Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Myslím že kupovat jako neodborník jen to co je likvidní a jít zlatou střední cestou ,tady se dá porovnávat cenu zboží u více prodejců ....ale hlavně nebýt pohodlný a věc neplatit předem a trvat jen na osobním převzetí....to je klíčové ,o lidech nemít iluze že se zachovají tak jak bych se zachoval já sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 89
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Snad oživuji správné vlákno... manželka uchovává po dědovi různá platidla - počínaje tuším r. 1870, před/poválečné bankovky i mince v různém stavu až po nedávné papírové 20 a haléře. Byl by zde někdo schopen -prozatím na základě foto- poradit, zda jde o něco zásadnějšího, nebo je to jen hezká vzpomínka?

díky za každou radu/nasměrování a přeji v novém roce jen to dobré

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Yohanus Podstatný je nominál, stav mince, ročník a někdy i značka mincovny případně varianta. Doporučil bych udělat nejprve soupis, na základě fotky hromádky mincí nelze nic moc říct. o jakou jde zemi? Československo lze prolítnout pravděpodobně velice lehce, případně mám katalogy i na Německo od roku 1871.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Co se týká bankovek:

První řada dětem na hraní, pokud v těch 25 Kčs není nějaká série E 🙂

Druhá řada 20 Kč 1. 10. 1926, série pokud dobře vidím Tc - zhruba stovku v tomhle stavu, 5 Kčs dětem na hraní, 100 Kčs bez data (1945) - zhruba po 50 - 100 v tomto stavu.

Třetí řada ty 10 kčs 1956, pokud to nejsou série ZA,ZB,ZD (což asi nejsou :-)), tak dětem na hraní, a 100kčs 16.5. 1945 v tomto stavu tak za 50 Kč, pokud to není série D,H,N.

Kdyby to čirou náhodou byla nějaká lepší série, jak jsem je vypsal, tak udělej lepší fotky, ale i tak by to v těhlech stavech bylo tak na Seiko pětky, možná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové mohl bych poprosit o numismatickou radu? :) Obrátili se na mě známí s dotazem, kde nejlépe si nechat ocenit a prodat sbírku mincí. Dostali se k nim z dědictví a neví si s tím teď rady. Bohužel v tomto oboru se narozdíl od hodinek moc neorientuju, ale napadlo mě, že na tom našem fóru se třeba najde někdo, kdo by věděl.  :) 

Jedná se o československé mince (všechny ve velice dobrém stavu stříbrné dle barvy kovu) (5Kčs 1928 a 1929, 10 Kčs 1928, 10 Kčs 1932, 20 Kčs 1933, 20 Kčs 1937, 50 Kčs a 100 Kčs 1949 se Stalinem, 100 Kčs 1949 (700 let hornických práv), 50 Kčs 1947 a 1948, 100 Kčs 1948, 2 Kčs 1980 a 1982 a 1989, 5 Kčs 1974 a 1978).

Pak tam mají ještě pamětní medaili s Jiřím z Poděbrad k zavedení Eura (50 EURO) včetně krabičky a certifikátu.

Co se týče orientačních cen, dohledal jsem mince např. tady http://mince-numizmatika.cz/index.php?route=product/category&path=75_67. Je to prosím vás důvěryhodný zdroj či ty ceny neodpovídají?

A z hlediska prodeje, kde dle vás je nejlepší takový prodej uskutečnit? A je lepší prodávat jako sbírku nebo po kuse?

 

Díky moc za pomoc :)

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, tomek napsal:

Pánové mohl bych poprosit o numismatickou radu? :) Obrátili se na mě známí s dotazem, kde nejlépe si nechat ocenit a prodat sbírku mincí. Dostali se k nim z dědictví a neví si s tím teď rady. Bohužel v tomto oboru se narozdíl od hodinek moc neorientuju, ale napadlo mě, že na tom našem fóru se třeba najde někdo, kdo by věděl.  :) 

Jedná se o československé mince (všechny ve velice dobrém stavu stříbrné dle barvy kovu) (5Kčs 1928 a 1929, 10 Kčs 1928, 10 Kčs 1932, 20 Kčs 1933, 20 Kčs 1937, 50 Kčs a 100 Kčs 1949 se Stalinem, 100 Kčs 1949 (700 let hornických práv), 50 Kčs 1947 a 1948, 100 Kčs 1948, 2 Kčs 1980 a 1982 a 1989, 5 Kčs 1974 a 1978).

Pak tam mají ještě pamětní medaili s Jiřím z Poděbrad k zavedení Eura (50 EURO) včetně krabičky a certifikátu.

Co se týče orientačních cen, dohledal jsem mince např. tady http://mince-numizmatika.cz/index.php?route=product/category&path=75_67. Je to prosím vás důvěryhodný zdroj či ty ceny neodpovídají?

A z hlediska prodeje, kde dle vás je nejlepší takový prodej uskutečnit? A je lepší prodávat jako sbírku nebo po kuse?

 

Díky moc za pomoc :)

 

 

 

 

 

Jo a pak tam mají ještě nějaké 5 Marky z Hindenburgem z roku 1936

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti to samozřejmě dokáži přibližně nacenit. Mám spoustu katalogů, ale nejradši se stejně kouknu do skončených aukcí na Aukru. Tam se skutečně dozvím aktuální tržní cenu, katalogy jsou dost orientační. Stejně tak to můžeš udělat i ty. Ty mince co tu prezentuješ jsou běžné sběratelské mince, takže se točí na Aukru pořád dokola. Nemůže se stát, že jí tam nenajdeš. Kdybys měl problém, tak mi napiš sz.

https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=5 Kčs 1928&finished=true

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za odpověď, orientační ceny už si tam kdyžtak dohledám :) 

A z hlediska toho prodeje bys rovněž doporučil např. to aukro nebo existuje něco jako chronomag pro numismatiky s prodejní sekcí nebo ještě nějaká jiná vhodnější varianta...? 

Děkuju za rozšíření obzorů :) 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ten prodej už není taková legrace. Doporučuji, jak píše Waya Aukro nebo bych tě mohl nasměrovat na skupinu na FB.

Při prodeji na Aukru to chce dobrý fotky, aby ta mince odpovídala skutečnosti. Když to nafotíš nějakým makro mega rozlišením, vyběhne i to, co na tý minci ani není.  Při popisu je třeba upozornit na vady, to znamená hranky, rysky, otřepy apod. Takto prezentují mince ve svých aukčních katalozích třeba ČNS, Auera a další. 

Aukci začni určitě od 1 Kč, bude mít víc příhozů, tím bude zajímavější pro další zájemce a posune se do popředí. Dobu trvání aukce doporučuji na 1 týden s tím, že aukce musí končit v úterý, středu a ve čtvrtek, vždy mezi 20:00 - 22:00, to znamená po zprávách. Nedoporučuji, aby aukce končila o víkendu, v pracovní době, o prázdninách, při olympiádě, MS v hokeji a ve fotbale. Jeden čas jsem se obchodováním s numismatickým materiálem na Aukru i částečně živil, vedl si statistiku, takže mám fakt zkušenosti. Aukro si bere provizi 8,5% z výsledné ceny a něco stojí vystavení aukce, případně propagace. Ve skupině na FB neplatíš nic, výsledné ceny jsou podobné, ale nefrčí to tam jako na Aukru.

Jo, ještě, nejvíc se přihazuje bezprostředně před ukončením aukce, takže není potřeba být nervózní, když se zdá cena třeba hodinu před koncem nízká, ono to nejvíc vyleze v poslední minutě.

Upraveno uživatelem habadej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...