Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, mtruelle napsal:

Tak s jakou...zijes?

jo zatím dobrý. Dnes jdu na test, kupodivu jsem se k doktorce dovolal, akorát všecko vyřídila sestra. Vpodstatě dokud žiješ a dejcháš a nemáš výsledek testu, tak to nikoho moc nezajímá. Jo dřív tam člověk dostal antibiotika hned mezi dveřma sotva udělal kašlkašl, holt covid mění svět. No teploty pominuly, kašel je sice protivnej ale dá se to snést, takže zatím si dávám vitamíny a další běžný věci a budu očekávat věci příští. Vzhledem k tomu že čich nefunguje skoro vůbec a mám jaksi domíchaný chutě, všecko chutná jinak, tak je to asi jasný, ale holt jak nemáš test tak nemáš test.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, PepaSFI napsal:

jo zatím dobrý. Dnes jdu na test, kupodivu jsem se k doktorce dovolal, akorát všecko vyřídila sestra. Vpodstatě dokud žiješ a dejcháš a nemáš výsledek testu, tak to nikoho moc nezajímá. Jo dřív tam člověk dostal antibiotika hned mezi dveřma sotva udělal kašlkašl, holt covid mění svět. No teploty pominuly, kašel je sice protivnej ale dá se to snést, takže zatím si dávám vitamíny a další běžný věci a budu očekávat věci příští. Vzhledem k tomu že čich nefunguje skoro vůbec a mám jaksi domíchaný chutě, všecko chutná jinak, tak je to asi jasný, ale holt jak nemáš test tak nemáš test.

No tak tím testem se v té léčbě pravděpodobně nic nezmění -zejména pokud poklesly teploty - to tam zápal plic začínat nebude. Ten test v případě positivity jen začne 14denní isolaci a může mít dopad na tvé okolí  - testy, karantény etc.  Tak ať je to už jen lepší. Čeká Tě asi jewnom klasický průběh virozy, velmi pravděpodobně se ten čich do týdne vrátí - zatím se nemusíš mýt. Často pak i po hladkém průběhu přetrvává únavnost a nevýkonnost - tak snad Tě to mine....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dnes byl po těch 14 dnech u doktorky,ani si mě neposlechla /dýchání/ ,ani nic jiného a co mě naštvalo nejvíc,že ani vycházku nemůže na Covid napsat /trochu se prohýbat,zavézt mladého na trénink,zajít do obchodu etc/.  Jinak unavený a utahaný su furt a ešče blbě spím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, bohus76 napsal:

Jsem dnes byl po těch 14 dnech u doktorky,ani si mě neposlechla /dýchání/ ,ani nic jiného a co mě naštvalo nejvíc,že ani vycházku nemůže na Covid napsat /trochu se prohýbat,zavézt mladého na trénink,zajít do obchodu etc/.  Jinak unavený a utahaný su furt a ešče blbě spím.

Tak co by na Tobě taky měla slyšet 🙂.  Ale nerozumím tomu, proč 14 dní od positivity PCR nemůžeš mít vycházky na PN . Kdyby jsi nebyl unavený, tak mažeš do práce přece..... Pravda je, že Tě tím fonenďákem mohla opleskat... to lidi většinou napůl uzdraví......

Jinak na tu únavu - aby se ti vzpamatovali mitochondrie - zkus Q10, Selen a B vitamíny  a D vitamín - alespoň měsíc. Víc toho dělat nemůžeš ... vlastně až budeš mít vycházky, tak chodir do kostela a dávat do kasičky na modlení 🙂

Upraveno uživatelem mtruelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš si ode mne držela odstup na vidle, co kdyby náhodou😋 A taky doufám,že ještě někdy něco ucítím ( ani namleté kafe nepoznám). A s těma vycházka,ty jsem chtěl v rámci rekonvalescence,abych věděl,zda vůbec do té práce dojdu😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bohus76 napsal:

Spíš si ode mne držela odstup na vidle, co kdyby náhodou😋 A taky doufám,že ještě někdy něco ucítím ( ani namleté kafe nepoznám). A s těma vycházka,ty jsem chtěl v rámci rekonvalescence,abych věděl,zda vůbec do té práce dojdu😁

Zkus cpavek. Ty nepovolene vychazky nechapu. Nevim o zadnem metodickem pokynu, ktery by to po 14 dnech zakazoval… ale nevim vsechno, zejo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, bohus76 napsal:

Spíš si ode mne držela odstup na vidle, co kdyby náhodou😋 A taky doufám,že ještě někdy něco ucítím ( ani namleté kafe nepoznám). A s těma vycházka,ty jsem chtěl v rámci rekonvalescence,abych věděl,zda vůbec do té práce dojdu😁

Známé po 9 měsíců ještě nevrátil čich, takže bacha na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, bohus76 napsal:

Zajímavé je, že třeba některé mýdla třeba cítím,tak doufám,že se to časem upraví ( né za 3/4 roku kuwa).

To neni az tak zajimave, to je selektivni hyposmie, byva to i po nekterych jinych viroz nebo zanetu dutin. U parfemu treba citis jenom alkoholovou bazia jednu slozku slozene vune… treba santal a ne uz citrus….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to chytla už i máma. Neočkovaná, protože jí to onkoložka nedoporučila (údajně; od ukončení chemo už je 1,5 roku). Prakticky s nikým se nestýká a já se před každou cestou sem testuju.

Od soboty jí bylo divně, ale myslela si, že nastydla. Včera ještě šla se psama, zpátky už se zimnicí. Večer 38-39, pokašlává a je rozbitá. Saturaci měříme, teplotu taky (ta slušně kolísá nahoru dolu).

Dneska jsem ji vzal na testy. Praktik (na padesátej pokus se dovolat) jí řekl, ať jenom leží a kdyby saturace klesla pod 90, máme volat rychlou. Nic víc. Není v indikovaný skupině pro ty monolátky, tak uvidíme.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, KFL napsal:

Tak to chytla už i máma. Neočkovaná, protože jí to onkoložka nedoporučila (údajně; od ukončení chemo už je 1,5 roku). Prakticky s nikým se nestýká a já se před každou cestou sem testuju.

Od soboty jí bylo divně, ale myslela si, že nastydla. Včera ještě šla se psama, zpátky už se zimnicí. Večer 38-39, pokašlává a je rozbitá. Saturaci měříme, teplotu taky (ta slušně kolísá nahoru dolu).

Dneska jsem ji vzal na testy. Praktik (na padesátej pokus se dovolat) jí řekl, ať jenom leží a kdyby saturace klesla pod 90, máme volat rychlou. Nic víc. Není v indikovaný skupině pro ty monolátky, tak uvidíme.

Neverim tomu, ze onkolozka nedoporucila v tomto pripade ockovani, pokud je to pravda a mama si to nevymyslela .. tak je to na zafackovani usi do hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, bohus76 napsal:

Zajímavé je, že třeba některé mýdla třeba cítím,tak doufám,že se to časem upraví ( né za 3/4 roku kuwa).

Čich se mi začal vracet po cca 10 dnech, postupně. Někde jsem četl, že je dobré trénovat čicháním hodně aromatických věcí. Tak jsem trénoval na hřebíčku, cibuli a česneku. Teď, cca 2 měsíce po pozitivním testu, čich ještě není 100%, ale dostačuje. Chuť jsem ztracenou (rozhozenou) neměl. Děti bez čichu tak asi jenom 4 dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, mtruelle napsal:

Neverim tomu, ze onkolozka nedoporucila v tomto pripade ockovani, pokud je to pravda a mama si to nevymyslela .. tak je to na zafackovani usi do hlavy.

Na toto téma pro srovnání: doma řešíme jeden případ na hematoonkologii, chemo + biologická léčba. První termín očkování na důrazné doporučení zrušen, ale tuším po třetí sérii doktoři sami aktivně zhodnotili, že podle stavu složek bílých krvinek existuje krátké časové okno (týden po jedné sérii a dva týdny před následující), kdy by se ten pfizer snést mohl, takže pacient nakonec komplet vyočkován během léčby. Jsem nechtěl věřit, že byli takhle proaktivní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, sery.vlk napsal:

Na toto téma pro srovnání: doma řešíme jeden případ na hematoonkologii, chemo + biologická léčba. První termín očkování na důrazné doporučení zrušen, ale tuším po třetí sérii doktoři sami aktivně zhodnotili, že podle stavu složek bílých krvinek existuje krátké časové okno (týden po jedné sérii a dva týdny před následující), kdy by se ten pfizer snést mohl, takže pacient nakonec komplet vyočkován během léčby. Jsem nechtěl věřit, že byli takhle proaktivní. 

https://ecpc.org/news-events/souhrnne-pokyny-pro-ockovani-pacientu-s-nadorovym-onemocnenim-proti-onemocneni-covid-19/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim cichem - ma nekdo po covidu zmenu cichu? Ja mel covid v breznu, takze uz 8M po prodelani, ale porad cejtim divně urcite smrady (nevim, jak to lip popsat). Hodne nelibych pachu (lejna, prdy, pachy na ulici) mi smrdi ted jinak a vicemene hromadne stejne, jako takove hodne pripalene vepro-knedlo-zelo (výpečky). Taky mi nevodi varena vejce - smrdi podobne. Jinak cich se po covidu vratil pomerne rychle a co do intezity i rozsahu je jinak normalni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S mojí ženskou jsme měli Covid letos v únoru. Za 14 dní tratila chuť i čich.  Já byl v pohodě.

Teď po osmi měsících se jí už něco částečně vrátilo ( hlavně čich), ale dochucovat jídla stále nemůže, což není úplně dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, mtruelle said:

Neverim tomu, ze onkolozka nedoporucila v tomto pripade ockovani, pokud je to pravda a mama si to nevymyslela .. tak je to na zafackovani usi do hlavy.

 

1 hour ago, sery.vlk said:

Na toto téma pro srovnání: doma řešíme jeden případ na hematoonkologii, chemo + biologická léčba. První termín očkování na důrazné doporučení zrušen, ale tuším po třetí sérii doktoři sami aktivně zhodnotili, že podle stavu složek bílých krvinek existuje krátké časové okno (týden po jedné sérii a dva týdny před následující), kdy by se ten pfizer snést mohl, takže pacient nakonec komplet vyočkován během léčby. Jsem nechtěl věřit, že byli takhle proaktivní. 

Proto rikam, že nevim, jestli je to pravda. S moji mati je to v podobnejch zalezitostech obtizny. Ma odnekud nazor (krome stanoviska, ze ji to doktorka zakazala), ze spike protein ve vakcine zpusobuje znovuvypuknuti rakoviny a neda se s ni o tom vubec mluvit. A abych volal onkolozce za jejima zadama a zjistoval, to se mi fakt nechce. Nehlede k tomu, ze by mi beztak nic nerekla a ted uz je to (z pohledu vakcinace) stejne jedno.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, KFL napsal:

 

Proto rikam, že nevim, jestli je to pravda. S moji mati je to v podobnejch zalezitostech obtizny. Ma odnekud nazor (krome stanoviska, ze ji to doktorka zakazala), ze spike protein ve vakcine zpusobuje znovuvypuknuti rakoviny a neda se s ni o tom vubec mluvit. A abych volal onkolozce za jejima zadama a zjistoval, to se mi fakt nechce. Nehlede k tomu, ze by mi beztak nic nerekla a ted uz je to (z pohledu vakcinace) stejne jedno.

To chápu, taky bych nevolal. Z pohledu vakcinace to jedno není. V tuto chvíli jistě ano, ale je dobré s odstupem normálně naočkovat. i když opačný postup - tedy napřed očkování a pak prodělání je výhodnější. To je ovšem kdyby....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...