Přejít na obsah

Odolný, outdoorový zapalovač.


bithas

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, potřeboval bych rozšířit své edc nástroje, které mám 360 dní v roce na opasku /Victorinox SwissTool Spirit Plus, Victorinox Rescue Tool, Fenix WT20R/

o zapalovač, který něco vydrží. Vyměnil jsem kožené pouzdro ze Swiss toolu/ztratil jsem 2 nástavce/ za pouzdro od Leathermanu a mám volný boční pružný úchyt.

Takže nejlépe válcovitý tvar. Našel jsem Wenger Clava. Nechci benzín. Máte někdo nějakou zkušenost.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi, když jsem se zajímal o nějaký to "prepperství" jsem řešil něco podobnýho, kromě Wengeru mě napadá ještě Turboflame Ranger Twin, ale ten vypadá jak z poutě.

Zůstal jsem u Zippa, je to klasika, nevypadá jak od kolotočářů, vydrží i celkem vítr a je jednoduchej a nezničitelnej. Koho štve vyprchání benzínu po pár dnech to řešil gumičkou přes uzávěr, mně to bylo tak nějak fuk. Měl jsem jich několik a dodnes jeden nosím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo díky, na to plynové zippo jsem se díval. Ten wenger je nedostupný. Jedině co jsem chtěl obejít, je další pouzdro na opasek, nosím to denně a už teď jsou ty kalhoty dost těžké. Tak jsem to chtěl přidat k tomu leathermanu. Ten turboflame vypadá zvláštně, potom je ještě Trekker, ale ten je dobrý tak do batohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oheň budu rozdělávat tak možná na zahradě. Jinak zapalování autogenu a zatavování bužírky. Většinou na žebříku. Co nemám po ruce, pro to furt lezu dolů. Křesadlo nepotřebuju.

Zapalovač z kapsy ztratím ihned. Nehulím, tak to potřebuju na práci.

S tím zippem mě to taky zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhá léta používám benzínové Zippo. Uvažoval jsem i o plynovém Zippu, popř. jiných outdoorových zapalovačích, ale nakonec jsem vždy usoudil, že se na nich něco může rozbít a bude mi fuk, že je schopný fungovat v uragánu, když bude rozbitý. V jednoduchosti je v tomhle případě krása, Zippo vydrží i dost silný vítr a je prakticky nerozbitný. Jen ho nesmím zapomenout před cestou "natankovat" a mám sebou pro jistotu vždy i rezervní kamínek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tuhle pracicku na obcasny zapalovani jsem taky mel klasilu zippo ale po delsi dobe proste nehorel pac vyschnul.

Ted mam ?nekonecnou sirku? nebo jak to nazvat je to valecek se zasroubovanou zeleznou sirkou, sice taky na benzin ale je to vsechno utesneny a vodotesny takze nevyprchava navic ta moje i plave na vode. Kupoval sem to asi pred rokem a pul za cca 200 a porad to funguje ani nepamatuju kdy sem naposledy dolejval benzin. Na opasek a na zapaleni ohne na burty stav ideal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhá léta používám benzínové Zippo. Uvažoval jsem i o plynovém Zippu, popř. jiných outdoorových zapalovačích, ale nakonec jsem vždy usoudil, že se na nich něco může rozbít a bude mi fuk, že je schopný fungovat v uragánu, když bude rozbitý. V jednoduchosti je v tomhle případě krása, Zippo vydrží i dost silný vítr a je prakticky nerozbitný. Jen ho nesmím zapomenout před cestou "natankovat" a mám sebou pro jistotu vždy i rezervní kamínek. 

 

Ja mam specialny tip zipaka. Skoro ma odnaucil fajcit, ale nevzdal som to. Jeho problem je, ze funguje iba vnutri. Vonku len hadze iskru a nechyti sa. Neviem cim to je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...