Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Proc ti prijde zakaz prodej FFP3 respiratoru jako maler? MZCR oslovilo vsechny vyrobce a distributory aby mu zasoby odprodaly za stanovenou cenou. Bohuzel spousta spekulantu je zatajuje a zkousi je prodavat bokem za nasobne vyssi ceny. Melo by se to tvrde trestat, protoze chybi tam kde jsou potreba. Bezny clovek FFP3 vubec nepotrebuje.

Důsledek špatně provedené centralizace nákupu:

 

Snížení rychlosti následné distribuce

Snížení dostupnosti

Distribuce bez reflexe priorit

 

V této době je mi naprosto jedno, že někdo nakoupí za regulovanou (kvazi fair) cenu, ale není mi jedno, že ten, kdo ffp3 potřebuje jej nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak gratuluju ze je mate, ikdyz je nejspis nepotrebujete. Kdyby je vykoupil stat, do je treba lekarum a sestram. Ti je ted nemaji, maji obrovske riziko nakazy a az se nakazi, kdo bude lecit? A bude to jako v Italii, lidi polozi na lehatko a nechaji je umrit, vyvoleni s konexemi a protekci pujdou na par ventilatoru co bude mit kdo obsluhovat.

 

Právě že nemáme nic, museli jsme to v podstatě prodat státu, protože se transakce nestihla dokončit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc ti prijde zakaz prodej FFP3 respiratoru jako maler? MZCR oslovilo vsechny vyrobce a distributory aby mu zasoby odprodaly za stanovenou cenou. Bohuzel spousta spekulantu je zatajuje a zkousi je prodavat bokem za nasobne vyssi ceny. Melo by se to tvrde trestat, protoze chybi tam kde jsou potreba. Bezny clovek FFP3 vubec nepotrebuje.

 

Hele, a nedopomaha tomu taky trochu stat, kdyz respiratory muze vykoupit pouze stat nebo nekdo, kdo to nasledne proda dal statu? Jak si jen tohle mam vysvetlit? Jako smelina ano, ale jen pod dohledem statu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert: Je to realny zubar z HK, jmeno sem davat nebudu. Hoaxu bych se take rad vyvaroval. jen situace v televizi je trochu jina nez v realu...

 

Dve dobre zpravy:

1) Development rousky z TU v Liberci

https://www.facebook.com/jsedlbauer/posts/117992196479543?__tn__=K-R

 

2) oblicejove stity z 3D tiskarny (pro zdravotniky)

https://www.prusa3d.cz/covid19/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důsledek špatně provedené centralizace nákupu:

 

Snížení rychlosti následné distribuce

Snížení dostupnosti

Distribuce bez reflexe priorit

 

V této době je mi naprosto jedno, že někdo nakoupí za regulovanou (kvazi fair) cenu, ale není mi jedno, že ten, kdo ffp3 potřebuje jej nemá.

Kdyby se nakupovalo za neregulovanou cenu volne, nema nemocnice vubec nic. Nemoxnixe jsou uplne svorc, ty by si je emohly koupit ani za regulovanou cenu, natoz za trzni. Spotreba je opravdu obrovska, to musi nakupovat nekdo centralne kdo nato ma.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bud rad. Treba az nekdo znamej bude potrebovat ventilator nebo kyslik, muzes mit dobry pocit ze jsi mu pomohl zachranit zivot.

 

Jenže ono to spíš vypadá, že zdravotníci dostanou prd a budou se v tom promenádovat jen úředníci, ale tak co, lékárny se zavřou a lidi poraďte si.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Hele, a nedopomaha tomu taky trochu stat, kdyz respiratory muze vykoupit pouze stat nebo nekdo, kdo to nasledne proda dal statu? Jak si jen tohle mam vysvetlit? Jako smelina ano, ale jen pod dohledem statu?

Podivej se na bazos nebo na sbazar, tam se to prodava nacerno ve velkym. Problem prave je ze spousta dodavatelu to zaprela a rozprodava to bokem za vyssi ceny. Nakupuji to jednotlivci i firmy pro sve lidi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k dispozici jeden nepoužitý a zabalený FFP3 respirátor. Jsem rentgenolog, ale s pacienty jsem ve styku minimální dobu.

Vím, jeden je prd, ale pokud by to mělo někomu pomoct a je z tzv. první linie, tzn. lékař, sestra, atd. a nemá ho, ať mi napíše SZ.

Musel by si ho ale vyzvednout u mě v Praze, detaily po SZ. Bohužel to teď bude o rychlosti, takže se omlouvám tomu, na koho se nedostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

My jsme během týdne ve firmě sháněli respirátory pro zaměstnance. Jeden z našich dodavatelů ochranných pracovních pomůcek nám řekl, že FFP3 (nevim, jeslti zrovna tyhle) má skladem asi 10 tis. ks už delší čas, ale prodat je nemůže nikomu. Jsou rezervovaný jedním ministerstvem. Rád bych si myslel, že jsou určené pro zdravotníky, ale nějak o tom pochybuju.

Jak jsem psal, já ho(respirtor ffp3) viděl na té osobě vedle bureše!Za celou dobu co jsem jezdil nebo se někde pohyboval,úž s respirátorem a byl jsem za blázna,jsem ho na nikom neviděl.Tento konkrétní typ!Jestli jich byl celý kamion=statisíce kusů, tak z logiky věci, my vychází, že ho na někom dříve nebo později uvidím.Obzvláště kolem Pardubic,Hradce atd.Ne, mněl ho jen nějakej potentát v televizi,vítající čínské letadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jenže ono to spíš vypadá, že zdravotníci dostanou prd a budou se v tom promenádovat jen úředníci, ale tak co, lékárny se zavřou a lidi poraďte si.

Lekarnam staci dvojkove, ty jsou volne prodejne. Vetsina lekaren navic stejne jede pres okynka, takze by stacila jen rouska. Trojkove potrebujes akorat pri praci s potvrzenym covidem, pri vysetrovani dutiny ustni (ORL, zibari, plicari, praktici, pediatri).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jak jsem psal, já ho(respirtor ffp3) viděl na té osobě vedle bureše!Za celou dobu co jsem jezdil nebo se někde pohyboval,úž s respirátorem a byl jsem za blázna,jsem ho na nikom neviděl.Tento konkrétní typ!Jestli jich byl celý kamion=statisíce kusů, tak z logiky věci, my vychází, že ho na někom dříve nebo později uvidím.Obzvláště kolem Pardubic,Hradce atd.Ne, mněl ho jen nějakej potentát v televizi,vítající čínské letadlo.

Meli ho vojaci, neco dali i do nemocnic. Ale buhvi kolik se toho ukradlo a ztratilo ze skladu a prodalo bokem. Jsme v CR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoje arogance by se dala krajet... tady mas primo onen dokument ze stranek MZCR https://www.mzcr.cz/dokumenty/mimoradne-oop-prodej-osobnich-ochrannych-prostredku-tridy-ffp3_18660_1.html

 

2 Kuncak: chapu, ze ses urednik, ale zkus taky pochopit, ze jsou tu mnohem, mnohem dulezitejsi slozky ve spolecnosti, bez kterych se skutecne neobejdeme a urednici to rozhodne nejsou. Trosku respektu k lekarum, lekarnikum, sestram, policstum, vojakum, hacicum, prodavackam by neskodilo. 

Diky

Laskavě si přečti, co tu píšu, zamysli se a reaguj. Úctu k těmhle složkám mám, s úředníkama to nemá nic společného. Píši, že tyhle výkřiky jsou naprd. Nebuď další z davu, co jen kritizují.

Asus-koupit můžeš, reagoval jsem na tvou ubohou nárazku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k dispozici jeden nepoužitý a zabalený FFP3 respirátor. Jsem rentgenolog, ale s pacienty jsem ve styku minimální dobu.

Vím, jeden je prd, ale pokud by to mělo někomu pomoct a je z tzv. první linie, tzn. lékař, sestra, atd. a nemá ho, ať mi napíše SZ.

Musel by si ho ale vyzvednout u mě v Praze, detaily po SZ. Bohužel to teď bude o rychlosti, takže se omlouvám tomu, na koho se nedostane.

Je to hezke gesto, ktere urcite kazdy oceni a je dajn ze se najdou i v tezke dobe hodni lide. Ale je to na 8 hodin. Tech respiratoru jsou akutne potreba stovky tisic jen do nemocnic a ambulanci. Treba ja jen pro sebe potrebuju na pristich 7 dni 11 trojkovych respiratoru. A nedostanu ani jeden.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokles HDP o 10%, dneska rikal nejaky pan z Deloite. Osobne myslim ze stat bude muset skutecne tvrde zasahnout. Na druhou stranu asi vsichni pochopili, ze rozsahla danova zvyhodneni pro zivnostniky jsou proste neudrzitelna (minimalni socko a zdravko), kdyz ted ze systemu do ktereho prakticky neprispivali budou masivne cerpat - tam urcite dojde k velkym zmenam danove zateze.

Prakticky jsem nepřispěl za minulý rok pár set tisíc....

Tohle fakt potěší pane Mládek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky jsem nepřispěl za minulý rok pár set tisíc....

Tohle fakt potěší pane Mládek.

To te jiste cti ale nic to nemeni natom ze vetsina OSVC plati na zdravku 2300 a na socko 2500. To je proste strasne malo. Ted budou cerpat, aniz by meli narok. Nemam nic proti tomu prispet jim v nouzi, ale jakmile krize pomine, bude nutne danovou zatez vyrovnat, peotoze je jasne ze ti co krici ze po statu nic chtit nebudou a nechteji platit, vzdy kdyz budou potrebovat natahnou ruku. To neplati jen na ruzne osetrovne a zdravotni peci, ale treba taky na duchody - spousta zivnostniku bude mit minimapni duchody v radu par tisicu a stanou se z nich automaticky pobiraci vsemoznych davek a prispevku a opet budou cerpat z neceho na co prakticky nic neprispeli. A to proste nejde. Myslim ze v danove zatezi nastanou velke zmeny, hlavne u firem a OSVC. Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokles HDP o 10%, dneska rikal nejaky pan z Deloite. Osobne myslim ze stat bude muset skutecne tvrde zasahnout. Na druhou stranu asi vsichni pochopili, ze rozsahla danova zvyhodneni pro zivnostniky jsou proste neudrzitelna (minimalni socko a zdravko), kdyz ted ze systemu do ktereho prakticky neprispivali budou masivne cerpat - tam urcite dojde k velkym zmenam danove zateze.

O čem to mluvíš? Jaké zvýhodnění? Prakticky nepřispívali ??????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas to spravne - respirator FFP3 nepusti nic dovnitr, ale vse ven. Ostatni pusti tridy pusti neco dovnitr a neco ven. Respirator chrani jen tu jednu osobu aby se nenakazila, ale pokud to ma, je respirator nanic.

 

Jako člověk z oboru OOPP bych toto rád uvedl na pravou míru.

 

1.respirator FFP3 nepusti nic dovnitr, ale vse ven - i respirátor FFP 3 ,,něco" pustí dovnitř. Vše ven určitě nepouští, podívej se na konstrukci výdechového ventilku...navíc určitě ven nepustí kapénky ;)

2.Ostatni pusti tridy pusti neco dovnitr a neco ven - dá se souhlasit, FFP 3 má % filtrace cca 99, FFP 2 poté 94.

3.Respirator chrani jen tu jednu osobu aby se nenakazila, ale pokud to ma, je respirator nanic. - souhlasím, pokud je člověk nakažen, tak je ochrana na úrovni roušky.

 

Někdo tu psal že FFP 3 běžný člověk určitě nepotřebuje - toto bohužel není pravda. V některých průmyslových oborech je FFP 3 naprostá nutnost.

 

A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...