Přejít na obsah

Servis? Rolex Air-King r.1958


Hranolka

Doporučené příspěvky

OK tak ještě jednou, jsou to staré mrdky s vysypanou lumi a servisnim dialem bez servisu, podle toho jak dlouho se na servis kaslalo ten servis bude neco mezi 20-30k u AD nebo taky vic, tak nejak prodejni hodnotu v tehto kruzich byl videl tak na 40-50k (a to si myslim ze prehanim protoze nevim kdo by to koupil), ale třeba by byl někdo blázen a koupil je protože "zlatej" Rolex, 33mm je dneska Ladies size a pod 35mm se obecně nechodí proto takové vintage Rolex nejsou moc populární,

 

Tldr: Je to predrazena kasicka

OK, cenu máme stanovenou jinak na 50k, takže to odpovídá.

Víc mě zajímá servisní dial - jako náhradní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Proč? Potože "zlatý Rolex ze Švícarska" levně, ne? :/ Na to, že se rozhodovalo mezi Portugalama, Reversama, GS nebo třeba Moonama je to smutnej příběh, možná i do pamětihodností fóra, aby takhle neskončil i někdo jinej... Třeba ale půjdou ještě přes CH24 dostat peníze zpátky, i když nevím, jak to tam přesně funguje, pokud nepošlou šutr v krabici nebo tak něco, protože přesně to, co je na fotce a co člověk přes Chrono kupoval, dorazí...

 

Edit: i když to asi nebudou ty profesorský, když mají jen 33mm a byla zmiňována stařecká vetchozrakost, to by asi dost brzo skončily v šuplíku.

 

Jak jsem psal výše, tohle je pro mě.

Pozn. Není to důležité, ale pouzdro má 34mm.

 

Peníze zpět není problém, ani důvod není Švýcar levně.

 

Jde mi o názor zkušenějších kam na servis a zjištění originality v Česku, jestli rovnou k AD nebo jsou i jiné varianty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, i kdyby byly nakrásně originální (nemluvě o tom dialu, vysypané lumi, olezlém pozlaceném pouzdru a kdovíjakém stavu strojku) - měl jsi někdy tak malé hodinky na ruce? Jak se říká, že dřív byla ta správná velikost hodinek a kdesi-cosi, tak když jsem měl svého času 36mm Rolex Explorer nebo třeba Omegamatic potápky, tak mi to přišlo maličkatý a to mám ruku 15.5... 33m jsou dneska dámský hodinky. Pokud jsi na to zvyklý, pak ok, ale aby ses nedivil až dorazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru bych si troufal říct že bych u hodinek z toho roku čekal Swiss a nikoliv t-Swiss-t, ale mohu se plést. Zlí jazykové tvrdí že Rolex končí podporu 15xx kalibrů a možná je brzo začnou odmítat, nebo brát pouze na servis do Swissu do renovací (tam by ses nedoplatil), samozřejmě máš neofiko hodináře... 

 

https://omegaforums.net/threads/vintage-1960s-rolex-air-king-5506-with-box-and-papers.108802/

 

Tady jsou jedny s papírama a dle sn stroje jsou pozdějí a mají Swiss only dial. 

 

Podle štěstí tydle hodinky nebudou chodit moc dobře, nemusí být vodotěsné (vlhkotěsné) po těch letech a zbývající lumi na ručičkách se může drolit a opět dostat se do stroje a dělat neplechu. Budu opakovat že podle mě toto nejsou hodinky na nošení, taktéž to nejsou žádané hodinky takže proto jsou tak "levné".

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se zeptat na totéž jako VojtaB. Pokud sis nezkoušel podobné hodinky na ruce a kupuješ pouze na dálku, abys nebyl zklamaný. Držel bych se názoru zkušených, viz výše. A pokud bys stále trval na svém, zajdi k českému AD, tam se dozvíš více zajímavých informací..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Tvych hodinek to ale neni patina s pridanou hodnotou, ale cistokrevne opotrebeni - zlaceni pouzdra, rekl bych, je neopravitelne jinak nez vymenou celeho pouzdra. A jak jsem rikal, je riziko, ze to je skladacka - viz diskuse o ciselniku. Jestli o vintage nic nevis, tak sis fakt slusne nabehl, to neni jako koupit hodinky na krame. Uvidis, az dorazi. Za 50k bohuzel pouzitelne rolady jednoduse neporidis. Ja osobne mam ref. 6694, ty by mozna pouzitelne sehnat sly, ale chce to znat a vedet, na co se zamerit (jak odhalit skladacku, korozi na ciselniku atd.). Hodne zdaru, at uz s vracenim prodejci, nebo v dotlaceni hodinek do pouzitelneho stavu.

Vintage v sobě obsahuje ?odžito?, s tím se počítá. pro někoho je právě to přidaná hodnota. Vkus je čistě subjektivní názor a při pročítání tohoto ?odborného? fóra se obecně nemůžu ubránit dojmu častého bezhlavého prosazování svého správného názoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Tvych hodinek to ale neni patina s pridanou hodnotou, ale cistokrevne opotrebeni - zlaceni pouzdra, rekl bych, je neopravitelne jinak nez vymenou celeho pouzdra. A jak jsem rikal, je riziko, ze to je skladacka - viz diskuse o ciselniku. Jestli o vintage nic nevis, tak sis fakt slusne nabehl, to neni jako koupit hodinky na krame. Uvidis, az dorazi. Za 50k bohuzel pouzitelne rolady jednoduse neporidis. Ja osobne mam ref. 6694, ty by mozna pouzitelne sehnat sly, ale chce to znat a vedet, na co se zamerit (jak odhalit skladacku, korozi na ciselniku atd.). Hodne zdaru, at uz s vracenim prodejci, nebo v dotlaceni hodinek do pouzitelneho stavu.

Děkuji, tohle je racionální bod.

 

Pozlacení je problém, u vintage hodinek obzvlášť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru bych si troufal říct že bych u hodinek z toho roku čekal Swiss a nikoliv t-Swiss-t, ale mohu se plést. Zlí jazykové tvrdí že Rolex končí podporu 15xx kalibrů a možná je brzo začnou odmítat, nebo brát pouze na servis do Swissu do renovací (tam by ses nedoplatil), samozřejmě máš neofiko hodináře... 

 

https://omegaforums.net/threads/vintage-1960s-rolex-air-king-5506-with-box-and-papers.108802/

 

Tady jsou jedny s papírama a dle sn stroje jsou pozdějí a mají Swiss only dial. 

 

Podle štěstí tydle hodinky nebudou chodit moc dobře, nemusí být vodotěsné (vlhkotěsné) po těch letech a zbývající lumi na ručičkách se může drolit a opět dostat se do stroje a dělat neplechu. Budu opakovat že podle mě toto nejsou hodinky na nošení, taktéž to nejsou žádané hodinky takže proto jsou tak "levné".

 

5516 byla podle všeho kanadská produkce a Rolex i v tomto roce označoval hodinky t-Swiss-t.

 

Dobrej postřeh ohledně lumi a následnému drolení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5516 byla podle všeho kanadská produkce a Rolex i v tomto roce označoval hodinky t-Swiss-t.

 

Dobrej postřeh ohledně lumi a následnému drolení. 

http://rolexpassionreport.com/15606/the-evolution-of-rolex-luminous/

 

Hele muze to byt unikat ale tenhle dial jsem nenasel ve variaci T SWISS T, ale treba jenom spatne hledam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se jen zeptat co te vedlo ke koupi? Jakoze sis rekl ty se mi libej. Ty chci. I kdyz jsou male, ne moc zadane, v ne uplne nejlepsim stavu a mohly by chtit servis? Nebo to ze ti prijdou levne pripadne jako vyhodna koupe ze si dostal slevu?

Pokud to prvni vsechno je ok. Tvoje volba, tvoje prachy hlavne, ze se libi. Jestli to druhy tak bych se na to slusne receno vykaslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě, myslím si to samý co LovecK. Geniální způsob, jak i hodně zkušené členy vybudit k podávání rad... co rad... expertíz! :)

 

Třeba Hranolkovi křivdím, ale ta kombinace otce VŠ profesora + kultivovaného projevu + chytře zpochybněné odbornosti fóra vs. opakovaně použitého "Švícarska" a bezhlavého nákupu olítanejch pidivintážek... divný, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvic by me vadilo to pouzdro... 34mm muzes nosit?

Ja si koupil podobne stare (i velke) Primky a aj novym remenem od Hirsche sem se vesel tusim do 2000 Kc. Ale nosit je nemuzu, resp to vypada fakt divne. Takze je obcas natahnu a hotovo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...