Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Je opravdu bezpečné člověku po řekněme ukončeném očkování bez znalosti hladiny protilátek indikovat monoklonální protilátky jen při pozitivitě a zvýšené teplotě?

Na to si najdi studii nebo zavolej doktorovi. Aktuálně se to používá ve specifických případech - ohrožené skupiny s očekávaným nízkým počtem protilátek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Foundryman napsal:

Mě hlavně udivuje agresivita vyznavačů všespásných vakcín.  Přitom stačí si porovnat čísla 2020/2021:

2020 - počet nakažených 15663 (nejvyšší číslo z podzimu, 27.10.2020), 7-denní incidence 12870. Očkování 0.

2021 - počet nakažených 22949 (19.11.2021), 7-denní incidence 17428. Očkováno cca 6,5 mil. 

2020 - počet hospitalizací 22.11. 5372, z toho těžký průběh 815

2021 - počet hospitalizací 22.11. 5434, z toho těžký průběh 764

 

Z těch čísel pro mě tedy nějaká ohromující účinnost vakcín rozhodně nevyplývá.

Foundrymane, tos ale opravdu ujel jako ekonom ne? Jedna podstatná věc Ti tam v tom porovnání chybí, nemyslíš?

Edit: A jinak veselý vánoce kluci !

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Foundryman napsal:

Mě hlavně udivuje agresivita vyznavačů všespásných vakcín.  Přitom stačí si porovnat čísla 2020/2021:

2020 - počet nakažených 15663 (nejvyšší číslo z podzimu, 27.10.2020), 7-denní incidence 12870. Očkování 0.

2021 - počet nakažených 22949 (19.11.2021), 7-denní incidence 17428. Očkováno cca 6,5 mil. 

2020 - počet hospitalizací 22.11. 5372, z toho těžký průběh 815

2021 - počet hospitalizací 22.11. 5434, z toho těžký průběh 764

 

Z těch čísel pro mě tedy nějaká ohromující účinnost vakcín rozhodně nevyplývá.

chápu tvoji logiku příspěvku, že kdyby se neočkovala, tak jsou čísla v 2021 super? Nebo jak mám ty čísla chápat?

P.S. nebavím se o tom, že hodně lidí mělo na začátku hodně optimistické názory na vakcínu a věřili, že v 2021 je covid v hajzlu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Ajaj napsal:

chápu tvoji logiku příspěvku, že kdyby se neočkovala, tak jsou čísla v 2021 super? Nebo jak mám ty čísla chápat?

P.S. nebavím se o tom, že hodně lidí mělo na začátku hodně optimistické názory na vakcínu a věřili, že v 2021 je covid v hajzlu

Ale ne, mám prostě jen neodbytný pocit, že vakcína nemá na šíření/nešíření viru podstatný vliv. Ani výrazně na počet hospitalizovaných/mrtvých. Snažím se vysvětlit, z čeho plyne má jistá skepse k zázračným receptům, které jsou nám vládami předkládány.

Ještě doplním počty nešťastníků, kteří to nezvládli:

18.11. + 19.11.2020 - 289 zemřelých

18.11. + 19.11.2021 - 220 zemřelých

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, ragu napsal:


1) Protilatky třeba Bulovka. Samozřejmě tím že se to teprve rozjíždí, je to primárně pro rizikové skupiny. Viz třeba příspěvky výš od Afriho.
2) antivirotika půjdou teprve na trh, brzo

Tak mám pravdu, vtip...

On by totiž obyčejnej člověk byl rád i za ten Invermektin, lidskej, ne koňskej, pokud by mu zabral!

Že je takovým fofrem tolik "vakcín" a žádnej solidní lék, čím to?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, skalis napsal:


Nakazlivejsi mutace a vyrazne mensi snaha epidemii brzdit.

Mutace budou furt, je to virus. A přitom se pořád cpou lidem ty samé vakcíny. Ostatně, pokud si dobře vzpomínám, někdy zjara nám tvrdili, že třeba Pfizer je univerzální.

Menší snahu epidemii brzdit nepozoruju, akorát se nějak míjí účinkem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Foundryman napsal:

Ale ne, mám prostě jen neodbytný pocit, že vakcína nemá na šíření/nešíření viru podstatný vliv. Ani výrazně na počet hospitalizovaných/mrtvých. Snažím se vysvětlit, z čeho plyne má jistá skepse k zázračným receptům, které jsou nám vládami předkládány.

Ještě doplním počty nešťastníků, kteří to nezvládli:

18.11. + 19.11.2020 - 289 zemřelých

18.11. + 19.11.2021 - 220 zemřelých

Máš pravdu. Nikdy v historii medicíny se problém neřešil stylem neotravujte, nepřemýšlejte, chystejte čtvrtou, pátou, šestou a sedmou dávku. To opravdu není recept na tuhle krizi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Foundryman napsal:

Mutace budou furt, je to virus. A přitom se pořád cpou lidem ty samé vakcíny. Ostatně, pokud si dobře vzpomínám, někdy zjara nám tvrdili, že třeba Pfizer je univerzální.

Menší snahu epidemii brzdit nepozoruju, akorát se nějak míjí účinkem.

 

ofiko to bude až se srovná "vakcína původně pro genovou a buněčnou terapii" s nově schvalovanými. Parametr hladiny protilátek a jejich pokles v čase + prokoagulační problematika bude tím nejsledovanějším parametrem. Do té doby jiné argumenty nebudou uznávány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Foundryman napsal:

Ale ne, mám prostě jen neodbytný pocit, že vakcína nemá na šíření/nešíření viru podstatný vliv. Ani výrazně na počet hospitalizovaných/mrtvých. Snažím se vysvětlit, z čeho plyne má jistá skepse k zázračným receptům, které jsou nám vládami předkládány.

Ještě doplním počty nešťastníků, kteří to nezvládli:

18.11. + 19.11.2020 - 289 zemřelých

18.11. + 19.11.2021 - 220 zemřelých

Takže když každá firma co se dala na covid vakcínu a dotáhla to do třetí fáze studie (a tam testovala pár desítek tisíc lidí) ty data fakovala, přibarvila nebo FDA/EMA/apod to blbě pochopili? To sám uznáš, že je blbost.

Problém je, že lidi mají rádi jednoduchý řešení (ať se mě to netýká) s jasným výsledkem (0/1, černý:bílý). Bohužel to v tomto případě nefunguje. Ani prostě nemůžeš vedle sebe dát 2 čísla a udělat závěr (na to jsem četl super článek s hlavním statistikem Německa ohledně úmrtí v 2020)

P.S. moje žena se už od minulého léta bojí průseru mutace a že to má slušnej potenciál 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám pravdu, vtip...
On by totiž obyčejnej člověk byl rád i za ten Invermektin, lidskej, ne koňskej, pokud by mu zabral!
Že je takovým fofrem tolik "vakcín" a žádnej solidní lék, čím to?? 

Odpověděl bych ti ale dávalo by to asi takovej smysl jako odpovídat na otázku:

Jakto že se Země otáčí a já to necítím, čím to???
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Ajaj napsal:

Takže když každá firma co se dala na covid vakcínu a dotáhla to do třetí fáze studie (a tam testovala pár desítek tisíc lidí) ty data fakovala, přibarvila nebo FDA/EMA/apod to blbě pochopili? To sám uznáš, že je blbost.

Problém je, že lidi mají rádi jednoduchý řešení (ať se mě to netýká) s jasným výsledkem (0/1, černý:bílý). Bohužel to v tomto případě nefunguje. Ani prostě nemůžeš vedle sebe dát 2 čísla a udělat závěr (na to jsem četl super článek s hlavním statistikem Německa ohledně úmrtí v 2020)

P.S. moje žena se už od minulého léta bojí průseru mutace a že to má slušnej potenciál 

 

Netuším, jak vypadají studie, o tom nic nevím. Jen na základě oficiálních dat vidím, že i přes masivní nasazení vakcín jsme +- na stejných číslech jako loni bez očkování. 

Obávám se, že tahle snaha poručit větru dešti namísto řešení následků nás přivede do pekel. To se ostatně netýká jen koronáče, to samé máme i v energetice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Foundryman napsal:

Netuším, jak vypadají studie, o tom nic nevím. Jen na základě oficiálních dat vidím, že i přes masivní nasazení vakcín jsme +- na stejných číslech jako loni bez očkování. 

Obávám se, že tahle snaha poručit větru dešti namísto řešení následků nás přivede do pekel. To se ostatně netýká jen koronáče, to samé máme i v energetice.

a já právě říkám, že i ty čísla nemůžeš v jedné zemi porovnat. Ale dost jasně je vidět, že země co jsou málo proočkovány mají teď velké problémy.

P.S. na to můžeš argumentovat - koukni na Afriku. Proočkovanost špatná ale nejsou ve sračkách jako teď Evropa. A já ti zase řeknu nemůžeš vedle sebe položit 2 čísla a pokusit se z toho udělat závěr (černá / bíla) 

55F3C445-BC17-47A9-A4A3-4B34F8975F16.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můj naprosto laický názor je, jak to vyřešit (pokud v tom budeme stále po krk v 2022) je povinné očkování pro všechny a pak tomu nechat naprosto volný průběh na promoření celé populaci (a přitom se modlit a doufat ve světlo na konci tunely, že nevznikne mnohem horší mutace)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ajaj napsal:

a já právě říkám, že i ty čísla nemůžeš v jedné zemi porovnat. Ale dost jasně je vidět, že země co jsou málo proočkovány mají teď velké problémy.

P.S. na to můžeš argumentovat - koukni na Afriku. Proočkovanost špatná ale nejsou ve sračkách jako teď Evropa. A já ti zase řeknu nemůžeš vedle sebe položit 2 čísla a pokusit se z toho udělat závěr (černá / bíla) 

55F3C445-BC17-47A9-A4A3-4B34F8975F16.jpeg

Proč bych nemohl čísla porovnat? Já jsem zvyklej porovnávat vynaložené úsilí x dosažený výsledek. No a tento poměr mi přijde poněkud tristní, zvlášť když připočítám ještě XY zlikvidovaných firem a 1 bil. Kč sekeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mutace budou furt, je to virus. A přitom se pořád cpou lidem ty samé vakcíny. Ostatně, pokud si dobře vzpomínám, někdy zjara nám tvrdili, že třeba Pfizer je univerzální.
Menší snahu epidemii brzdit nepozoruju, akorát se nějak míjí účinkem.
 

Zakladni reprodukcni cislo puvodniho viru je 2.5, Delta ma 5-8, zaroven vyssi odolnost proti vakcinam, to nezastiram. Takze Tvoje cisla srovnavaji hrusky s japkama.

PS: Nechci byt militantni, zaroven jsem uz dost nasranej. Myslim, ze v takovym srabu, co jsme, jsme proste byt nemuseli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Jero napsal:

Tak mám pravdu, vtip...

On by totiž obyčejnej člověk byl rád i za ten Invermektin, lidskej, ne koňskej, pokud by mu zabral!

Že je takovým fofrem tolik "vakcín" a žádnej solidní lék, čím to?? 

Povedz, na kolko vaznych virusovych ochoreni poznas liek?

A teraz, na kolko vakcinu?

Porozmyslaj. Ono to pride.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...