Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze mi nekdo vysvetlit, cim se to u nas léčí? že tady není ani jeden uzdravenej? podle mě asi nicim, protože jak je to dlouho, co se nakazil první u nás? 15 dní? a furt nic? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze si zdravy musia znova len potvrdit testy, a takze ratam ze to bude nabiehat az po 2-3tyzdnoch od prveho choreho v CR, SR

takisto aj terajsi pribudajuci pozitvne testovani uz boli nakazeni pred karantenou takze pozitivne vysledky karanteny sa ukazu az o cca 2 tyzdne ked bude pocet novych pripadov menej ( dufam)

 

proste to bude dlhy proces, vid cina, vysledky po skoro 3 mesiacoch

 

Tiez sa mi na zaciatok zdali tie opatrenia ako tvrde a myslel som ze umyvanie ruk staci . z omylu ma vyviedla info ze nakazenych je v danom momente cca 30x viac ako pozitivne testovanych

ale teraz myslim ze mali prist opatrenia skor, minimalne sa malo viac kontrolovat na letiskach a hranicnych priechodoch s kade ludia idu, plus pomocou mobilnych operatorov analyzovat a upozornovat na nutnost karanteny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Email :lol2:

 

Hello,
 
Coronavirus is spreading around the world.
 
We are professional in bearings, but we can sell you masks if you need, or if you have friends dealing in this field.
 
Do you need bearings or mask?
 

Thanks & best regards,


 

Naomi, Export Dept.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze mi nekdo vysvetlit, cim se to u nas léčí? že tady není ani jeden uzdravenej? podle mě asi nicim, protože jak je to dlouho, co se nakazil první u nás? 15 dní? a furt nic? 

 

Ničím, stejně jako jinde ve světě. Včera Prymula říka, že ty holky, co byly jedny z prvních(Američanka a Ekvádorka) jsou už vyléčené, ale zatím je nemohou uvést mezi uzdravené, pořad pořád ještě v malém množství vylučují virus. Teď by měly dorazit rychlotesty a počty uzdravených budou stoupat. Kritérium jsou 2 negativní testy po sobě, což při nedostatků testů asi nebyla úplně priorita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Taky tomu moc nerozumím, proč já jako autoservis mohu mít otevřeno, komu tím jako pomůžu? Nehledě na to, že za mnou nemůže nikdo přijet na opravu, když je zákaz volného pohybu, jen do práce, na nákup, k lékaři a domů? Naopak, budou jezdit lidi jako by se nechumelilo, jelikož český člověk na to bude prostě kašlat. Asi dobrovolně budu mít zavřeno, stejně jsem s tím počítal.

Jenze kdyz se nebudes shlukovat a nebudes se s obsluhou bavit primo 10 minut (za predpokladu ze nekasle) tak se nemas moc jak nakazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, drzim palce, nech to zvladneme. neviem presne ake mate aktualne opatrenia u vas, podla toho co citam, je to nieco medzi karantenou a len odporucanim. 

u nas sa zacalo mozno o nieco skor, aj ked sme este nemali potvrdene pripady. mam pocit, ze to radsej hned pritvrdili, vedia ake mame zdravotnictvo:(

kazdopadne tu uplna karantena zatial  nie je, su otvorene potraviny, drogerie, posta, banka atd. co nebolo treba, zavreli.dufam, ze mam aktualne info a nieco sa nezmenilo.

Musim ale povedat, ze snad 90% ludi vidis s ruskom, resp. ludi nevidis. vcera kolovali nejake foto z BA, kde ani nohy. Verim, ze to pomoze a ze je to u vas podobne, aby sme to zastavili, kym je este ako tak cas. 

zdravim z BA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jak je to přikázáním dovolené s ohledem na karanténu?

 

Přítelkyně pracuje na sociálce (v podstatě nestátní neziskovka) a ředitelka je tlačí, aby si teď vybrali dovolenou (tj. není to vyloženě nařízení dovolené, zatím), což se samozřejmě moc nehodí, když by stejně seděla doma... Má na to zaměstnavatel nárok, případně jak to obejít (neschopenka, karanténní neschopenka).

 

Předem díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jak je to přikázáním dovolené s ohledem na karanténu?

 

Přítelkyně pracuje na sociálce (v podstatě nestátní neziskovka) a ředitelka je tlačí, aby si teď vybrali dovolenou (tj. není to vyloženě nařízení dovolené, zatím), což se samozřejmě moc nehodí, když by stejně seděla doma... Má na to zaměstnavatel nárok, případně jak to obejít (neschopenka, karanténní neschopenka).

 

Předem díky!

Pokud se nepletu, dovolenou lze nařídit jen 14 dnů předem a písemné. Jinak překážka na straně zaměstnavatele.

 

 

https://www.mpsv.cz/informace-ke-koronaviru

 

 

https://www.prace.cz/poradna/aktuality/detail/article/7-otazek-o-dovolene-vedeli-jste-ze-vam-ji-sef-muze-i-naridit/

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...