvykat, budou se s nějakou jeho formou potýkat po zbytek života. Plánovat pro ně dlouholetou berličku   v podobě vakcíny nebude dobrá cesta. Bude to běh na hodně dlouhou trať. Pravdu měl ten švédský epidemiolog, kterému se střídavě v EU smáli a střídavě ho domácí proklínali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, bedan napsal:

Proboha, z jakého hoaxu to máš? To jako doktoři a sestry na jipkách, kterří nosí roušky roky v rámci své běžné pracovní doby, mají zničenou imunitu?

Zdravotnický personál - čím "špinavější prostředí", tím je imunita na jiném levelu. Ovšem i ta se časem vyčerpá. Pokud jde o srovnání rouška - respirátor, je v tom rozdíl. V respirátoru člověk nadýchá méně bordelu. Bohužel se zatím neví, co to udělá v dlouhodobějším horizontu. U roušek se nic moc nepozorovalo ať byly látkové či později ty moderní jednorázové. Každopádně propustily víc. Vhodná je tedy jakási rovnováha tak, aby imunitní systém dostával stimuly a současně mu bylo i trošku pomocí ochrany pomáháno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, arlin napsal:

Když se ukáže, že po 3. dávce téhle levné funkční ochrany do třech měsíců i méně budou tihle lidé zase na nějakých 35-40%, končí celá sranda. Pak už nebude možné očkovat hlava nehlava ve stylu kdo přijde, hlavně když čísla očko rostou. Všechny rizikovky načasovat tak, aby max ochrana byla v době podzim-zima-jaro (nejkritičtější období). To bude muset být úkolem praktiků, kteří své pacienty znají. A bude jedno, zda to bude stávající verze vakcíny nebo nově modifikovaná. K tomu budou muset přiznat, že mladé generace bude potřeba na tento virus pomalu zvykat, budou se s nějakou jeho formou potýkat po zbytek života. Plánovat pro ně dlouholetou berličku   v podobě vakcíny nebude dobrá cesta. Bude to běh na hodně dlouhou trať. Pravdu měl ten švédský epidemiolog, kterému se střídavě v EU smáli a střídavě ho domácí proklínali.

Já vůbec nechápu, co tím chceš sdělit.

1) Není pravdou, že současné vakcíny jsou na 30 % po třech měsících. Ano oslabují, ale nikoliv takto masivně, není vlastně ani jasné, zda pro nerizikové skupiny je třetí dávka vůbec užitečná. Zatím to vypadá, že třetí dávka posílí imunitu na dostatečný čas. Vakcína se bude jistě modifikovat. V neposlední řadě u řady vakcín je běžné, že se musí každý rok přeočkovat (viz chřipka), nejde o žádnou tragédii.

2) Pokud nepovažuješ "berličku" vakcínu za dobrou cestu, fajn, ale jaksi nevidím, že bys nabídl nějakou alternativu. "Zvykat si" či "potýkat se po zbytek života" není zrovna uchvacující strategie, oceňuji ale, že mluvíš pravdivě jen o "mladé generaci", s těmi staršími se zjevně už dále nepočítá 🙄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bobisek napsal:

Já vůbec nechápu, co tím chceš sdělit.

1) Není pravdou, že současné vakcíny jsou na 30 % po třech měsících. Ano oslabují, ale nikoliv takto masivně, není vlastně ani jasné, zda pro nerizikové skupiny je třetí dávka vůbec užitečná. Zatím to vypadá, že třetí dávka posílí imunitu na dostatečný čas. Vakcína se bude jistě modifikovat. V neposlední řadě u řady vakcín je běžné, že se musí každý rok přeočkovat (viz chřipka), nejde o žádnou tragédii.

2) Pokud nepovažuješ "berličku" vakcínu za dobrou cestu, fajn, ale jaksi nevidím, že bys nabídl nějakou alternativu. "Zvykat si" či "potýkat se po zbytek života" není zrovna uchvacující strategie, oceňuji ale, že mluvíš pravdivě jen o "mladé generaci", s těmi staršími se zjevně už dále nepočítá 🙄 

Proč by se nepočítalo se starší generací? Pro ně ty vakcíny musí být vzhledem už ke slabší imunitě právě priorita. A o tom musí rozhodovat praktici. Ne očkovací centrum, kde dotyčného vidí poprvé.

O těch 30% se přít nechci, s rostoucím věkem a stavem imunity to nebude moc podstřelená hodnota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, petr_cha napsal:

Ono u tech procent a vakcin by se melo rikat proti cemu (infekce vs tezky prubeh vs umrti)... a u jake vekove skupiny.. to jsou dost velke rozdily.. aby se srovnávalo srovnatelné..

Jistě, každopádně se hlavně budou pro ty "starší" muset co nej načasovat. Kdo je to ten "starší" ať zodpoví experti, kteří se dostanou k co nejpřesnějším datům. 70+ očkovaný druhou dávkou v dubnu bude mít dnes možná problém. Algoritmus jak postupovat by se měl optimalizovat a zpřehledňovat, ne ho komplikovat. Tímto bych všem přál co nejpevnější zdraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, mám asi mezery v základech formální logiky. Nejdříve o vakcínách řekneš, že jsou vlastně k ničemu, pak ale prohlásíš, že pro starší musí být priorita? A proč by se tedy neměla očkovat i mladší generace? Jsou snad pro ně nežádoucí účinky vyšší, než možné negativní dopady kvůli covidu? A neprospěla by vyšší proočkovanost všech těm, kteří se očkovat z různých důvodů nemohou (včetně starých)?

Vůbec nezpochybňuji, že by bylo lepší zajišťovat očkování skrze praktiky, ale to při těch číslech prostě nešlo zvládnout, zhroutila by se celá primární péče. Navíc se mi upřímně nezdá, že by (kromě alergií či jistých kontraindikací) zde byly nějaké očividné důvody, proč by se vhodnost očkování u dostupných vakcín měla přespříliš individualizovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Bobisek napsal:

Promiň, mám asi mezery v základech formální logiky. Nejdříve o vakcínách řekneš, že jsou vlastně k ničemu, pak ale prohlásíš, že pro starší musí být priorita? A proč by se tedy neměla očkovat i mladší generace? Jsou snad pro ně nežádoucí účinky vyšší, než možné negativní dopady kvůli covidu? A neprospěla by vyšší proočkovanost všech těm, kteří se očkovat z různých důvodů nemohou (včetně starých)?

Vůbec nezpochybňuji, že by bylo lepší zajišťovat očkování skrze praktiky, ale to při těch číslech prostě nešlo zvládnout, zhroutila by se celá primární péče. Navíc se mi upřímně nezdá, že by (kromě alergií či jistých kontraindikací) zde byly nějaké očividné důvody, proč by se vhodnost očkování u dostupných vakcín měla přespříliš individualizovat. 

Nikde nepíšu, že jsou vakcíny k ničemu. Jsou, jaké jsou. Zatím zkrátka neaktualizované a nějak funkční. Kdo chce z mladých se očkovat ať je naočkován. Nikomu v tom nemůže být bráněno. Ale získat odolnější mladou generaci vůči tomuto viru jistě není k zahození. Každopádně je tu 10 mio obyvatel v různé kondici a věku z nichž velká část potřebuje max. protilátek v nejkritičtějším období. To by znamenalo očkovat je někdy kolem září- října. V tu dobu očkovat 18náctileté apod. ať si mohou jít zachlastat se zeleným terčíkem v mobilu s kámošema do hospody (jinak je tam z rozhodnutí kohosi nepustí) mi nepřijde jako nej strategie. V tu dobu, pokud bude očko povinné či ne, je potřeba věnovat prioritně čas právě těm rizikovkám a připravit je. A to bude časově hodně o prsa. Jinak budou lékaři a zdr. sestřičky stále dokola pracovat s pocitem vyčerpání a beznaděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se, ale mně se zdá, že prostě jen potřebuješ být proti a argumentačně utíkáš. Začal jsi opravdu tím, že vakcíny jsou v podstatě k ničemu (viz argumentace o 30-40 % účinnosti, že pro mladé to není atd.), po mých námitkách najednou překvapivě tvrdíš, že vakcíny jsou vlastně fajn, jen je třeba najít čas pro prioritní očkování rizikových skupin v září-říjnu. To je ale něco zcela jiného a má to přece ukrutně snadné řešení: osoby, pro které může být očko rizikové, ať si chodí k praktikovi či jinam pro důkladnější rozbor, zbytek se prostě napíchá rychloobrátkově, jako se to dělalo dosud (srv. to s tím, že řadu léků dnes dostaneš úplně mimo dosah lékaře či vlastně kohokoliv odborného, přitom všechny mají nějaké vedlejší účinky). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bobisek napsal:

Ty vole četl jsi si to vůbec - jsou to informace z června 2020 a říká se v nich, že mononukleální látky mohou být užitečné, ale že o tom vlastně nic neví...

Článek jsem četl 🙂 A ano, je rok starý. Ale už v té době s tím měli dobré výsledky (stejně jako s dalšími léčivy). V současné době léčbu mononukleálními látkami na doporučení obvodního lékaře normálně nabízejí v nemocnici na Bulovce. 

Jen jsem chtěl poukázat na to, že kdyby MZ a vláda nemlžili a brutálním způsobem netlačili jen a pouze na očkování, tak už rok mohli lékaři léčit covid pacienty a nemusely být plné covid JIPky a nemuseli by nás strašit tolika mrtvými 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, (z)denny napsal:

Článek jsem četl 🙂 A ano, je rok starý. Ale už v té době s tím měli dobré výsledky (stejně jako s dalšími léčivy). V současné době léčbu mononukleálními látkami na doporučení obvodního lékaře normálně nabízejí v nemocnici na Bulovce. 

Jen jsem chtěl poukázat na to, že kdyby MZ a vláda nemlžili a brutálním způsobem netlačili jen a pouze na očkování, tak už rok mohli lékaři léčit covid pacienty a nemusely být plné covid JIPky a nemuseli by nás strašit tolika mrtvými 

Jj tyhle protilatkive mixy jsou zabavne prevazne v antiwax komunite. Sice to neni poradne otestovane, nevi se uplne vedlejsi ucinky a za to to stoji 10 nasobky vakciny, ale radeji nez tu hnusnou vakcinu. A jinak nic proti tomu, ale je to max doplnek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, vojta1 napsal:

Jj tyhle protilatkive mixy jsou zabavne prevazne v antiwax komunite... A jinak nic proti tomu, ale je to max doplnek...

Nejsem antivaxer. Jenom říkám, že se léčit mají nemocní, a to dostupnými prostředky. Že takové prostředky existují a jsou účinné, se mlčí nebo mlží.

A že je to max doplněk? Čeho? Nucené vakcinace?

Už mě unavuje všechna ta hysterie kolem. U tady to dohadování  🙂 Jdu koukat na hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Bobisek napsal:

Nezlob se, ale mně se zdá, že prostě jen potřebuješ být proti a argumentačně utíkáš. Začal jsi opravdu tím, že vakcíny jsou v podstatě k ničemu (viz argumentace o 30-40 % účinnosti, že pro mladé to není atd.), po mých námitkách najednou překvapivě tvrdíš, že vakcíny jsou vlastně fajn, jen je třeba najít čas pro prioritní očkování rizikových skupin v září-říjnu. To je ale něco zcela jiného a má to přece ukrutně snadné řešení: osoby, pro které může být očko rizikové, ať si chodí k praktikovi či jinam pro důkladnější rozbor, zbytek se prostě napíchá rychloobrátkově, jako se to dělalo dosud (srv. to s tím, že řadu léků dnes dostaneš úplně mimo dosah lékaře či vlastně kohokoliv odborného, přitom všechny mají nějaké vedlejší účinky). 

Máš přesnější čísla než ta zveřejněná u amerických veteránů?

 

 psal jsem: Když se ukáže, že po 3. dávce téhle levné funkční ochrany do třech měsíců i méně budou tihle lidé zase na nějakých 35-40%, končí celá sranda. 

 

Upraveno uživatelem arlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bobisek napsal:

Myslím, že tohle je velká mýlka. Bláznivých antivaxerů je tak 10 % a spíše ještě méně 

To se mi zdá značně podhodnocené. A jakmile nastoupí opravdu existenční problémy, tak si myslím že může docházet k celé řadě excesů. 

Před hodinou, Bobisek napsal:

Já vůbec nechápu, co tím chceš sdělit.

1) Není pravdou, že současné vakcíny jsou na 30 % po třech měsících...

Pravda je ale přece taková, že účinnost evidentně klesá. Proč taky už třetí dávka. Už se mluví o čtvrté. Za chvíli z toho bude šest dávek ročně? To asi není optimální. Proti chřipce se také neočkuje co měsíc a vhodné je to pro rizikové skupiny. Nehledě na fakt, že u většiny populace je průběh opravdu jak blbá chřipka. Tady mi chybí racionální strategie, jak se s tím virem "naučit žít" v běžném režimu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, revue gt napsal:

Jednorázová vlaková, či obchodní očkovací látka Janssen je podle serveru neživá rekombinantní vektorová očkovací látka, čili není tak spolehlivá. Půl roku po aplikaci vakcíny Janssen je její účinnost jen 13 procent. 💪

A na to si prisiel ako?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, azeppelin napsal:

To se mi zdá značně podhodnocené. A jakmile nastoupí opravdu existenční problémy, tak si myslím že může docházet k celé řadě excesů. 

Pravda je ale přece taková, že účinnost evidentně klesá. Proč taky už třetí dávka. Už se mluví o čtvrté. Za chvíli z toho bude šest dávek ročně? To asi není optimální. Proti chřipce se také neočkuje co měsíc a vhodné je to pro rizikové skupiny. Nehledě na fakt, že u většiny populace je průběh opravdu jak blbá chřipka. Tady mi chybí racionální strategie, jak se s tím virem "naučit žít" v běžném režimu. 

Přesně tak, chybí ta racionální strategie, jak se s tím virem "naučit žít" v běžném režimu. Bohužel těm rizikovkám, pokud se nenajde supr čupr odladěná vakcína držící protilátky dlouhodoběji, nic jiného než kumulace dávek ve vhodnou dobu před očekávanou listopadovou vlnou nezbývá. Přece jen asi už nikdo nebude řešit u těchto lidí, co jim to v těle udělá za 20 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, arlin napsal:

Přesně tak, chybí ta racionální strategie, jak se s tím virem "naučit žít" v běžném režimu. Bohužel těm rizikovkám, pokud se nenajde supr čupr odladěná vakcína držící protilátky dlouhodoběji, nic jiného než kumulace dávek ve vhodnou dobu před očekávanou listopadovou vlnou nezbývá. Přece jen asi už nikdo nebude řešit u těchto lidí, co jim to v těle udělá za 20 let.

A chapes ze vo vseobecnosti virusove ochorenia nejde liecit, len potlacat priznaky, vsak? Proste nic jednoduchsie, lacnejsie, bezpecnejsie a plosnejsie ako vakcina neexistuje. 

Ludom jebe. Myslim si ale ze bez socialnych sieti by im jebalo o dost menej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, revue gt napsal:

Nehnevaj sa, ale v tom clanku nieje ani naznak toho ako na to prisli. Ja len dufam ze nie meranim protilatok. Pockaj, daj mi 30min, poslem ti odkaz na clanok (povedz aku domenu by si chcel, napr. Realcovidnews.eu, ucinnostvakcinfordummies.cz, rozhodnimesarozumne.sk) ktory tvrdi ze vedci tvrdia, ze Janssen vytvara imunitu na 170 rokov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...