Přejít na obsah

nove master collection


david28

Doporučené příspěvky

Caute,

 

aby tu rec nestala, co hovorite na nove longines L2.909.4.92.0 ? Za mna dost slusne, az zvazujem novy nakup. Dlhsie zvazujem nieco nove (v meritku bola/je aj klasika L2.673.4.78.3).

 

Dam tomu cas(vdaka aktualnej situacii s koronou ajtak nebude moznost ich obzret nazivo) len by som mozno chcel pocut par dalsich nazorov.

 

Casto sa mi stava ze sa zakukam a po par tyzdnoch to opadne.

post-40061-0-17393000-1585083653_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akoze celkom fajn, akurat ja by som zvolil skor nieco neutralnejsie. Teda ako na volny cas, tak k obleku. Tieto su az moc oblekovky. Ale su krasne. Jednoduchy design, ciste linie a tie mesacne fazy davaju tomu taku exkluzivitu.

Za mna si omrkni tieto:

https://www.longines.com/watches/heritage-collection/l2-816-4-53-2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa tieto nove modely z Master Collection pacia neskutocne. Az natolko, ze som spekuloval, ci ich nekupit polovicke. A to je ten problem, posobia na mna prilis zensky. Neviem si ich predstavit na sebe. A to som zvyknuty nosit dress watch, aj ked toto nie je uplne exaktne dress watch kategoria. Asi jedine, co by som chcel pre seba z novej kolekcie su tieto chrona:

post-67959-0-21931300-1585130686_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz mam aj tieto modre chrona v meritku, avsak strasne mi tam chybaju miesto indexov cislice, ako pri klasickej bledej variante.

 

Vsetko to bude asi treba okuknut nazivo, takze musim pockat. Modre (aj ked iba v 42 maju uz vo wdl na predajni)

post-40061-0-20666700-1585145318_thumb.jpeg

post-40061-0-02100200-1585145327_thumb.jpeg

post-40061-0-49197900-1585145336_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem david28
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u longines moc univerzalky nehladam, skor nieco oblekove. Tie hodinky su cele lestene a moje srdce by tolko sramov neprezilo

Na daily mi aktualne najviac vyhovuju aquaracre od TH, ktore som najprv kupil viac menej koli zene (chcela mat parove ku svojim) a nakonec sa z nich stal verny partak na kazdy den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz mam aj tieto modre chrona v meritku, avsak strasne mi tam chybaju miesto indexov cislice, ako pri klasickej bledej variante.

 

Vsetko to bude asi treba okuknut nazivo, takze musim pockat. Modre (aj ked iba v 42 maju uz vo wdl na predajni)

Vidis mne prave tie indexy miesto arabskych cislic ulahodili :) 100 ludi 100 chuti.

Tak tak treba vidiet nazivo. Je tam sice nazivo potencialna hrozba, ze si z nich sadnes na prdel, racio ide bokom a rves prachy z "prasatka" ako zmyslov zbaveny. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemít nápis LONGINES, jeden by z dálky klidně tipoval novodobý "Breitling Navitimer" - ty jsou (za mnohem víc peněz) stejně konfekční a bezpohlavní. 

Ale když pomineme "machrindex", jsou to celkem sympatické modré hodinky. Mínusy vidím jenom dva: mizernou čitelnost datumky pro lidi s brejlema - a (i při komplikaci "fáze měsíce") absenci jakékoliv luminiscence, která to (i přes jinak celkem "sportovní vyznění") degraduje na "jenom oblekovky".

Každopádně štěstí že nějaké "modráky" už od loňska doma mám  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je opak bezpohlavních hodinek? Pohlavní hodinky? :)

 

Na Longines se často lidi dívají lidi skrz prsty (právě jako příklad bezpohlavní, nezajímavé a přitom cenově nadsazené Swiss produkce), ale osobně si od nich tak 4 modely na ruce bez problémů představit dokážu.

 

Ty moonphase jsou fajn - jen mi přijde, že ten subcifr proporčně zbytečně zaniká nad dlouhými indexy 5, 6, 7.

 

Ještě dotaz na Longines experty: frekvence 3,5 Hz nějak souvisí s Omega kalibry (že by to byl v rámci ETA nějaký koaxiál bez koaxiálu), nebo je to jenom zpomalení za účelem prodloužení rezervy?

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To david: pozeram, ze mas rovnaky vkus ako ja. TH a Longines (a v podstate aj cela moja rodina :D ) :). Aj ked mna uprimne viac rajcuju Tagy. Preto za cenu okolo 2500- 3000 ? by som siel radsej do Carrery. Akoze nemam nic proti Longines a sam mam doma 2kusky, ale machrindex u Tagov mi pride vacsi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozrejme, ze Carreru s turbom za 3ku asi nekupis. Ale da sa splasit u AD celkom slusne chrono okolo 3tis?. Teraz maju u Altmana v CZ tusim okolo 75tis CZK. Co je pri dnesnom katastrofalnom kurze okolo 2700?. Niekde som cital, ze TH s Valjoux 7750 (teda Cal.16) bude do buducna ziadanym artiklom, pretoze vraj TH obmedzuje ETA stroje vo svojich hodinkach.

Link:https://www.altman.cz/hodinky-tag-heuer-carrera-cas2110ba0730-190

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave hladam nieco jednoduchsie skor ku oblekovkam jemne osviezene (napr small second alebo moon phase).

Samozrejme ze je kopu chrono zalezistosti od moonov, cez reedicie carrer nekonciac longines vyssie. napr carrery cal.16 mi moc nesedia na ruku a pridu mi prilis opticky vysoke (napr moony maju vypukle dynko ktore sa schova do ruky a nie vysoke puzdro).

 

Inak 3 rucicky TH carrera v 39mm tiez odskusane ku spokojnosti takze teoreticky fajn adept.

post-40061-0-05613900-1585174158_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozrejme, ze Carreru s turbom za 3ku asi nekupis. Ale da sa splasit u AD celkom slusne chrono okolo 3tis?. Teraz maju u Altmana v CZ tusim okolo 75tis CZK. Co je pri dnesnom katastrofalnom kurze okolo 2700?. Niekde som cital, ze TH s Valjoux 7750 (teda Cal.16) bude do buducna ziadanym artiklom, pretoze vraj TH obmedzuje ETA stroje vo svojich hodinkach.

Link:https://www.altman.cz/hodinky-tag-heuer-carrera-cas2110ba0730-190

Tak tie chrona su naozaj pekne, cena skvela. Tie by som kludne bral, len by museli hned na remen. :) Na plechu mi nejako nesmakuju. Ale to je nepodstatne, aj tak su pre mna male. :(

Ci to nebude tak s tym obmedzovanim, ze Swatch Group uz nejaku dobu deklaruje, ze ETA sa bude dodavat len pre znacky v ramci skupiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave hladam nieco jednoduchsie skor ku oblekovkam jemne osviezene (napr small second alebo moon phase).

Samozrejme ze je kopu chrono zalezistosti od moonov, cez reedicie carrer nekonciac longines vyssie. napr carrery cal.16 mi moc nesedia na ruku a pridu mi prilis opticky vysoke (napr moony maju vypukle dynko ktore sa schova do ruky a nie vysoke puzdro).

 

Inak 3 rucicky TH carrera v 39mm tiez odskusane ku spokojnosti takze teoreticky fajn adept.

Ano to som pochopil, ze hladas nieco jednoduchsie. To o tych komplikaciach patrilo skor braniovi. Viem presne, co mas na mysli s tou vyskou puzdra. :)

Tie cierne Carrery, co si nahodil su krasne. Troska sa neviem zbavit ich "sportovej aury", ked na ne pozeram. Skratka k obleku by som si ich nedaval. Ale ak to ma byt rozsirenie portfolia k inym "slusnejsim" modelom, tak chod do nich. Tot len moj nazor samozrejme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...