Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V 17. 9. 2022 v 14:11, ragu napsal:

Dával jsem na servis baterkový bondovky a všechno na jedničku. Vyzvednutí i předávání v Praze, takže i s maximálním komfortem.

Mimochodem dával jsem je tam protože jsem při vytahování z banky zjistil, že se zastavily. Měl jsem hned vedle Koscom, tak jsem je tam hodil na výměnu baterky a tam mi řekli, že se s novou vůbec nerozběhly. Nakonec se zjistilo, že jeden z problémů je, že se tam v neautorizácích často dá špatná baterka, byla tam asi už když jsem je tam přinesl (koupil jsem je s ní) a protože nejsou autorizák (tzn. nemají přístup do databáze), zkoušeli tam nejspíš dát tu stejnou nebo ekvivalent. To samozřejmě není nic proti Koscomu, jen je dobrý vědět, že se to může stát (a podle toho co říkal Ruda se jim to stává/stalo víckrát).

Teď už je všechno v pořádku, hodinky jedou a jsou přetěsněný, takže na pár let klid.
Díky!

Není zač a s baterkou u bondovek je to tak, když tam jde špatná velikost a nebo schází přítlačné pérko, tak se po nějaké době zastaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Vidět Rudovy šikovné ruce při práci je pro pacienta s chronobundusem vždycky odměna - notabene když jsem si dnes mohl převzít veterána po dědovi (a moje první hodinky). A pokud je příští servis čeká až za dalších 40 let, můžu díky šikulům z @ONYX servis hodinek drze prohlásit že teď už mám v s rezervou nazbrojeno až do důchodu :speak_cool:

image.jpeg.4631b25d0816b86273779b95c9354ee7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku,

tady ty operace v tvojí přítomnosti mě prostě baví...

Spezimatic jsme doufám naladili ke tvé spokojenosti a jestli mi je za dalších +- 40 let dáš znovu do opravy, tak budu určitě rád jak za mě tak i za tebe a rovnou můžeme u té příležitosti oslavit kulatou 90... 😁
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Dobrý den, ahoj, zdravím Vás všechny zde na fóru.

Po delší době mírné nečinnosti jsem se rozhodl opět poodkrýt zákoutí našeho servisu a protože jsme i poměrně hodně modernizovali a dovybavovali se novými technologiemi rozhodl jsem se, že Vám pár nových přírůstků představím a seznámím Vás s nimi.

Začnu tím asi nejdražším kusem vybavení co vůbec náš servis má. 

Digitální mikroskop KYENCE,
 
Vidět i ty největší detaily je v našem oboru jedna z těch nejdůležitějších věcí. Proto je servis ONYX vybaven velmi drahým a špičkovým mikroskopem značky Kyence. Tato japonská značka je lídrem mezi výrobci mikroskopů a je to znát hlavně při práci. Velmi intuitivní ovládání, množství praktických funkcí, přesná motorizace objektivu, špičková zobrazovací jednotka, 3D kompozice, nahrávání a pořizování videa, automatické ostření, automatická optimalizace zobrazení, přesné měření objektu,  zvětšení v našem případě 200 krát, ale rozšiřitelně až 2000 krát a mnoho dalších. To je to co nám pomáhá velmi rychle najít závady, s přesností určit i to co je pouhou lupou nerozpoznatelné. Demonstrace závady ve zvětšeným podání na velkém operačním monitoru zákazníkovi je pak třešničkou na dortu. V kombinaci s pracovním binokulárním mikroskopem jsme tímto ve vybavení zvětšovacími technologiemi dosáhli potřebného maxima.
 
Pokud nás někdo z Vás navštíví je téměř jasné, že s tímto technologickým krasavcem bude mít osobní interview :) .
Ale kdyby třeba, z důvodu nepotřebnosti, se schylovalo k tomu, že se osobně s tímto velmistrem nesetkáte, tak se nebojte ozvat a mi Vám rádi domluvíme audienci :).
 
Ruda a ONYX servis značkových hodinek.
 

Onyx značkový servis hodinek I.jpg

Onyx značkový servis hodinek II.jpg

Onyx značkový servis hodinek-III.jpg

Onyx značkový servis hodinek-IV.jpg

Onyx značkový servis hodinek-V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalším novým kouskem je Cyklomat Elma.
 
Cyklomat je pro moderní servis nepostradatelný. Testuje se na něm nejenom přesnost chodu, ale i správná funkce mechanismu automatického nátahu. Náš servis byl v minulosti vybaven dvěma menšími exempláři značky Bergeon, ale ty nám již kapacitně nestačily. Proto jsme pořídili tento velkokapacitní cyklomat značky Elma. Tento cyklomat nám na víc, díky speciální krabičce umožňuje i testování vypouzdřených strojků.
Pokud nám svěříte do opravy hodinky, s největší pravděpodobností se i ony svezou na tomto kolotoči.
 
Ruda a ONYX servis značkových hodinek.

Onyx značkový servis hodinek-1.jpg

Onyx značkový servis hodinek-2.jpg

Upraveno uživatelem ONYX servis hodinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, tak jste mě přesvědčili 😀. Omlouvám se za plevelení vlákna, ale je třeba se nějak objednávat předem nebo prostě můžu přijít z ulice a přinést hodinky na lázně po 20 letech a jeden prsten na opravu? Nespěchám na to...

EDIT: Už jsem to dohledal (minimálně postup pro hodinky) 🤌. Tím pádem double-pardon za plevel tady.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, KFL napsal:

No jo, tak jste mě přesvědčili 😀. Omlouvám se za plevelení vlákna, ale je třeba se nějak objednávat předem nebo prostě můžu přijít z ulice a přinést hodinky na lázně po 20 letech a jeden prsten na opravu? Nespěchám na to...

EDIT: Už jsem to dohledal (minimálně postup pro hodinky) 🤌. Tím pádem double-pardon za plevel tady.

A víš o tom, že Ruda bývá občas ještě v Praze a nemusíš tedy nikam jezdit? 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od krav a jam bych se s dovolením vrátil zpět k tomu mikroskopu: připadal jsem si v Jihlavě jak na exkurzi u Blancpaina, akorát tam se chlubili pohledem na mechaniku minutové repetice, zatímco v Onyxu jsem se styděl, když jsem viděl na můstcích a vůbec všude uvnitř strojku bordel z ulomené hlavy šroubu z pérovníku... S touhle mašinou již při převzetí zakázky páni hodináři mohou naznačit, jaké lázeňské procedury strojek bude potřebovat, je to tak špica! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...