Přejít na obsah

Cena vs užitná hodnota Casio


michael99

Doporučené příspěvky

Ahoj, nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlel....ale poté, co jsem si v minulém týdnu koupil Casia GMW-B5000 si tak říkám, jestli ty ceny Casií nejsou oproti jiným značkám trochu přestřelené? A to jsem je koupil za pěknou cenu 9 400 Kč...oproti běžné ceně 12-13 500 Kč, to mi přijde prostě moc. Chápu, že jsou odolnější, solární, řízené rádiem....ale když si vezmu co může mít člověk například za chytré hodinky v dané ceně. Vím, že se to nedá moc srovnávat, ale i tak mi přijde, že poměr cena výkon není u Casií kdoví jaký. A to mám Casia rád a mám od nich 6 modelů hodinek....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomuto sa ja rád vyjadrím, keďže hodinky značky Casio používam už takmer 25 rokov, a musím konštatovať, že síce máš pravdu, ale len čiastočne, pretože nie pri všetkých modeloch tejto značky toto vyjadrenie platí, sú modely, ktoré sú cenovo dosť prepálené, a sú modely, ktorých cena plne zodpovedá ich úžitnej hodnote, dokonca sú modely, ktorých úžitná hodnota obchodnú cenu prekonáva :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu....já tím možná trochu narážím i na mnou koupené Casia GMW-B5000....které když srovnám s Casii GW-M5610....tak nejen že jsou si vizuelně dosti podobné, ale hlavně i funkčně...oboje solár, rádiem řízené, auto podsvícení atd...a rozdíl je mezi nimi 10 000 Kč. Ano, dražší model je celokov....včetně tahu, má bluetooth (možná trochu zbytečnost)...kdyby mezi nimi byl rozdíl 3-4 tisíce, tak to pochopím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě spíš trkla ta užitná hodnota. Při tom, jak jsou některé modely Rolex nápadně podobné některým modelům Steinhart.

Ne, ale vážně: Ta cena je relativní přeci. Stejně tak ta užitná hodnota. Mohl bych napsat, že nerozumím tomu, proč si tazatel koupil hodinky, které se mu teď zdají drahé vzhledem k užitné hodnotě. Jenže rozumím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlel....ale poté, co jsem si v minulém týdnu koupil Casia GMW-B5000 si tak říkám, jestli ty ceny Casií nejsou oproti jiným značkám trochu přestřelené? A to jsem je koupil za pěknou cenu 9 400 Kč...oproti běžné ceně 12-13 500 Kč, to mi přijde prostě moc. Chápu, že jsou odolnější, solární, řízené rádiem....ale když si vezmu co může mít člověk například za chytré hodinky v dané ceně. Vím, že se to nedá moc srovnávat, ale i tak mi přijde, že poměr cena výkon není u Casií kdoví jaký. A to mám Casia rád a mám od nich 6 modelů hodinek....

 

No mozes si koupit treba ty steinharty za tu cenu a kazdych 3-5 let do nich nasypat 5k za servis. Po 15 letech te vyjdou na dvojnasobek, zatim co ty casia ti budou setrit penizky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbava u hodinek je přeci irelevantní, platíš za zpracovaní, materiály a značku. Když se na věc začneš dívat takto, takto dost svádí k porovnání digitalek s F91w nebo SKX proti Rolexu a tvrdit, že oboje jsou přeci automaty. Některé modely, jsou opravdu drahé, ale skoro vždy dostaneš "něco" navíc a proto to lidi přeci koupí :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to tak, že bych zpochybňoval kvalitu Casií, naopak.......mám tuto značku rád a vlastním několikery hodinky... Jen si říkám, že už i u těch Casií si člověk připlácí za značku. Kdyby to mělo alespoň safírové sklo.....tak bych to pochopil (což třeba chytré hodinky od Suunta za cenu nižší už mají)....Na druhou stranu u G-shock hodinek není asi safír to pravé díky jeho křehkosti....

post-76-0-03490500-1584435426_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michael: teď si mě trochu dostal. Čekám sem, že máš tak dvoje. Ale že máš i gw9400, Protrek a hlavně gpr-b 1000,to si mě možná i trochu naštval asi si po zákazu pojedu rozšířit svoje portfolio.

 

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Casio Protrek PRW-1200T od roku 2008. Stále slúžia bez nejakých zásahov (ani solárnu batériu ešte nebolo treba meniť). Pomer cena výkon vynikajúci. Vlastním aj fitness náramok Xiaomi Mi Band 2 a ten ma tak štval neustálou potrebou nabíjania až som ho odložil do zásuvky a už nevytiahol. Jednoducho bezúdržbové Casia mám rád a ich cena plne zodpovedá výkonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michael: teď si mě trochu dostal. Čekám sem, že máš tak dvoje. Ale že máš i gw9400, Protrek a hlavně gpr-b 1000,to si mě možná i trochu naštval asi si po zákazu pojedu rozšířit svoje portfolio.

 

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

 

No za ta léta se mi to nashromáždilo :))))....ještě mám Casia G-shock G-300 (ale ty už nenosím) a Casia EFR-505, ...Ty G-300 byly moje první G-shocky, které jsem dostal od přítelkyně před 15 lety. A s nimi jsem v podstatě otevřel diskusi na téma  digitální hodinky zde na Chronomagu.....do té doby zde nebyla žádná sekce a vlákno o digitálkách. Stačí se mrknout na poslední stránku v sekci "Digitální hodinky" a první vlákno...které jsem založil "Digitální hodinky (a G-shock k tomu:-))".

Za poslední půl rok jsem si právě koupil ty GPR-B1000 a minulý týden ty stříbrné G-shocky GMW-B5000.....No a tak nějak už nevím co bych od Casia koupil....dá se říci, že jsem si splnil co jsem chtěl, tak uvidíme co se časem objeví. Ještě mám Citizen Skyhawk....a pár no name hodinek....které ale nenosím. Tak s chutí do toho, radost si člověk dělat musí, žijeme jen jednou :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po tom puku na ruku se právě také dívám a přemýšlím. Jak jsi s nima spokojený? Říkal sem si, že bych prodal jak gw9400, tak i ty kingy, co mám ze stejného obchodu jako ty ty poslední Casia a vystacil si právě jen s gpr-b. K tomu střídám troje Seiko a pak přesně nějaké Timex a noname, které vůbec nenosím. V tuhle chvíli mám o jeden kus hodinek víc než kolik je místo v hodinkovnici (10ks) a tak možná nastane čas se alespoň jednich zbavit.

 

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to tak, že bych zpochybňoval kvalitu Casií, naopak.......mám tuto značku rád a vlastním několikery hodinky... Jen si říkám, že už i u těch Casií si člověk připlácí za značku. Kdyby to mělo alespoň safírové sklo.....tak bych to pochopil (což třeba chytré hodinky od Suunta za cenu nižší už mají)....Na druhou stranu u G-shock hodinek není asi safír to pravé díky jeho křehkosti....

Ale to je celkom pekná zostava :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci vyvolavat nejaky flame, ale kolik bys chtel, aby ty hodinky staly?

Tak já v zásadě nemám problém za ně ty peníze dát, jen si říkám, jestli je ta cena opravdu opodstatněná třeba právě s ohledem na jiné podobné modely od Casia....Proto jsem je porovnával Casia GMW-B5000 s Casii GW-M5610, které jsou funkčně v podstatě stejné (chybí jen bt a nejsou kovové) a přitom je tam rozdíl 10 000 Kč. Jako ok, když si najdou své kupce, tak proč je neprodávat třeba za 20 000....Chápu, že je to věc, kterou člověk nevyřeší...a buď si je chce koupit a akceptuje cenu a nebo si je nekoupí......je to jen taková úvaha nad cenovou politikou....

A když už jsem byl tázán, tak odpovím......já bych pochopil, kdyby cena GMW-B5000 byla někde okolo 9-10 000 Kč. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po tom puku na ruku se právě také dívám a přemýšlím. Jak jsi s nima spokojený? Říkal sem si, že bych prodal jak gw9400, tak i ty kingy, co mám ze stejného obchodu jako ty ty poslední Casia a vystacil si právě jen s gpr-b. K tomu střídám troje Seiko a pak přesně nějaké Timex a noname, které vůbec nenosím. V tuhle chvíli mám o jeden kus hodinek víc než kolik je místo v hodinkovnici (10ks) a tak možná nastane čas se alespoň jednich zbavit.

 

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

Mě se především gpr-b 1000 strašně líbily designově....jsou to fakt mega hodinky....ale to je právě to kvůli čemu jsem je chtěl. Spokojený s nimi jsem.....ale určitě by se daly některé věci vylepšit. Když to například porovnám s tebou zmiňovanými GW-9400, tak ty jsou co se týče ovládání naprosto super. Přepínání funkcí barometr/ výškoměr/ kompas děláš jedním tlačítkem a stačí ti max 3 stisky a máš nastaveno. U gpr-b1000 musíš stisknout tlačítko aby ses dostal do "menu", pak pravým otočným kolečkem scrollovat na požadovanou funkci a stiskem zvolit.....A takhle je to se vším.....tam kde by stačilo použít 1 tlačítko, musíš použít dvě. Pak by taky bylo fajn, kdyby si například zobrazení údajů na displeji mohl člověk trochu přizpůsobit vlastním potřebám....a ne, že jsou přednastaveny jen určité typy displejů. 

Dále by bylo fajn, kdyby šlo u nadmořské výšky nastavit, aby se automaticky korigovala s GPS....a ne že to standardně bere údaje vypočtené z tlaku. Takže v místě, kde je 250 m to klidně ukáže 350m a když chci přesnější údaj, musím pustit GPS navigaci a nechat to zkorigovat.....je to zbytečný krok, který musí člověk udělat. 

Pak jsem třeba nepochopil to, proč se automatické podsvícení zapne pokaždé a ne jen když je šero nebo tma...stejně jak to mají ostatní hodinky od Casia. U gpr-b1000 se prostě zapne kdykoliv i za slunečného dne. Prostě to vůbec nezohledňuje okolní světelné podmínky.

Trochu mě zamrzelo, že stopky měří s přesností na 1 sec....ne, že bych je používal, ale proč to nefunguje alespoň s přesností na 1/10 sec. Nevím, zda to může nějak souviset s displejem a nějakými omezeními, které má v souvislosti s tím, že by měl odolávat i nízkým teplotám....Ale to je asi blbost, nevím.

Jako další věc, co bych uvítal by bylo, aby při poklesu baterky na 50% nedošlo k zakázání funkce gps.

A za další...byť to asi není úplně důležité, tak při "navigaci" je nejmenší možné měřítko 2 km a pak 40 km.....proč to není například 100 m nebo něco podobného. Je to tak vzdálený pohled na trasu, že není pořádně vidět jak jste šli. Ale ok....pokud člověk netrvá na tom, aby absolvoval naprosto stejnou trasu cestou zpět, tak je to jedno. Vlastně stačí si zaznamenat bod zájmu na začátku cesty a na zpáteční cestu se k němu navigovat (probíhá tak, že směr k bodu ukazuje šipka na displeji).

Takhle to může vypadat, že s nimi nejsem spokojen, ale opak je pravdou....provedení a funkcionalita na "hloupé" hodinky je super, jsou robustní, mají safír, 200m voděodolnost, super čitelnej displej, dobrý podsvícení atd....Jen by prostě některé věci šly ještě dotáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je podobné jako u dalších Casio. Mě oku nejvíc vadí jedna věc u obou co mám. A to podsvětlení. U Rangemanu svítí alespon 3 vteřiny když měním funkce. U gx56 se rozsvítí, ale při zmáčknutí jakéhokoliv tlačítka zhasne. Ty gx se mi ale hrozně začali líbit designem a už třetí den nosím jen ty. Na běžné nošení bohatě stačí a za 2800,- se takové ani podobné snad nevyrábí. Kvůli funkcím sem pořídil ty range. Tenkrát jsem se ale rozhodoval i mezi nimi a temi velkými. Jen tu vyšší cenu jsem neakceptoval. Co se týče poměru výše zmíněných g-shocku co mám já, tak cena kterou jsem za ně dal odpovídá kvalitě. Za min by byly zadarmo a za víc? Těžko říct vzhledem k tomu co hlavně vydrží. Moc jiných výrobců na trhu není.

 

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...