Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, vojta1 napsal:

Tak ze zvědavosti jako lékař jak se stavíš k tomu učkování u dětí, tady jsem pochopil, že je ta odborná veřejnost spíš zdrženlivá. Slyšel jsem pak rozhovor s Martinem Tolarem například, kde k tom byl velmi kritický. Ostatně i spousty vakcionologů to u těch dětí spíš nedoporučovali... pak je ještě otázka jak rychle očkovat u dospělých. 

Já tomu houby rozumím, spíš mě zajímá jaká je Tvá zkušenost z okolí, pochopil jsem z textu, že jsi obvoďák? 

Prakticky detsky lekar, spokojeny rentier, obcas pracujici pro poteseni :-). Ockoval jsem cely zivot a nikdy jsem nebyl ockovaci fanatik, obcas jsem i rodicum nektere nesmysly i rozmluvit. Ale u Covidu jsem jednoznacne pro ockovani…  Moje okoli to ma podobne. Jinak cerstva zkusenost… kamarad 61 let antivaxer byl pred dvema dny po 4 mesicich na ARO a JIP prelozen na LDN a nejak nechce pochopit, ze uz asi moc chodit nebude…..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Muffik napsal:

Tak se mi podařilo po 2 letech taky konečně tu potvoru chytit.

Ale protože to stejně nikoho nezajímá, tak se mažu a chcípám.:suicide_anim:

Drž se, měl jsem to před měsícem a nebýt testu, nevěděl jsem o tom. 

Jinak u nás v práci se to vesele rozjelo znovu- už 19 případů, což nebylo ani v době masivního testování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Drž se, měl jsem to před měsícem a nebýt testu, nevěděl jsem o tom. 

Jinak u nás v práci se to vesele rozjelo znovu- už 19 případů, což nebylo ani v době masivního testování.

My měli minulý týden poprvé za Covidové éry zavřenou firmu. Jsme malá rodinná společnost, kde to mimo mě chytil úplně každý včetně mých sedmdesátiletých rodičů, naštěstí slabé průběhy. Mě tedy v týdnu brněla palice jako nikdy, silný kašel, ale negativní. Je tedy pravda, že jsem se takhle divně dlouho necítil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, není už nějaka studie či statistika, kde se ukazuje úměra mezi očkováním a sníženou imunitou? Mě se zdá, že po třetí dávce chytnu snad úplně všechno co jde. Už zase rýma a kašel a to si dávám pozor. A nevím čím to je, takhle si myslím, jsem na to netrpěl nikdy ( a jinak si to už neumím vysvětlit).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na podzim jsem cetl nejake clanky "in review", kde zkoumali eliminaci ruznych jinych "beznych" bacilu a viru nejaky cas po aplikovani vakciny na covid a vysledky nebyly dobre. ale nemuzu to najit. a byl to jen jeden clanek...

myslim si, ze clovek ma potrebu si veci vysvetlit a s necim spojit. tech faktoru je ale podle me strasne moc - muze to souviset s tim, ze jsme si ted trochu vice chranili vstupy hornich dychacich cest a nestykali se s tolika lidmi, takze sliznicni imunita za ty dva roky nektere nemoci proste zapomnela a budem si muset projit nekteryma infekcema znova? taky to muze byt tim, ze si vice nez dva roky udrzujeme vysokou hladinu stresu? mozna jsme jen mnohem vice vnimavi k nemocem, kterych bychom si pred dvema roky ani nevismnuli?

nemusi za tim hned byt vakcina (doufam, ze neni)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Anela napsal:

na podzim jsem cetl nejake clanky "in review", kde zkoumali eliminaci ruznych jinych "beznych" bacilu a viru nejaky cas po aplikovani vakciny na covid a vysledky nebyly dobre. ale nemuzu to najit. a byl to jen jeden clanek...

myslim si, ze clovek ma potrebu si veci vysvetlit a s necim spojit. tech faktoru je ale podle me strasne moc - muze to souviset s tim, ze jsme si ted trochu vice chranili vstupy hornich dychacich cest a nestykali se s tolika lidmi, takze sliznicni imunita za ty dva roky nektere nemoci proste zapomnela a budem si muset projit nekteryma infekcema znova? taky to muze byt tim, ze si vice nez dva roky udrzujeme vysokou hladinu stresu? mozna jsme jen mnohem vice vnimavi k nemocem, kterych bychom si pred dvema roky ani nevismnuli?

nemusi za tim hned byt vakcina (doufam, ze neni)

Blbě jsem se vyjádřil- v psaném to tak vyzní. Neobvinuju vakcínu, snažím se přijít na to, co dělám blbě já ( prostě něco tam být musí ), takhle nachylnej k onemocnění jsem byl naposledy ve školce. Tak se snažím přijít co. Asi to bude kombinace všeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kuncák7 napsal:

Pánové, není už nějaka studie či statistika, kde se ukazuje úměra mezi očkováním a sníženou imunitou? Mě se zdá, že po třetí dávce chytnu snad úplně všechno co jde. Už zase rýma a kašel a to si dávám pozor. A nevím čím to je, takhle si myslím, jsem na to netrpěl nikdy ( a jinak si to už neumím vysvětlit).

Tak takovéto studie se nedočkáš asi nikdy, to se nehodí do krámu. Co může určitě mít vliv na sníženou imunitu, jsou ty nešťastný respirátory, co už nosíme 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem bez respíku jak bez ruky, musím se zase učit dávat ruku před hubu když zívám 😀, ale vážně, na místa s velkou koncentrací lidí si ho ještě beru..... I když je to o náhodě, ale když jsem zatím Covidově nepolíben, zkusím to vydržet, teda do dalšího kola s nějským tím faceliftem 🙂.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, obrbobr napsal:

Tak takovéto studie se nedočkáš asi nikdy, to se nehodí do krámu. Co může určitě mít vliv na sníženou imunitu, jsou ty nešťastný respirátory, co už nosíme 2 roky.

Představuju si, že tohle napsal nějakej bobr. Je to roztomilejší než představa, že takovou píčovinu vyplodí dospělej člověk. 

Na vakcíny se samozřejmě, pokud se nepletu, jede normálně čtvrtá fáze klinických studií plus se bude dlouhodobě monitorovat real world evidence. 

Ad roušky a respirátory - škoda že to nikdo neřekl lidem ve zdravotnictví, kteří nosí roušky a respirátory už dekády při výkonu práce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufam ze nebudu oznaceny za konspiratora, ockovany jsem, ale docela by me zajimaly ty vysledky klinickych studii. 

Tento tyden na prikaz soudu FDA musela uvolnit materialy ktere Pfizer predlozil ke schvaleni vakciny (a ktere Pfizer puvodne chtel aby nebyly pristupne verejnosti 75 let) a uz v te dobe vedeli o 150tis potencialnich pripadech vedlejsich ucinku. Pokud to chapu spravne, tak sice "adverse events" neznamena ze jde o potvrzeny vedlejsi ucinek vakciny, ale otazniky to vzbuzuje. 

https://www.express.co.uk/life-style/health/1577745/Pfizer-vaccine-side-effects-adverse-effects

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, ragu napsal:

Představuju si, že tohle napsal nějakej bobr. Je to roztomilejší než představa, že takovou píčovinu vyplodí dospělej člověk. 

Na vakcíny se samozřejmě, pokud se nepletu, jede normálně čtvrtá fáze klinických studií plus se bude dlouhodobě monitorovat real world evidence. 

Ad roušky a respirátory - škoda že to nikdo neřekl lidem ve zdravotnictví, kteří nosí roušky a respirátory už dekády při výkonu práce. 

super, jsem rád, že jsi si na téma klinických studií a následků odpověděl sám ...

Ad roušky a respirátory - když žiješ v přesvědčení, že Tě ochrání, tak to potom jo, to je zbytečné se navzájem přesvědčovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenapsal, že žije v přesvědčení, že ho ochrání (což by btw bylo opodstatněné přesvědčení). Měl dobrou poznámku k té kokotině, cos vyplodil, že to u nás, co to nosíme dnes a denně covid necovid, "může mít určitě vliv na sníženou imunitu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, kloubik napsal:

Doufam ze nebudu oznaceny za konspiratora, ockovany jsem, ale docela by me zajimaly ty vysledky klinickych studii. 

Tento tyden na prikaz soudu FDA musela uvolnit materialy ktere Pfizer predlozil ke schvaleni vakciny (a ktere Pfizer puvodne chtel aby nebyly pristupne verejnosti 75 let) a uz v te dobe vedeli o 150tis potencialnich pripadech vedlejsich ucinku. Pokud to chapu spravne, tak sice "adverse events" neznamena ze jde o potvrzeny vedlejsi ucinek vakciny, ale otazniky to vzbuzuje. 

https://www.express.co.uk/life-style/health/1577745/Pfizer-vaccine-side-effects-adverse-effects

Zatím jsem to nezkoumal, každopádně v době klinických studií se potenciální vedlejší účinky sledují a logují velmi pečlivě, takže bys byl překvapenej, jak se i zdánlivě nesouvisející případy (tzn. bez průkazné kauzality) musí prověřovat a zapisovat.

Čímž teda neobhajuju Pfizer a jejich vakcínu, jen že to zdánlivě hrozivý číslo nemusí být tak překvapivý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lékaři a zdravotnický personál nosí roušky proto, aby nenakazili pacienty, ne naopak. Proto taky rouška nepomáhá proti vdechnutí viru, ale obráceně. Respirátor je něco jiného, ale ten se ve zdravotnictví nikdy nenosil, to byla doména řemesla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...