Přejít na obsah

Praky, slingshoty a tak


Doporučené příspěvky

Ešte taká vec.

Také tie hádzacie plastové šípky so skrutkovacím kovovým hrotom. Ten hrot sme hahriali a zapichli naopak do tej šípky, že dutina smerovala dopredu. Omotali sme to leukoplastom aby to nedopadlo.

Tam sme naškriabali síru zo zápaliek, dali sme tam skrutku ako piest a vyhodili do vzduchu.

Pri dopade rana, šípka letela nazad nahor, a ak sa dalo veľa síry tak to aj tú dutinu roztrhalo.

Robili ste to tiež?

 

 

My to dělali s většíma šroubama - dva proti sobě do společné matky a do dutinky mezi nima stejnou složku. 

 

Přesně, minimálně desítka matka a síra z hlaviček sirek mezi dva šrouby. Maximálka byla taková ta koncová matka(nevím název, ale měla z jedné strany závit a z druhé byla uzavřená), Tam byl větší prostor na síru a bylo to už fakt kruté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já již asi 30 let používám tento home-made kousek. Jen měním gumu. I teď bych rád vyměnil, ale nemohu sehnat. Kdyby někdo měl 1 metr 5x5 mm, tak beru. Jinak zamlada jsme stříleli výbušnými projektily z kulometu. Kousek od nás byla ruská střelnice a ony se zavrtávaly na jejím konci za terči do bahna (takže nevybouchly při nárazu). No a na konci tunýlku jsme je vždy dolovali. Taky se divím, že jsme přežili a zůstaly nám všechny oči a prsty...

 

post-2312-0-85968800-1586423061_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší byly štulny. Jinak prak z Číny mám taky /4 gumy/, cosi jako muška, opěrka. Dokonce jsem s tím i trénoval /na plot jsem si pověsil pruh hedvábí z brzdícého padáku MIGu/, na něj jsem hřebíkem připevnil pivní tácek, ale nevydržel jsem /kuličky se blbě hledaly/. Když jsem byl mlád, tak jsem trefil na co jsem namířil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsme máčeli skládaný toaletní papír v hypermanganu, po vysušení do něj zabalili náboj do poplašňáku, po zapálení a odhození to dobře bouchalo.

Další dobrou činností bylo vyvíjení acetylenu z karbidu vápníku a bouchání v plechovkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme si u kamarádova staršího bráchy nechali na starý hasičák navařit křídla jako na raketu, nacpali jsme ho strouhaným elektronem, udělali odpalovací rampu jako na aplollo a přes zápalnou šňůru provedli slavnostní start. Z hjůstnu jsme sledovali start, hasičák se při startu nějak pootočil a urazil si jedno stabilizační křidélko a stala se z něj raketa s plochou drahou letu a cca deset minut rejdila nevyzpytatelně po zemi všemi směry jak kapka vody na plotně, dokonce dvakrát přeplavala rybník. nestačili jsme před ní uskakovat. Nic se nikomu nestalo, ale s raketovým inženýrstvím jsme tehdy skončili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás se blblo se sifonovymi bombickami naplněnými střelným prachem,odporovy dratek,dvoulinka a baterka od akuši. Jinak poplasnaky,karbit,hypermangan,atd.

V létě jsme zase házeli zelený lístkový ořechy do ohně. Kdo neměl prak,kuši,nebo luk jako by nebyl

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je úplne zbytočné vlákno, ktoré akurát vyvoláva zbytočné nostalgické spomienky na flusbroky, vzduchovky, praky, luky, kuše, poplašňáky, surík, hliníkové piliny, manganistan, vodík, horčík, draslík, celuloid, strelný prach, odfarbovač duha, pevný peroxid a čo ja viem čo som ešte zabudol :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je úplne zbytočné vlákno, ktoré akurát vyvoláva zbytočné nostalgické spomienky na flusbroky, vzduchovky, praky, luky, kuše, poplašňáky, surík, hliníkové piliny, manganistan, vodík, horčík, draslík, celuloid, strelný prach, odfarbovač duha, pevný peroxid a čo ja viem čo som ešte zabudol :)

 

Třeba na travex, s tím byla taky spousta legrace. A zbytečné není, naopak mi dost baví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas mě zaráží,že mám ještě obě ruce,oči i nohy a jsem stále na tomto světě,když si vzpomenu co jsme všechno dělali za piiii...ny.

A jediné čeho se děsím,je že mé potomstvo bude dělat to samé :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak nostalgické, čo nostalgické?

Prak používam každý začiatok sezóny, keď sa tie jebliny dvojkolesové rútia bez tlmičov okolo našej chaty. Prilby nosia na tých sprostých lebeniach, takže hrozia len modriny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odfarbovač duha, pevný peroxid

jo, to bylo moje oblibeny, rad jsem s tim smrdel :)

 

jinak asi pred rokem jsem na ebay koupil peknej kovovej jednoduchej prak se trema trubickovyma gumama a pytlik ocelovych kulicek. strilel slusne. kurnik, na zaklade tohodle vlakna jsem ho zacal hledat a nic. prolezl jsem barak od sklepa po pudu, vsechny mozny skryse a prd. sakra, nevite, kde by mohl bejt..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to bylo moje oblibeny, rad jsem s tim smrdel :)

 

jinak asi pred rokem jsem na ebay koupil peknej kovovej jednoduchej prak se trema trubickovyma gumama a pytlik ocelovych kulicek. strilel slusne. kurnik, na zaklade tohodle vlakna jsem ho zacal hledat a nic. prolezl jsem barak od sklepa po pudu, vsechny mozny skryse a prd. sakra, nevite, kde by mohl bejt..?

Jestli máš synka, koukni mu pod polštář...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klukoj bude pet let, prak pod polstarem nema, zato postradam i jiny kramy a z toho deti podeziram.. nicmene behem hledani jsem zjistil kolik blbosti doma mame..a taky nasel svy stary deniky, pred 11 lety jsem poznal svou druhou zenu a cetl si, jaky byly nase prvni rande a prvni sukani. jo to byly casy :D. baba skvela furt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...