Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Mám dotaz prosím. Nevíte jak to je, protože hygiena nespolupracuje, když jsem byl před týdnem pozitivní nastoupil jsem do izolace. Celá rodina automaticky do karantény- tu jsme si udělali my, nikdo nás  doposud nekontaktoval. 2x byla manželka na testech, naposledy dnes a pokaždé negativní. Z mého laického pohledu jim sedmým dnem automaticky karanténa končí. Můžou teda ven? Doktorovi se dovolat nedá a na hygienu už vůbec. Víte, kdyby jsme neměli doma 3 malé děti, pustili by jsme se film, rozdělali si víno a pěkně si těch 14 dní užili. Děti se ale doma nudí a dávají nám to patřičně najevo. 

 

Pokud někdo ví, budu rád za objasnění. Nerad bych ženu vystavil nějakému stíhání, ale už se to nedá vydržet. Připomínám, že jsou negativní. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, nemám jim to za zlé, že se nikdo neozval. My jsme to prostě udělali tak jak jsme to považovali za správné. Tím, že žena je na mateřské se toho moc měnit nemuselo, jen nemohla se "sígrama" ven, ale už se to nedá vydržet. Takže je zítra "vypustím" někam do lesa 🙂 ještě jednou díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, PepaSFI napsal:

jenže je to celkem k ničemu, chtít onemocnět.....abych neonemocněl, to je trošku kotrmelec.

Tady jde hlavně o to, že z nějakého důvodu nejsou přítomné protilátky uznávány jako alternativa očkování. Nehledě na to, že někdy na jaře jakási mluvicí hlava tvrdila, že očkování zajistí daleko spolehlivější imunitu než prodělání nemoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Foundryman napsal:

Tady jde hlavně o to, že z nějakého důvodu nejsou přítomné protilátky uznávány jako alternativa očkování. Nehledě na to, že někdy na jaře jakási mluvicí hlava tvrdila, že očkování zajistí daleko spolehlivější imunitu než prodělání nemoci.

Ty si ako preskakujuca gramoplatna. AKE PROTILATKY? Vies citat? Protilatky su ti na HOVNO. Nehovori to nic o tvojej imunitnej reakcii na Covid. (Oprava: hovori, ale nie tak ako sa to pouziva/zneuziva). Myslim to co ti za 20 euro odmeraju. Mozes mat 0 a budes komplet imunny, mozes mat milion a umres na to. Protilatky su jedine co vieme lacno a lahko merat a bohuzial to politici vytiahli a protiockovacie ovce teraz len melu protilatky protilatky protilatky. Do skoncenia sveta.🤦‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, eskimak napsal:

Ty si ako preskakujuca gramoplatna. AKE PROTILATKY? Vies citat? Protilatky su ti na HOVNO. Nehovori to nic o tvojej imunitnej reakcii na Covid. (Oprava: hovori, ale nie tak ako sa to pouziva/zneuziva). Myslim to co ti za 20 euro odmeraju. Mozes mat 0 a budes komplet imunny, mozes mat milion a umres na to. Protilatky su jedine co vieme lacno a lahko merat a bohuzial to politici vytiahli a protiockovacie ovce teraz len melu protilatky protilatky protilatky. Do skoncenia sveta.🤦‍♂️

Mám dojem, že spíš ty máš problém s chápáním psaného textu. Nikde nepíšu o nějakých obskurních měřeních za 20 EUR (asi na Slovensku?). Píšu o tom, že prodělaný covid chrání daleko lépe, než celé očkování. A pravděpodobně tu pobíhá kvantum lidí, kteří covid měli, ani o tom nevěděli. No a pokud třeba Švýcarsko nebo Rakousko uznává test na protilátky jako rovnocenný očkování, asi to mají podložené.

Samozřejmě nejsem schopen posoudit, jestli je test v Curychu rovnocenný testu třeba v Humenném. Za 20 EUR.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Foundryman napsal:

Mám dojem, že spíš ty máš problém s chápáním psaného textu. Nikde nepíšu o nějakých obskurních měřeních za 20 EUR (asi na Slovensku?). Píšu o tom, že prodělaný covid chrání daleko lépe, než celé očkování. A pravděpodobně tu pobíhá kvantum lidí, kteří covid měli, ani o tom nevěděli. No a pokud třeba Švýcarsko nebo Rakousko uznává test na protilátky jako rovnocenný očkování, asi to mají podložené.

Samozřejmě nejsem schopen posoudit, jestli je test v Curychu rovnocenný testu třeba v Humenném. Za 20 EUR.

Ty mas problem nie len s chapanim, ale aj s kratkodobou pamatou chlapce.

Tvoje slova: Tady jde hlavně o to, že z nějakého důvodu nejsou přítomné protilátky uznávány jako alternativa očkování.

A aky sposob zistenia protilatok si teda mal na mysli, ty obskurny vedec? Vo Svajciarsku to robia za 6milionov frankov za test, vo velkom hadronovom urychlovaci. To je samozrejme presny test. Kdezto v Humennom len odobratu krv zmiesaju s kravskym mocom a podla farby tipnu protilatky. Tak si to predstavujes, vsak? Meles hovna.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, shewcza napsal:

Mám dotaz prosím. Nevíte jak to je, protože hygiena nespolupracuje, když jsem byl před týdnem pozitivní nastoupil jsem do izolace. Celá rodina automaticky do karantény- tu jsme si udělali my, nikdo nás  doposud nekontaktoval. 2x byla manželka na testech, naposledy dnes a pokaždé negativní. Z mého laického pohledu jim sedmým dnem automaticky karanténa končí. Můžou teda ven? Doktorovi se dovolat nedá a na hygienu už vůbec. Víte, kdyby jsme neměli doma 3 malé děti, pustili by jsme se film, rozdělali si víno a pěkně si těch 14 dní užili. Děti se ale doma nudí a dávají nám to patřičně najevo. 

 

Pokud někdo ví, budu rád za objasnění. Nerad bych ženu vystavil nějakému stíhání, ale už se to nedá vydržet. Připomínám, že jsou negativní. Díky

Pokud je manzelka ockovana, pak karantenu nema. Ty jsi potencialne nakazlivy pro sve okoli 10 dni od positivniho testu, spravne by stacilo 10 dni od prvnich priznaku .. pokud byly. Ty testy u manzelky byly OK.  Deti bych nyni v ramci zachovani dusevniho zdravi neresil. Furt se to meni.. myslim  ze ted by meli mit karantenu 7 dni. Ale uz se v tom ztracim …

Upraveno uživatelem mtruelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, geometr napsal:

Podle čeho tak usuzuješ?

Asi?

Co usuzuju? Že Rakousko a Švýcarsko uznávají protilátky? Nebo že to mají podložené? 

Předpokládám, že podložené to mají, že to uznávají se dočtu třeba zde:

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/covid-zertifikat/covid-zertifikat-erhalt-gueltigkeit.html

Tento článek ohledně protilátek mi přijde dost důkladný a podložený:

https://zuova.cz/Home/Clanek/protilatky-po-prodelane-infekci-poskytuji-dostatecnou-a-dlouhodobou-ochranu-proti-onemocneni-covid-19

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, eskimak napsal:

Ty mas problem nie len s chapanim, ale aj s kratkodobou pamatou chlapce.

Tvoje slova: Tady jde hlavně o to, že z nějakého důvodu nejsou přítomné protilátky uznávány jako alternativa očkování.

A aky sposob zistenia protilatok si teda mal na mysli, ty obskurny vedec? Vo Svajciarsku to robia za 6milionov frankov za test, vo velkom hadronovom urychlovaci. To je samozrejme presny test. Kdezto v Humennom len odobratu krv zmiesaju s kravskym mocom a podla farby tipnu protilatky. Tak si to predstavujes, vsak? Meles hovna.

 

Doporučoval bych držet se věcného tónu, jinak je diskuse asi zbytečná.

Uznávání protilátek ve Švýcarsku zde: https://www.admin.ch/gov/de/start/dokumentation/medienmitteilungen.msg-id-85714.html

Píšou tam o serologickém testu, je to vládní web, tak snad vědí, co dělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Foundryman napsal:

Doporučoval bych držet se věcného tónu, jinak je diskuse asi zbytečná.

Uznávání protilátek ve Švýcarsku zde: https://www.admin.ch/gov/de/start/dokumentation/medienmitteilungen.msg-id-85714.html

Píšou tam o serologickém testu, je to vládní web, tak snad vědí, co dělají.

Vecny ton? Kto tu zacal s posudzovanim schopnosti chapat text? Ty si mega demagog. Ake obskurne meranie? Neodpovies ani na jedinu vec, len si tu blaboces svoje.

Mas pravdu, diskusia s tebou je zbytocna. Nieje to totiz dialog. Nazdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Foundryman napsal:

Co usuzuju? Že Rakousko a Švýcarsko uznávají protilátky? Nebo že to mají podložené? 

Předpokládám, že podložené to mají, že to uznávají se dočtu třeba zde:

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/covid-zertifikat/covid-zertifikat-erhalt-gueltigkeit.html

Tento článek ohledně protilátek mi přijde dost důkladný a podložený:

https://zuova.cz/Home/Clanek/protilatky-po-prodelane-infekci-poskytuji-dostatecnou-a-dlouhodobou-ochranu-proti-onemocneni-covid-19

Tak já nevím...

Tvoje slova: ".Píšu o tom, že prodělaný covid chrání daleko lépe, než celé očkování."

Ze závěru Tebou odkazovaného článku: "Domníváme se, že na základě stále většího počtu důkazů je třeba akceptovat, že přirozeně navozená imunita po prodělané infekci zajišťuje dlouhodobou ochranu a lidé po infekci mají stejně významný podíl na zajištění kolektivní imunity jako lidé očkovaní."

A já, ad protilátky po prodělání dodávám, že je jen ještě potřeba taková maličkost, a sice nejdřív tu nákazu přežít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...