Přejít na obsah

Hádanky a úlohy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 464
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Není to hádanka ani úloha, ale duchu vlákna to snad odpovídá: nedávno tu někdo zmínil web se slepými mapami https://online.seterra.com/cs

 

Procvičuju kdykoliv mám volnou chvilku, státy jednotlivých světadílů dávám dávno na 100% a už si jen vylepšuju časový skóre. Teď trénuju distrikty ve Španělsku a Itálii...

 

Fakt doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nehraju, on má ten kvíkvétestík performance cap. Když má člověk všechno správně, tak to prostě víc nedá ani při nižším/vyšším věku ani při kratším čase, takže výsledek je, že jsem prý oproti gymplu blbější. Ale tehdy měl ten test těch otázek trochu víc, esi si to dobře pamatuju.

 

Další, pome, hoši! Todle mě baví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ať jenom nesosám, ale taky něčím přispěju. Moje oblíbená hádanka, kterou můžete potrápit i děti. Nemá to žádný háček. 

Opět, nepište tu výsledky, případně jo, ale pod spoiler. Výsledky na googlu nebo SZ. Text i obrázek jsem upravil já tak, aby odpovídal variantě, ve které jsem to slyšel poprvé já.

 

Lidojedi chytí čtyři trpaslíky. Dva trpaslíci mají černé čepičky a dva bílé. Lidojedi jim řeknou, že je sežerou, pokud trpaslíci nedokážou splnit úkol. Ten je následující.

Lidojedi zakopou čtyři trpaslíky až po hlavu do země (jako na obrázku). Trpaslíci se tak nemůžou vůbec pohybovat ani ohlížet a vidí jen před sebe.

Trpaslíci jsou zakopáni v řadě, jeden z nich je oddělen zdí. Trpaslík za zdí se dívá na zeď. Tři trpaslíci na druhé straně se dívají opačným směrem, tedy taky na zeď. Poslední v řadě tří trpaslíků vidí před sebou dva kamarády s čepičkami a zeď. Druhý v řadě tří vidí před sebou jednoho kamaráda s čepičkou a zeď. První v řadě tří trpaslíků vidí před sebou jen zeď.

Náčelník lidojedů vysvětlí trpaslíkům, jaká je situace, tedy že jsou tři na jedné straně zdi a čtvrtý na druhé a řekne jim, že jim na hlavách dvě černé a dvě bílé čepičky popřeházel tak, aby nevěděli, jestli mají svou původní. Úkolem trpaslíků je, aby některý z nich ze situace vydedukoval, jakou barvu má čepička na jeho hlavě. Ten trpaslík, který si bude jistý tím, jakou má na hlavě čepičku, se má ozvat a říct správnou odpověď a taky vysvětlit, jak k ní došel. Pokud se mu to podaří, budou trpaslíci volní. Pokud se některý trpaslík zmýlí, nebo nedokáže vysvětlit, jak k odpovědi došel, tak lidojedi trpaslíky sežerou.

Který trpaslík se ozve, jakou má na hlavě čepičku a jak přišel na to, jakou má čepička barvu?

 

post-1770-0-88419100-1585997729_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na tyhle rébusy obecně blbej resp. často ztratím nervy a vykašlu se na to :) tento sirkovej mám rád, dala nám ho úča na lyžáku na střední a potrápil mě...

Zadání: přemístěte pouze 2 sirky tak, aby prase koukalo na druhou stranu (ocas musí zůstat nahoru)

 

post-32970-0-03333400-1586002576_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na tyhle rébusy obecně blbej resp. často ztratím nervy a vykašlu se na to :) tento sirkovej mám rád, dala nám ho úča na lyžáku na střední a potrápil mě...

Zadání: přemístěte pouze 2 sirky tak, aby prase koukalo na druhou stranu (ocas musí zůstat nahoru)

 

F8F3792B-661D-475B-A3B0-478B35CF51E1.jpeg

Koukal jsem na to čtvrt hodiny a nic, no manželka našla odpověď hned, jak já říkám pr..eti se jen o kukuřici sní... :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak něco z klasickýho iq testu (adresa je vidět nahoře). Mimochodem tenhle je dost spolehlivej, kdybyste si někdo chtěli zkusit. Dá se dát i dětem zhruba od 14 let. Má 60 otázek a aby to bylo relevantní, je potřeba dodržet časový limit 40 min. Podobný používá Mensa ČR a výsledky se dozvíte na konci bez překvapení v podobě platby. :)

  125 asi nejsem úplný blbec... :-D

post-33119-0-04982000-1586082801_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úkol:

Otevřete zámek s kombinací tří čísel podle následující nápovědy.

 

682 jedno číslo je správné a na správném místě

614 jedno číslo je správné, ale na špatném místě

206 dvě čísla je správná, ale obě jsou na špatném místě

738 všechna čísla jsou špatná

380 jedno číslo je správné, ale na špatném místě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trpaslíky jsem musel vygooglit. Z mobilu neumím spoiler, ale snad neva, když napíšu,

Pro některé asi tak trochu va, v zadání nechybí nic, rozhodně ne nápovědy. Navrhuju ten post promáznout. Ti, kteří to dali opravdu úspěšně, to dali i bez takových tipů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...