Přejít na obsah

Budget 3K euro


Doporučené příspěvky

Ahojte ve spolek,

 

už jsem jednou podobné vlákno zakládal, bohužel z nákupu hodinek sešlo (peníze sem musel vložit jinam-rekonstrukce). Jelikož si hodinky většinou pořizuji, nebo dostávám k nějaké životní události a jedna taková mě do půl roku čeká, rozhodl jsem se že si zaplním své poslední volné místo v hodinkovnici. 

 

Takže nyní k hodinkám. Momentálně nosím a střídám tyto troje hodinky:

post-46132-0-89609900-1586017707_thumb.jpeg

 

Rád bych tedy poslední místo zaplnil hodinkama do max. 3tis euro. Je mi asi jedno, zda z druhé ruky, nebo funglovky. Určitě chci tah, max 42 mm, určitě ne quartz. Velice mě to táhne k Tudoru a tu mám dva favority:

1. Tudor BB36

 

post-46132-0-93068100-1586017777_thumb.jpg

 

+ sedí jim jak tah, řemen, nato, nebo i guma

+ seženu nové do mého budgetu

+ líbí se mi o chlup více jak NF

 

- nemaji datum

- menší rezerva nátahu

 

2. Tudor North Flag

 

post-46132-0-59121800-1586017756_thumb.jpg

 

+ inhouse, velká rezerva nátahu

+ ukazatel rezervy nátahu

+ datum

 

- dražší

- není taková široká možnost hrátek s řemeny

 

Na koupi mám více času (cca 6 měsíců), ale je možné že pokud se zítra rozhodnu, tak si je koupím.

Budu velice rád za rady a tipy kterýma byste zaplnili poslední volné místo v hodinkovnici vy, samozřejmě to nemusí být pouze z dvou výše navrhovaných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro doplnění sady hodinek podle mne North Flag,

ať se ti na ciferníku neopakují motivy ze SEIKO. A na hrátky s  řemeny máš zbytek sady. Integrované tahy, to je moje

A HLAVNĚ vidět na Tudorech tuto hodinovou ručičku je velká radost,

to standardní kladivo na čarodějnice nějak nemůžu strávit

Ale to je jen můj osobní pocit, tím se neřiť ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám to prakticky stejné jako ty, akorát mám zaplněné i to 4 místo SMPc. Je pravda, že motiv seiko a SMPc nebo i T36 je podobný. Proto já teď sháním 009 místo 007. Takže za mě taky NF. Ale ještě bych zvážil jak moc nosíš sako a košili. Tam se T36 bude hodit více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak buď BB36 nebo SMP, popř moony, ty North flag jsou ve skutečnosti nic moc... Teď mě napadají ještě nový Colty.

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám to prakticky stejné jako ty, akorát mám zaplněné i to 4 místo SMPc. Je pravda, že motiv seiko a SMPc nebo i T36 je podobný. Proto já teď sháním 009 místo 007. Takže za mě taky NF. Ale ještě bych zvážil jak moc nosíš sako a košili. Tam se T36 bude hodit více.

Sako nosím tak jednou ročně, košile tak jednou za měsíc. U těch NF se ještě bojím velikosti, mám opravdu malé zápěstí a údajně NF jsou pocitově větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jop, NF mají lug to lug 50 mm.

 

Já bych vzal ty BB36, působí na mě jako menší, univerzální a celkově takový sympatický hodinky :-).

No právě, jsou nenápadný a dost se mi líbí. Trochu mě mrzí absence data :(

 

 

Já bych určitě zvážil Tudor BB58, ale tam bys už musel zvednout budget.

BB58 jsou nádherný hodinky, bohužel už nad limit, dal sem si opravdu strop 3 tis. Upraveno uživatelem Andy518
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip, colty neznějí špatně

https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/hodinky-breitling-colt-41-automatic-a17313101f1a1/

 

jsou i ve verzi 44

cenu by jsi snad na cca 80 tis snad ukecal.

ale nevím, za ty prachy bych možná fakt koukal na jetý moony nebo SMP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BB36. BB58. Oboje hodně dobrý.

Nový SMP jsou naprosto skvělý, ale poměrně masivní, ač na papíře těch 42mm nevypadá zle.

Nový Colty asi gut, ale osobně když Colty, tak trojky, jestě lépe dvojky.

 

Každopádně hlas dávám NF.

Měl jsem je dvakrát. A nebejt debil (nebo rozežranej), mam je dodnes. Za ty prachy (imo) těžko hledaj konkurenci.

Foto na ruce cca 16.5cm a naprosto v klidu. Snad jen bejt nižší bych se nezlobil.

 

9b791a2cf419995ddda7a52e6559734d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel do GS SBGA101. Do trojky se vejdeš, oproti Tudoru dostaš lepší zpracování, inhouse (bb36 mají snad obyč etu), spring drive! A nejsou to expy pro chudý :) Jestli chceš power reserve, tak jsou GS jasná volba.

sbga101-b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel do GS SBGA101. Do trojky se vejdeš, oproti Tudoru dostaš lepší zpracování, inhouse (bb36 mají snad obyč etu), spring drive! A nejsou to expy pro chudý :) Jestli chceš power reserve, tak jsou GS jasná volba.

sbga101-b.jpg

Hm, tak teď v tom mam ještě větší zmatek :D ty GS jsou nadherny a spring drive je lahoda. Mám nad čím přemýšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že se sem ještě pletu,

 

ty průběžně nabízené kousky jsou taky velká krása, ale z každého cítím jinou náladu, "jiné vibrace" by řekla americké hérečka...

Jestli ti ještě nebylo 25, tak ty Tudory NF docela sedí, ty Omegy vidím na 35 a Seiko GS k pětačtyřicátým narozkám. 

Nepodsouvám, jen z toho mám takový pocit, i ty hodinky jsou postupně zralejší a usazenější. IMHO, samozřejmě...

Ostatně i padesátka je furt  takové zralejší mládí ;o) a tu už mám božuhell za sebou

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za názory a tipy. Můj okruh výběru se rozšířil z 2 hodinek na 5 :D Takže mám nad čím přemýšlet. Mám v hlavě nějakou stupnici, ale určitě ani jedny z navrhovaných jsem nezamítl, takže všechny zmiňované jsou ve hře :) Až se momentální situace uklidní, tak si půjdu určitě všechny vyzkoušet, jen tedy nevím jak s těma GS, zda je nějaký ofiko dealer v okolí Bratislavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som urcite zvolil BB36. Mozno by som ich na tvojom mieste zvazil v modrej... ciernych hodiniek este budes mat vela. A Explorer pre chudobnych to urcite nie je... Mam Exp aj BB58 a velmi by som chcel pridat aj BB bez potapacskej lunety akurat 36 su mi male a 41 zase uz trochu velke... snad to niekedy Tudor da do 39 a podobnych proporcii ako ma BB58.

 

post-67260-0-53788600-1586070419_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych byl pořád za ty BB58. Jestli je chceš, tak si po nákupu jiných budeš říkat, že sis měl připlatit a měl bys už je. Ale já je mám aktuálně jako dreamwatch, takže asi nejsem objektivní. Snad se mi budou ještě tak líbit, až bude čas si dreamwatch koupit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...