Přejít na obsah

Longines Hydroconquest 41mm


Doporučené příspěvky

Manželka se buď zbláznila, nebo mě má opravdu ráda. Jinak si nedovedu vysvětlit tenhle dárek k mým 35. narozeninám. Když člověk čeká, že v té hezky zabalené krabici najde žehličku na snowboard a místo toho na něj vykoukne krabička s nápisem Longines, jen těžko se popisují emoce v daný moment. Do doby, než jsem z té papírové vytáhl i tu hezčí, dřevěnou, jsem si opravdu myslel, že se jedná o vtip a pořád to bude ta žehlička, kterou jsem si přál. A pak mi už došla slova a byl jsem v šoku. Takhle drahé dárky se v naší rodině nikdy nerozdávaly a cítil jsem se až provinile. V rychlosti jsem si je prohlédl, asi 14x zopakoval, že je to přehnané a že to nemohu přijmout. Po zběžné obhlídce jsem hodinky zase zabalil a celou krabici dal stranou. Celý rozhozený jsem pak přečkal zbytek rodinné oslavy. Až potom jsem se opět odvážil krabičku otevřít a začít se kochat. Tady jsou mé první dojmy po 20 dnech s Longines Hydroconquest 41mm.

 

  • Kombinace šedé keramické lunety, sunburst ciferníku a hnědo/šedo/béžové gumy působí velice elegantně. Skoro si troufnu označit hodinky za ?dressy diver? a opravdu rád a často se na ně dívám. Šedou mám rád, v šatníku je přítomno poměrně dost kusů, ke kterým je ponosím a z toho pohledu to byla od ženy trefa ?do šedého?.
  • Chod lunety(120 kliků) je skvělý, příjemně zvučný, vše krásně sedí.
  • Velikost 41mm mi na mou ruku(17,5cm obvod) přijde ideální
  • Luminescence je perfektní, azurový odstín krásně ladí ke všudypřítomné šedé
  • Zpracování pouzdra je super, u spony je to o dost horší (viz níže)
  • Přesnost jsem prozatím měřil jen dvakrát. Jednou dělaly +1.4s/den, podruhé pak +8,8s/den. Budu dále sledovat a tajně doufat, že si sednou někde mezi.

A teď i nějaká negativa:

  • Crownguard je zbytečně velký a dle mého názoru ne zcela funkční. Korunka i po úplném zašroubování přesahuje přes okraj a při případném pádu by dostala co proto. Manipulace s korunkou rovněž není úplně bezproblémová, není to ale nic nesnesitelného.
  • Moje největší výhrada ale směřuje ke sponě, která je při svých okrajích až moc ostrá a dovedu si představit, že se o ni člověk při nějakém extrémnějším pohybu dokáže poranit. Stejně tak i při nošení na ruce se mi nepříjemně zahryzává do spodní části zápěstí a hledám možnost, jak toto řešit. Prozatím jsem přezul na semiš od Bulang and Sons, který k nim pěkně ladí. Na letní měsíce bych ale rád využíval gumu, což si s aktuální sponou bohužel neumím představit. Zakončím tedy dotazem / prosbou:

    máte zkušenost s úpravou spony (zabroušení/zkosení hran či něco podobného)? Můžete doporučit nějakou aftermarket sponu, která by seděla na gumu 19mm? Jakékoliv tipy a triky jsou vítány. Předem díky!

post-67983-0-06991100-1584443557_thumb.jpg

post-67983-0-38206900-1584443607_thumb.jpg

post-67983-0-08541900-1584443619_thumb.jpg

post-67983-0-76471600-1584443634_thumb.jpg

post-67983-0-97850900-1584443641_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky jsi to shrnul, jak plusy, tak minusy. Ta seda je pekna a ma neco do sebe. Osobne bych dal bych prednost zelene. Pokud bych mel srovnat presnost a stabilitu chodu strojku, tak Mido ma hodne navrch. Budu drzet palce, at si sednou ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já gratuluju hlavně k manželce :D Hodinky jsou ale taky pěkné... :)

Nafoť tu sponu, já si to moc nedokážu představit, kde je to ostré. U minulé generace tam šla myslím šoupnout motýlovka z Conquestů, ale jak to je teď, to fakt nevím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já gratuluju hlavně k manželce :D Hodinky jsou ale taky pěkné... :)

Nafoť tu sponu, já si to moc nedokážu představit, kde je to ostré. U minulé generace tam šla myslím šoupnout motýlovka z Conquestů, ale jak to je teď, to fakt nevím :)

 

Díky za reakci. Přikládám fotku spony, na které jsou zakroužkované ostré hrany. Ano, v podstatě všechny :)

 

post-67983-0-49577900-1584522910_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lovec: A myslíš si, že to alespoň netuší ? :lol2: :lol2:

 

DDK: Taky se připojuji s gratulací, máš velmi rozumnou manželku. :) Tohle určitě budou definitivky a to je tady na fóru něco jako jednorožec. Všichni v to věří, ale (skoro) nikdo to neviděl.

Upraveno uživatelem Dzos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se zeptat třeba jeronima, jestli by s tím něco nešlo vymyslet. Samo domo bych se do toho nepouštěl.

 

Jinak samo gratulace k hodinkám i manželce

 

Děkuji za tip. Zkusím mu napsat. Sám bych se do toho taky nepouštěl, takovej kutil Tim zase nejsem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lovec: A myslíš si, že to alespoň netuší ? :lol2: :lol2:

 

DDK: Taky se připojuji s gratulací, máš velmi rozumnou manželku. :) Tohle určitě budou definitivky a to je tady na fóru něco jako jednorožec. Všichni v to věří, ale (skoro) nikdo to neviděl.

 

:D :D Děkuju, taky to tak vidím. Dárky se přece neprodávají a do toho se mi opravdu trefila do vkusu, takže mi snad budou dělat společnost hooodně dlouho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Užij si je, jak hodinky, tak manželku. Mně nikdy žádný hodinky žena nekoupila, vlastně je to i dobře, by ji jeblo, kdyby zjistila, co to koštuje... ;)

 

Hehe, to mi připomnělo: "Bojím se, že až jednou umřu, tak moje manželka prodá všechny moje hodinky za ceny, za které jsem jí řekl, že jsem je koupil." :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Díky za reakci. Přikládám fotku spony, na které jsou zakroužkované ostré hrany. Ano, v podstatě všechny :)

 

To je skoro celá spona :) Já bych to zkusil srazit pilníkem, ale chápu, že se každému do toho nemusí chtít. Já myslim, že trochu ochotný hodinář by ti s tím mohl pomoct :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...