Přejít na obsah

GO Senator Navigator Chrono


Doporučené příspěvky

Po dlouhe dobe bych se rad pochlubil, protoze takhle nadsenej jsem dlouho nebyl :)

 

Nedavno jsem prodal IWC Pilot Chrono (3717), protoze 42mm je na me proste moc. Nicmene moje nadseni pro fliegerchrono je neutuchajici. Mel jsem vsechno od Sinnu, pres Fortis az po IWC. Vsechno bylo bud vysoky nebo velky, proste normalni chrono-vrtochy.

 

A jelikoz nas postihla corona a mam vic casu zabyvat se hovadinama, jal jsem se zkoumat moznosti. Pozadavky: Fliegerchrono, do 40mm a 12mm na vysku, inhouse (Valjoux 7750 je v podstate ve vsem od Sinnu az po IWC a chci jit vys).

 

Pd dvou dnech mi vypadly dve moznosti: Breguet Type XX nebo Glashütte Senator Navigator. A jelikoz ziju v Nemecku, znacka je mi velmi sympaticka, nasel jsem je v na prvni pohled neuveritelnym stavu, a jeste se na Chorno24 nechali ukecat s cenou, volba byla jasna. 

 

Glashütte Senator Navigator Chrongraph

Ref. 39-31-07-07-04, rocnik 2003 

 

Prumer 39mm, vyska 12mm. 

Uvnitr nadhernej in-house GO 39-31, 40 hodin rezerva (z dnesniho pohledu zadna slava, ale nejak me to neobtezuje), 51 sutru, rotor s 21K zlatem a plno dalsich vychytavek, proste lahudka :)

 

Oproti memu ocekavani hodinek ve "very good condition" prisly hodinky, ktere evidentne nikdy nikdo nenosil. Netknuta krabice, na hodinkach jeste originalni visacka, papiry jak z tiskarny, fakt nic. 

Hodinky prisly v drevene skrince, ve spodnim supliku na me vypadlo nerozbalene CD. Proste stroj casu 15 let zpatky :D Bud je opravdu nikdo nenosil, nebo jsou po generalce, kde nekdo menil i original reminek za original reminek, lepil zpatky visacky, nevim. Kazdopadne vypadaji naprosto netknute.

 

Trochu jsem mel obavy, jestli nebude problem se strojkem, nicmene delaji +3s/den. Co funguje, na to nesahej :) 

 

Skrin, ve ktere prisly:

post-11880-0-70263200-1585588740_thumb.jpg

 

Stroj casu:

post-11880-0-91046900-1585588728_thumb.jpg

 

Na ruce:

post-11880-0-67356800-1585588703_thumb.jpgpost-11880-0-88097800-1585588718_thumb.jpg

 

A na zaver to nejlepsi:

post-11880-0-87073100-1585588676_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou bozi! :notworthy:

A ta citelnost, to je parada!

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybral sis dobře, jen otazecka-nechybi ti proti těm iwc datumovka?

Zatim vubec ne, uvidim, jak to bude, az se svet zas vrati do normalu a ja do normalniho tempa. Z nucenyho homeoffice je to vsechno klidnejsi a nemam potrebu v rychlosti resit, kolikatyho je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi líbí. Asi bych v tomhle případě i překous modulární chrona :)

 

Nevíš, kdo pro ně ty nástavby dělal? Klasicky DD, nebo někdo jiný?

Vypada to, ze DD. V linku je 39-34, ale pochybuju, ze by se to nejak lisilo.

https://watchbase.com/glashutte-original/caliber/39-34

Upraveno uživatelem DaLo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, chronograf GO cal. 39-X by měly mít modul Dubois-Dépraz na základu cal. 39 (a ta báze má udajně vycházet z GUB 10-30). Chronograf GO cal. 37-X by měly být integrovaný in-house.

 

Jinak teda krásný flígry, nenápadný a přitom dokonalý. A tachy bezel je u pilotek milej bonus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se teď rychle koukal, tak v současný produkci už je všechno integrovaný (tj. cokoli má big date), až na dva modely, kde moduly přežívají dodnes (konkrétně Sixties chrono).

 

Pokud jde o celkový výraz, tak jsem tam ale nic hezčího něž ty DaLo-vy nezaregistroval :)

 

edit: teprve teď jsem si všim těch šesti hodin chrona, dělá/dělal to ještě někdo taky tak?

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou moc krásný a ten stav je teda taky neuvěřitelnej. Nejvíc mě zaujala čistota a symetričnost cifru a taky nádherný pilotní ručky. Zezadu snad ještě větší nádhera, to jim jako pilotkám člověk odpustí i to průhledný dýnko :-) A zajímalo by měl proč jim nedali klasický kulatý chrono tlačítka... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...