Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
před 3 minutami, mtruelle napsal:

Chapu to taky tak, v letadle asi ano… alespon nad uzemim CR.

Ten předpis neznám přesně, ale jen podotýkám, že letadlo je česká půda dokud se všemi koly nedotkne přistávací plochy mimo ČR ... 🙂 Takže dovozuji, že pokud máš mít v českém dopravním prostředku respirátor, bude to v tomto případě platit i mimo území ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Bert napsal:

Ten předpis neznám přesně, ale jen podotýkám, že letadlo je česká půda dokud se všemi koly nedotkne přistávací plochy mimo ČR ... 🙂 Takže dovozuji, že pokud máš mít v českém dopravním prostředku respirátor, bude to v tomto případě platit i mimo území ČR.

Je to nepodstatné... Co když je to cizi dopravce? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od toho má snad "Václav Havel" na svém webu informace o aktuálních opatřeních pro cestující, i s infolinkou a odkazy na weby jednotlivých dopravců.
Neber si to zle Vlasto, ale fakt mi přijde trochu kostrbaté chodit s technickými dotazy tohoto typu zrovna na Chronomag :whistle:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na okraj. Ač to že statistik MZd nevyplývá, počet případů Covid opět přibývá... Kromě sezónně zvýšené nemocnosti v ordinaci přibývá u mě cca 10 potvrzených případů denně, vzhledem k rozpadu systému karantény se spousta klinicky jasných děti ani na testy neposílá. Naštěstí většinově lehké průběhy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radek124 napsal:

Od toho má snad "Václav Havel" na svém webu informace o aktuálních opatřeních pro cestující, i s infolinkou a odkazy na weby jednotlivých dopravců.
Neber si to zle Vlasto, ale fakt mi přijde trochu kostrbaté chodit s technickými dotazy tohoto typu zrovna na Chronomag 

Nerad surfuji, tady jsem jak doma a většinou na mé různorodé dotazy dostávám dobré odpovědi s obratem ;) 

Jinak u nás ve městě se roztrhl s Covidem pytel, mají ho defakto všichni.... takže jestli my odletíme, tak se dám na modlení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, mtruelle napsal:

Jen na okraj. Ač to že statistik MZd nevyplývá, počet případů Covid opět přibývá... Kromě sezónně zvýšené nemocnosti v ordinaci přibývá u mě cca 10 potvrzených případů denně, vzhledem k rozpadu systému karantény se spousta klinicky jasných děti ani na testy neposílá. Naštěstí většinově lehké průběhy... 

Jj, vidím to taky (jako Afri) kolem sebe, přesto že vlastně "Covid neexistuje" 😕. Bohužel to čapla i mamka, 77 let,v rehabilitační domě, naštěstí lehčí průběh. Doktorka jí dala Lagevrio a asi i to pomohlo, vyhrabává se z toho.... Bojím se že to ještě není úplně pryč, ale že to lidi tak už berou...  😞

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, DavidLC napsal:

Jj, vidím to taky (jako Afri) kolem sebe, přesto že vlastně "Covid neexistuje" 😕. Bohužel to čapla i mamka, 77 let,v rehabilitační domě, naštěstí lehčí průběh. Doktorka jí dala Lagevrio a asi i to pomohlo, vyhrabává se z toho.... Bojím se že to ještě není úplně pryč, ale že to lidi tak už berou...  😞

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak zatím ty průběhy u dětí celkem jdou - i když čtyřicítky 3 dny taky nikoho nepotěší. Zápaly plic zatím u dětí nejsou.

Rizikem pro přenos jsou stále děti - do pěti let není očkování schválené - včera 5timěsíční batole dost příznakové, 5+ očkovaní minimálně, 12+ nemají prakticky booster. Ty děti sice nemají extra těžké průběhy / kromě PIMS/, ale jsou dobrým semeništěm na dospělou a zejména seniorní populaci. Tak to holt je. Poměrně velký problém, o kterém se zatím moc nemluví  je longCovid u dětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, skalis napsal:

Jak rikame s manzelkou: ze se respirator nosit nemusi (po rozhodnem datu), neznamena to, ze se nosit nesmi.

JJ, bude to chtít trochu vydržet ty pohledy. Byl jsem před dvěma týdny na schůzce (30 lidí v místnosti pro 20) a jako jediný jsem měl respík. Volal jsem teď jednomu z lidí a mají to tam asi 4 kolegové, zrovna v části oddělení (kde jsem s nimi potom také krátce mluvil). Jasný, je to o náhodě, ale takový model je celkem vzorový...

@mtruelle Dneska už jsou články o další možné "vlnce", snad to vyřeší to teplo... Jen mám trochu obavy z podzimu... Zapomíná se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, mtruelle napsal:

Tak zatím ty průběhy u dětí celkem jdou - i když čtyřicítky 3 dny taky nikoho nepotěší. Zápaly plic zatím u dětí nejsou.

Rizikem pro přenos jsou stále děti - do pěti let není očkování schválené - včera 5timěsíční batole dost příznakové, 5+ očkovaní minimálně, 12+ nemají prakticky booster. Ty děti sice nemají extra těžké průběhy / kromě PIMS/, ale jsou dobrým semeništěm na dospělou a zejména seniorní populaci. Tak to holt je. Poměrně velký problém, o kterém se zatím moc nemluví  je longCovid u dětí.

Tak ze zvědavosti jako lékař jak se stavíš k tomu učkování u dětí, tady jsem pochopil, že je ta odborná veřejnost spíš zdrženlivá. Slyšel jsem pak rozhovor s Martinem Tolarem například, kde k tom byl velmi kritický. Ostatně i spousty vakcionologů to u těch dětí spíš nedoporučovali... pak je ještě otázka jak rychle očkovat u dospělých. 

Já tomu houby rozumím, spíš mě zajímá jaká je Tvá zkušenost z okolí, pochopil jsem z textu, že jsi obvoďák? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak rikali nekteri odbornici, covid nezmizi a mame se s tim smirit, tak sem se smiril s tim, ze to dostanu jeste asi mockrat, maximalne muzu omezit kontakt se starsimi rocniky, pokud budu citit priznaky. bez ohledu na pocet reinfekci nebo booster davek :(

klobouk dolu ale pred temi, kteri se tomu dokazali doposud vyhnout :) v mem okoli uz je jen par jedincu, kterym pozitivni test nevysel. pry je cast populace , ktera koronaviry nechyti. asi to jsou oni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...